اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک جهت راه اندازی کیپد I2C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک جهت راه اندازی کیپد I2C

با سلام دوستان
    می خوام کیپد با تراشه ی ttp229 راه اندازی کنم.برای رزبری پای طراحی شده ولی می خوام با آردوینو راه اندازی کنم. تو اینترنت سرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. ممنون میشم اگر کمک کنید.

پاسخ : کمک جهت راه اندازی کیپد I2C

نوشته اصلی توسط Arya+ نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    می خوام کیپد با تراشه ی ttp229 راه اندازی کنم.برای رزبری پای طراحی شده ولی می خوام با آردوینو راه اندازی کنم. تو اینترنت سرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. ممنون میشم اگر کمک کنید.
    سلام
    خوب طبیعیه که پیدا نشه. خیلی از مواردی که منم باهاشون کار کردم برای پلتفرم مورد نظر من موجود نبودن و خودم براشون کد نوشتم. شما هم باید دیتاشیت اون IC رو مطالعه کنید و با توجه به توضیحات دیتاشیت براش برنامه بنویسید. معمولا IC هایی که رابطشون I2C هستش ساختار ساده ای دارن و کد نویسی براشون آسونه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      خوب طبیعیه که پیدا نشه. خیلی از مواردی که منم باهاشون کار کردم برای پلتفرم مورد نظر من موجود نبودن و خودم براشون کد نوشتم. شما هم باید دیتاشیت اون IC رو مطالعه کنید و با توجه به توضیحات دیتاشیت براش برنامه بنویسید. معمولا IC هایی که رابطشون I2C هستش ساختار ساده ای دارن و کد نویسی براشون آسونه.
      از کجا باید کد نویسی یک قطعه با توجه به دیتاشیت رو یاد بگیرم؟

دیدگاه

از کجا باید کد نویسی یک قطعه با توجه به دیتاشیت رو یاد بگیرم؟
        این چیزا رو کسی یاد نمیده همش تجربیه. خود من حتی برنامه نویسی رو هم از کسی یاد نگرفتم و کارامو تا اینجا با مطالعه و سعی و خطا پیش بردم.
        برای این کار باید اول ببینید مثلا قطعه مورد نظرتون رابطش چیه (توی مورد شما باید ببینید با I2C کامل مطابقت داره یا نه). بعد ببینید ساختار رجیسترهای داخلی و یا دستوراتی که میگیره به چه شکلیه و پاسخ رو چجور ارسال میکنه و با توجه به همونا کار کدنویسی رو انجام بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
          این چیزا رو کسی یاد نمیده همش تجربیه. خود من حتی برنامه نویسی رو هم از کسی یاد نگرفتم و کارامو تا اینجا با مطالعه و سعی و خطا پیش بردم.
          برای این کار باید اول ببینید مثلا قطعه مورد نظرتون رابطش چیه (توی مورد شما باید ببینید با I2C کامل مطابقت داره یا نه). بعد ببینید ساختار رجیسترهای داخلی و یا دستوراتی که میگیره به چه شکلیه و پاسخ رو چجور ارسال میکنه و با توجه به همونا کار کدنویسی رو انجام بدید.
          منبعی برای یادگیری I2C هم سراغ ندارید؟یا از کجا می تونم درباره ی رجیستر ها یاد بگیرم؟چون اصلا نمی دونم رجیستر چی هست.

دیدگاه

منبعی برای یادگیری I2C هم سراغ ندارید؟یا از کجا می تونم درباره ی رجیستر ها یاد بگیرم؟چون اصلا نمی دونم رجیستر چی هست.
            با این حساب تا حالا چجوری کار میکردید؟
            خوب برای یادگیری I2C یا هر واحد دیگه میکروکنترلر کافیه در موردش سرچ کنید، کلی مطلب به انگلیسی و فارسی براش پیدا میشه؛ مخصوصا برای شما که قصدتون آردوینو هستش!
            رجیستر هم صرفا یه قسمتی از حافظه هستش که سخت افزارهای جانبی باهاش ارتباط مستقیم دارن و تغییر مقدار رجیستر، نشون دهنده تغییر در وضعیت اون سخت افزار هستش. از دید برنامه رجیستر با متغیر تفاوتی نداره. اگر برنامه نویسی اتون خوب باشه، مشکلی با این جور موارد نخواهید داشت.
            جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۲۳:۴۱ ۱۳۹۹/۰۶/۲۷.

دیدگاه

ممنون از کمک هاتون

دیدگاه

ممنون از کمک هاتون
                ماهیت اردینو همینه.کسانی که با اردینو کار میکنند بیان درگیر رجیسترها شوند ددر این صورت اردینو چه معنی داره؟حتی امروزه در میکرو های ارم که دریایی از رجییستر های بی پایان هست.در تمام کامپیایلر ها سعی براینه که برنامه نویس درگیر رجیستر نشه.وقت ادم و تلف میکنه.
                من در لینک زیر فایل های راه اندازی این ایسی رو برای اردینو در گیت هاب پیدا کردم.دانلود کن و درایو کن.

دانلودفایل های راه انداز از پیکو فاایل
                جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۵:۱۰ ۱۳۹۹/۰۶/۲۸.
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X