اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار محافظ اتصال کوتاه برای ماژول های افزاینده DC به DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت مدار محافظ اتصال کوتاه برای ماژول های افزاینده DC به DC

مدار محافظ اتصال کوتاه کارامد و ساده
    ویدیو:

مدار :

متشکل از رله ، دو تا مقاومت 10k و بک کلید فشاری و دو تا الیدی برنگهای قرمز و سبز برای اعلام قطع یا وصل شدن خروجی

جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۱۷:۰۴ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
      مدار محافظ اتصال کوتاه کارامد و ساده
      ویدیو:

مدار :

متشکل از رله ، دو تا مقاومت 10k و بک کلید فشاری و دو تا الیدی برنگهای قرمز و سبز برای اعلام قطع یا وصل شدن خروجی

سلام
      1- اگه من منبع تغذیه متغیر داشته باشم و در ولتاژ 1.5 ولت اتصال کوتاه رخ بده با توجه به اینکه رله ی زیر 3 ولت نداریم چه طوری باید محافظت از مدار انجام بشه؟
      2- در پاور های کامپیوتر بدون رله چه طوری محافظت از اتصال کوتاه انجام می گیره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahddi2 نمایش پست ها
        سلام
        1- اگه من منبع تغذیه متغیر داشته باشم و در ولتاژ 1.5 ولت اتصال کوتاه رخ بده با توجه به اینکه رله ی زیر 3 ولت نداریم چه طوری باید محافظت از مدار انجام بشه؟
        2- در پاور های کامپیوتر بدون رله چه طوری محافظت از اتصال کوتاه انجام می گیره؟
        سلام و درود، بنده به جای ایشون جواب میدم:
        1- میتونین مدار رو در ورودی منبع تغذیه قرار بدین.
        2- این قابلیتو اکثر منبع تغذیه های سویچینگ دارن،
        در صورت جریان کشی بیش از حد، روی مقاومت شنت سری شده با ترانزیستور سویچینگ یه ولتاژ مشخصی افت میکنه و آیسی سویچینگ هم متوجه میشه و سویچ زنی رو متوقف میکنه.
        البته از دوست عزیز هم عذر میخوام که جای ایشون جواب دادم.
        موفق و پیروز باشید.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
          با سلام به دوستان
          من یک نقشه محافظت در برابر اتصال کوتاه دارم...به دلیل اینکه عکس در انجمن آپلود نمیشه ....هر چه سعی کردم نمیشه *...
          هر کسی از دوستان نقشه* را لازم دارد می تواند به من پیام خصوصی
          بفرستد و شماره واتساپ بدهد....متشکر
          سلام ممنون میشم مدار اتصال کوتاه برام بفرستید ۰۹۳۷۱۳۸۱۵۲۱

دیدگاه

سلام
            چطوی یک فرم ایجاد میکنند ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.21 نمایش پست ها
              سلام ممنون میشم مدار اتصال کوتاه برام بفرستید ۰۹۳۷۱۳۸۱۵۲۱
              با سلام به دوستان ..خوشبختانه به کمک یکی
              دوستان بسیار عزیزم آپلود کردن عکس را یاد
              گرفتم و این عکس را برای ...استفاده
              دوستان در انجمن جهت استفاده همه قرار
              می دهم .......البته زنر می تواند تکی باشد یا دوعدد زنر
              بصورت سری میشود قرار داد تا به ولتاژ مورد نظر برسیم...... جهت حفاظت
              مدار از اضافه ولتاژ ...و با تنظیم ولومها مدار را در آستانه عملکرد قرار
              دهیم.. و برای جلوگیری از سوختن تریستور....تریستورقویتری از لحاظ جریان انتخاب کنیم
              ....که وقتی مدار عمل کرد فقط فیوز بسوزد و لازم به تعویض تریستور نباشد
              البته مدار تحت حفاظت حتما اینقدر مهم هست که یک تریستور خرجش کنیم... فیوز هم از نوع سریع شیشه*ای
              می تواند باشد....توضیح مدار:..وقتی که ولتاژ زیا.د شد ...زنر هدایت کرده و تریستور روشن شده .و مدار را
              اتصال کوتاه می کند و در این حالت فیوز می سوزد و مدار از اضافه ولتاژ محافظت می شود.....
              ... موفق باشید....
              جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۶:۵۱ ۱۴۰۰/۰۳/۲۱.

