اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ارتباط با فایل متنی یا بانک اطلاعاتی از طریق ماژولهای GPRS مثل SIM300CZ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ارتباط با فایل متنی یا بانک اطلاعاتی از طریق ماژولهای GPRS مثل SIM300CZ

ُسلام
    هرچی تاپیک بود بیشتر در مورد GSM و ارسال SMS ویا اینکه کدوم ماژول خوبه کدوم بده قیمت چنده بود خواهشاً تو این تاپیک انحصاراً در مورد GPRS این ماژولها و ارتباط آن با فایلها بحث بشه و دوستان از موارد دیگر پرهیز کنند.
    من خودم یه ماژول SIM300 CZ با Evaluation Board مربوطه از Rf-Phone گرفتم و می خوام تو سط آن هر چند تانیه یکبار یکسری اطلاعات در حد یک رشته 50 کاراکتری رو روی یک سرور داخل یک فایل TEXT بریزم. من می تونم یا استفاده از پروتکل HTTP و ماژول Sim300CZ بدر محیط هایپر ترمینال به یک سایت مثلاً گوگل وصل شوم. و پیغام کانکت موفق رو می گیرم. می خواهم ببینم بعد با چه دستوراتی می تونم داخل یک فایل متنی که در مسیر مشخصی از وبسایت خودم هست اطلاعات رو بریزم آیا بعدش باید با زبان HTML کار کرد؟ نحوه این کار چطوری هست؟من که چیری به فکرم نمی رسه، کسی منبعی برای مطالعه داره؟
    ممنون
    هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم
    «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
    آلبرت انشتين

پاسخ : نحوه ارتباط با فایل متنی یا بانک اطلاعاتی از طریق ماژولهای GPRS مثل SIM300CZ

امروز یه چیزایی رو فهمیدم :nice:
    باید از دستورات پروتکلهای HTTP و FTP استفاده کرد. این دوتا سایت یه سری مطلب در مورد این پروتکها داره.
    http://www.tcpipguide.com/free/t_FTPInternalProtocolCommandsandCommandGroups-2.htm
    http://www.networksorcery.com/enp/protocol/ftp.htm
    آلبرت انشتين

دیدگاه

پاسخ : نحوه ارتباط با فایل متنی یا بانک اطلاعاتی از طریق ماژولهای GPRS مثل SIM300CZ

سلام
      من یه مشکل دارم با sim300cz و اون اینه که اصلآ نمیتونم از ماژول چیزی دریافت کنم.اما به راحتی با میکرو بهش دستور میفزستم و ماژول هم درست عمل میکنه ولی چیزی به عنوان جواب (مثلآ ok)رو بر نمیگردونه.
      باید بگم که من از سخت افزارمم مطمئن هستم.
      ماژول رو که به کامپیوتر وصل میکنم همه چیزش درست کار میکنه.مشکل کجاست؟

دیدگاه

سلام
        خوب برای گرفتن جواب باید از دستورات HTTP استفاده کنید یعنی بعد از اینکه ارتباط برقرار شد و دستور At+cipsend رو فرستادین مودم با علامت < به شما اعلان آمادگی می کنه.
        حال دیگه همه چی با دستورات HTTP باید صورت گیرد.آیا شما تو کامپیوتر با همچی دستوراتی جواب می گیرین و با میکرو نمی گیرین یا کلاً جواب نمیده. at command چی فرستادین؟ راستی برنامتونو پ کنین شاید کمک کنه دوستان دیگه هم بیان تو بحث و مشکل حل شه.
        ممنونم

AT+CDNSORIP=1^crlf
        at+cipstart="TCP","www.google.com&q uot;,"80"^crlf
        at+cipsend^crlf
        >get /index.html HTTP/1.1^crlf
        Host:www.google.com^crlf
        ^crlf
        ^ctrl+z

^crlf یعنی فشار Enter در آخر هم بعد دستور آخر دوباره اینتر خالی می زنیم آخر هم Ctrl+z می زنیم اینطوری صفحه اول google به صورت متنی ظاهر میشه.

آلبرت انشتين

دیدگاه

من با مطالعاتی که داشتم یه سری دستور مناسب Http پیدا کردم و لی هنوز باهاشون مشکلم حل نشده در جواب بجای اینکه داده مورد نظرمو به صفجه asp بفرسته و آن صفجه با کدی که داره داده رو به یک فایل روی سرور اضافه کنه خطای زیر رو میده

SEND OK
          HTTP/1.1 400 Bad Request
          Content-Type: text/html
          Date: Sat, 23 Oct 2010 18:32:01 GMT
          Connection: close
          Content-Length: 20

<h1>Bad Request</h1>
          CLOSED
          این at command های من

AT+CDNSORIP=1
          at+cipstart="TCP","gpstracking.some e.com","80"
          at+cipsend
          get /default.asp?=test HTTP/1.1
          Host: gpstracking.somee.com
          Connection: Keep-Alive
          Accept: */*

ctrl+z
          اینم برنامه asp روی سرور

<HTML><HEAD><TITLE>FooBar</TITLE></HEAD>
          <BODY bgcolor=White text=Black>
          <%@ LANGUAGE=VBSCRIPT %>
          <%
          Dim data_string, file_System, file_path, file
          data_string = Request.QueryString("Data&quot
          if data_string <> "" then
          Set file_System = CreateObject("Scripting.FileSystemObject&quot
          file_path = Server.MapPath("LogData.txt&quot
          Set file = file_System.OpenTextFile(file_path, 8, True)
          file.WriteLine (data_string & vbCrLf)
          file.Close
          Set file = Nothing
          Set file_System = Nothing
          response.write("OK&quot
          else
          response.write("No Data&quot
          end if
          %>
          </BODY></HTML>