دیدگاه

سلام و عرض ادب دوست عزیز
                میشه لطف کنید و مدار و لیست قطعات رو برای من هم بفرستید، ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
                  با سلام به دوستان ..خوشبختانه به کمک یکی
                  دوستان بسیار عزیزم آپلود کردن عکس را یاد
                  گرفتم و این عکس را برای ...استفاده
                  دوستان در انجمن جهت استفاده همه قرار
                  می دهم .......البته زنر می تواند تکی باشد یا دوعدد زنر
                  بصورت سری میشود قرار داد تا به ولتاژ مورد نظر برسیم...... جهت حفاظت
                  مدار از اضافه ولتاژ ...و با تنظیم ولومها مدار را در آستانه عملکرد قرار
                  دهیم.. و برای جلوگیری از سوختن تریستور....تریستورقویتری از لحاظ جریان انتخاب کنیم
                  ....که وقتی مدار عمل کرد فقط فیوز بسوزد و لازم به تعویض تریستور نباشد
                  البته مدار تحت حفاظت حتما اینقدر مهم هست که یک تریستور خرجش کنیم... فیوز هم از نوع سریع شیشه*ای
                  می تواند باشد....توضیح مدار:..وقتی که ولتاژ زیا.د شد ...زنر هدایت کرده و تریستور روشن شده .و مدار را
                  اتصال کوتاه می کند و در این حالت فیوز می سوزد و مدار از اضافه ولتاژ محافظت می شود.....
                  ... موفق باشید....
                  با درود وسپاس
                  از وریستور هم میتونیم استفاده کنیم
                  جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۰۱:۳۴ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲.

دیدگاه

سلام دوست عزیز میشه لطف کنید نقشه این مدار رو بفرستید برای من خیلی لازمش دارم
                    09362019364اینم شماره واتس اپ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehr_far نمایش پست ها
                      متاسفانه نمیدونم چطور باید عکس رو آپلود کنم تو انجمن.لطفا شماره واتس بدین بفرستم نقشه و لیست قطعاتو
                      دوست عزیز میشه نقشه مدار و برای من بفرستید واقعا لازمش دارم چندتا ماژول از دست دادم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meisamrashidi35@gmail.com نمایش پست ها
                        دوست عزیز میشه نقشه مدار و برای من بفرستید واقعا لازمش دارم چندتا ماژول از دست دادم
                        درود،
                        در پست #5 قرار دادم.
                        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehr_far نمایش پست ها
                          متاسفانه نمیدونم چطور باید عکس رو آپلود کنم تو انجمن.لطفا شماره واتس بدین بفرستم نقشه و لیست قطعاتو
                          سلام داداش گل قبلا پیام گذاشتم که بفرستی برای منم نقشه و لیست قطعات و نمیدونم فرستادی یا ن جیمیلم ایراد داشت پیامی دریافت نمیکردم اگر لطف کنی بفرستی الان واقعا ممنونت میشممم

دیدگاه

سلام دوستان من یه فایل مربوط به محافظ اتصال کوتاه تقریبا حرفه ای خریداری کردم باید با برنامه آلتیوم دیزایر استخراج بشه که من نه تجربشو دارم نه سیستمشو لطفا هر کس براش مغدوره به این شماره یا زنگ بزنه یا پیام بده که فایلو واسش بفرستم استخراج کنه خودشم میتونه استفاده کنه مت هزینشو پرداختم ممنون از دوستان منتظرم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان من یه فایل مربوط به محافظ اتصال کوتاه تقریبا حرفه ای خریداری کردم که مربوط به برنامه آلتیوم دیزاینر هستش که من تجربش و ندارم لطفا هر کس براش مغدوره به این شماره ۰۹۰۳۰۳۴۲۴۵۳ پیام بده تا فایل و براش بفرستم خودشم میتونه استفاده کنه فایل pcb هم داره ممنونم منتظرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Asadi0250 نمایش پست ها
                              سلام دوستان من یه فایل مربوط به محافظ اتصال کوتاه تقریبا حرفه ای خریداری کردم باید با برنامه آلتیوم دیزایر استخراج بشه که من نه تجربشو دارم نه سیستمشو لطفا هر کس براش مغدوره به این شماره یا زنگ بزنه یا پیام بده که فایلو واسش بفرستم استخراج کنه خودشم میتونه استفاده کنه مت هزینشو پرداختم ممنون از دوستان منتظرم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان من یه فایل مربوط به محافظ اتصال کوتاه تقریبا حرفه ای خریداری کردم که مربوط به برنامه آلتیوم دیزاینر هستش که من تجربش و ندارم لطفا هر کس براش مغدوره به این شماره ۰۹۰۳۰۳۴۲۴۵۳ پیام بده تا فایل و براش بفرستم خودشم میتونه استفاده کنه فایل pcb هم داره ممنونم منتظرم
                              سلام
                              تو اینترنت رایگان هر نوع مدار بخوای هست مخصوصا فروم خارجی، نیاز به خرید نبود، pcb هم سرچ کنید هستند کسانی که سفارش میگیرن هر مداری که بخوای

دیدگاه

این مدار محافظ اتصال کوتاه باید قبل از ورودی برق دی سی ماژول قرار بگیره یا بعد از خروجی برق دی سی ماژول ؟؟
                                قصد دارم ​​​​​​برای ماژول افزاینده یدونه محافظ اتصال کوتاه بسازم فقط نمیدونم کدوم قسمت ماژول قرار ش بدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X