اینم آدرس asp پلود شده برای تست و فایل خروجی برای مشاهده نتیجه، برام جالب چرا هرچی داده می خوام با Explorer اضافه میشه ولی با ماژول Sim300cz خطای فوق رو میده.

http://gpstracking.somee.com/?data=Test
          http://gpstracking.somee.com/logdata.txt
          آلبرت انشتين

دیدگاه

تو لینک زیر کل پروتکل ارتباطی HTTP1.1 نوشته شده من تمام موارد رو رعایت می کنم ولی مشکل همچنان باقی است.
            راستی فکر می کردم این مشکل خیلی ها باشه و خیلی ها هم جواب گرفته باشند. چرا کسی جواب نمیده؟

:NO:

http://www.w3.org/Protocols/rfc2068/rfc2068
            آلبرت انشتين

دیدگاه

با لاخره خودم حواب خودمو دادم و به نتیجه نسبتاً مناسب رسیدم :wow:
              با دستورات زیر و سیم کارت ایرانسل کارم راه افتاد.
              تو هایپر این تنظیمات رو انجام میدیم
              file/properties/settings/ASCII SETUP/Send line ends with line feeds

AT+CDNSORIP=1^crlf
              at+cipstart="TCP","www.gpstracking. somee.com","80"^crlf
              at+cipsend^crlf
              >GET http://www.gpstracking.somee.com/default.asp?Data=120,76000,3235.12,3254.231^crlf
              Connection: Keep-Alive^crlf
              ^crlf
              ctrl+z

^crlf یعنی تو هایپر اینتر بزنیم اینتر آخر قبل CTRL+Z هم نیاز است.
              آلبرت انشتين

دیدگاه

سلام
                دوست عزیز میشه ازتون خواهش کنم درباره این gprs که خودتون به نتیجه رسیدین یه توضیحی بدین؟
                از اول اول :redface:
                من قبلا یه ردیاب ماشین ساخته بودم با یه مازول gps و گوشی موبایل که با sms اطلاعاتو میفرستاد البته برای گوشی خودم ولی الان میخوام بدونم میشه دیتایی که میخوامو با استفاده از gprs بفرستم ؟چطوری ؟ ایا حتما باید یه سایتی داشته باشم ؟
                درضمن قیمتش نصبت به ارسال sms بیشتر نیست؟
                ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

دوست عزیز با میکرو و ماژول چه طوری کار می کنه؟ چه طوری میشه gprs سیم کارت رو فعال کرد؟میشه باهاش میل داد؟
                  تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

سلام
                    ایمیلم میشه فرستاد ولی خودم این کارو نکردم فکر کنم باید تنظیمات رو پورت 25 تنظیم کنی. یا اینکه یک فایل ASP یا PHP بنویسی و مثل همین مثال رشته رو به اون بفرست آنم برات ایمیل کنه. یه برنامه خیلی ابتدایی که نتایج برگشتی رو چک نمیکنه می تونه مثل این باشه.

'--------------------------------------------------------------------------
                    ' GPS Reader
                    ' Writed By M.R.Farshchyan
                    ' 1386/5/16
                    ' ver 1.01.1
                    ' Micro Setting

$regfile = "M32def.dat"
                    $crystal = 8000000
                    $baud = 9600

' Dim Variable

Dim Strtemp As String * 120
                    Dim I As Byte , B As Byte
                    Dim Sret As String * 66
                    Dim Stemp As String * 6
                    Dim N As Byte

' Function Prototype

Declare Sub Getline(s As String)
                    Declare Sub Flushbuf()

' Main Body

Print "AT"
                    Waitms 200
                    Print "AT"
                    Waitms 200

Do
                    '-------------------------------
                    Print "AT+CDNSORIP=1"
                    Waitms 200
                    Print "AT+CIPSTART=" ; Chr(34) ; "TCP" ; Chr(34) ; "," ; Chr(34) ; "www.gpstracking.somee.com" ; Chr(34) ; "," ; Chr(34) ; "80" ; Chr(34)
                    Waitms 5000
                    Print "at+CIPSEND"
                    Waitms 200
                    Print "GET http://www.gpstracking.somee.com/default.asp?Data=123,3235.32,3254.231"
                    Print "Connection: Keep-Alive"
                    Print "Accept : */*"
                    Print
                    Print Chr(26)
                    Waitms 200
                    Print "AT+CIPSHUT"
                    Loop

End

آلبرت انشتين

دیدگاه

سلام آقا منظور از Char(34) چیه؟

با تشکر از اطلاعات خوبتون

دیدگاه

34 کد اسکی " است :nice:
                        تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

دوستان من یکم مشکل خوردم
                          http://www.edaboard.com/thread148705.html
                          تو اینجا اول میاد کلی چیزارو تنظیم می کنه
                          اما تو این تاپیک یکدفه رفتن سره اصل مطلب
                          حالا چکار کنیم
                          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

خب برخی از این تنظیمات نیاز نیست من با مینیمم تنظیماتی که با لا گفتم جواب گرفتم.
                            آلبرت انشتين

دیدگاه

خوب میشه بگید کدوم دستورات رو بیخیال و کدو دستورات رو باید اجرا کنیم
                              من این رو وارد می کنم

AT+cgatt=1
                              AT+CDNSORIP=1
                              at+cipstart="TCP","www.gpstracking. somee.com","80"
                              at+cipsend
                              >GET http://www.gpstracking.somee.com/default.asp?Data=120,76000,3235.12,3254.231
                              ctrl+z

البته دومین متفاوت است
                              و گاهی Send ok می بینم و گاهی bad url
                              هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                              بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                              میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X