اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

*** شروع کار با GPS (بحث ها و سوالات پایه ای)

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : *** شروع کار با GPS (بحث ها و سوالات پایه ای)

نوشته اصلی توسط MPYC نمایش پست ها
    بین ublox و simcom کدوم رو پیشنهاد میدید؟
    کدوم مدل از ublox هم gsm داره هم gps؟
    کاربردتون چی هست؟
    میزان دقت و سرعت در حال حرکتتون چقدر هست؟

دیدگاه

اول قابل اطمینان باشه
      دوم تو بازار به قدر کافی موجود باشه.
      کاربرد ویس و دیتا
      ظاهرا برای دقت بالای GPS باید ماژول تخصصی بگیرم؟؟!!

اگه لطف کنید با تفکیک بگید ممنون می شم:
      1- کابرد عمومی- ارزان قیمت
      2- دقت بالا برای GPS

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MPYC نمایش پست ها
        اول قابل اطمینان باشه
        دوم تو بازار به قدر کافی موجود باشه.
        کاربرد ویس و دیتا
        ظاهرا برای دقت بالای GPS باید ماژول تخصصی بگیرم؟؟!!

اگه لطف کنید با تفکیک بگید ممنون می شم:
        1- کابرد عمومی- ارزان قیمت
        2- دقت بالا برای GPS
        برای کاربرد بهترین گزینه ماژول های simcom هست که مدل sim808 پاسخگوی نیاز شما خواهند .
        هم قیمتش مناسبه هم میتونید در همه فروشگاه ها پیداش کنید.

برای دقت مکان یابی بالا و سرعت ارتباط با ماهواره ماژول های U-blox مناسب ترین گزینه هستن. در اکثر فروشگاه ها هم موجود هست. با ترکیب ماژول های U-blox و simcom میتونید یک مکان یاب دقیق با مناسب ترین هزینه داشته باشید.

در این بین ماژول هایی مانند BDS و ai thinker هم در بازار یافت میشن که با توجه به نوپا بودن کمپانی های تولید کننده و کمتر شناخته بودن در بازار و عدم دسترسی در فروشگاه گزینه مناسبی برای یادگیری و سرمایه گذاری برای تولید محصول نیستن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
          شخصا از ماژل های سریA که جدیدا وارد بازار شده خوشی ندیدم. در سرعت های بالا تاخیر در پاسخ دهی داره در حالی که ublox و simcom این مشکل و نداره.

سری A هم موجودیش توی ایران حدود هست و بعضی از مدلهاش توقف تولید شده.

یه دلیل دیگه هم این هست که اکثرا توی ایران موقعی که از یک محصول جواب میگیرن و فروش خوبی هم براش بدست میارن کمتر سراغ تولید ورژن های بعدی اون محصول میرن. مثلا موقعی که با sim800 و ublox یا با sim808 یک محصول موفق تولید میکنن دیگه به فکر ورژن های بعدی اون نمیوفتن

یه دلیل دیگه هم تا منابع آموزشی خوب برای شناخت قطعه در سطح اینترنت نباشه اون قطعه به فراموشی سپرده میشه

این ها دلایلی هست که کمتر کسی سراغ این سری از ماژول ها میره
          خیلی ممنونم دوست عزیز از پاسخت و عذر خواهی بابت تاخیر.
          خودتون با ماژول های شرکتAi کار کردید؟ من کاربردم برای خودرو هست . یعنی توی سرعت بالا خوب جواب نمیده؟ و اینکه من شنیدم ماژول های simcom هم خیلی راضی کننده نیستن و تعریف ماژول های quectel رو شنیدم ، اما متاسفانه بردهای راه اندازش وجود نداره توی ایران.
          سوال دیگه اینکه آیا استفاده از ماژولی که GSM و GPS رو با هم داره دقتش کمتر از بردی هست که ترکیب ماژول های جی اس ام و جی پی اس به صورت مجزاس؟ این پایین اومدن دقت چقدر هست؟ به قدری هست که صرفه جویی توی هزینه ارزش نداشته باشه؟ مثلا استفاده از sim808 تنها حدود90هزارتومن خرج داره اما استفاده از sim800 + Ublox حدود 120 هزارتومن . آیا دقت مورد اول خیلی کمتر هست ؟ اگر هست ارزش داره این پایین اومدن دقت رو فدای کاهش قیمت کنیم؟
          ممنون میشم جواب بدید.

دیدگاه

با سلام دوستان
            چند تا سوال داشتم
            ماژولهای موجود تا چه حد دقت دارند؟ میشه در حد چند سانتیمتر زیر مکانهای مسقف بهشون اعتماد کرد؟
            ممنون از راهنمایی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david_s نمایش پست ها
              با سلام دوستان
              چند تا سوال داشتم
              ماژولهای موجود تا چه حد دقت دارند؟ میشه در حد چند سانتیمتر زیر مکانهای مسقف بهشون اعتماد کرد؟
              ممنون از راهنمایی
              درود . سانت ! مسقف !
              در فضای باز تا حدود ده متر میتونه خطا داشته باشه بستگی به نوع ماژول داره که در دیتاشیت این میزان خطا ذکر شده و همچنین شرایط محیطی تاثیر گذار . گوگل کنید GPS accuracy

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                درود . سانت ! مسقف !
                در فضای باز تا حدود ده متر میتونه خطا داشته باشه بستگی به نوع ماژول داره که در دیتاشیت این میزان خطا ذکر شده و همچنین شرایط محیطی تاثیر گذار . گوگل کنید GPS accuracy
                ممنون
                پس بیخیالش میشم
                یه جایی در مورد سه فرکانسه بودن انواع جدید خونده بودم فکر کردم تاثیری روی دقتش داشته باشه

دیدگاه

سلام - اگه ماژولی در حد چند سانت اونم زیر مسقف پیدا کردی یه خبری بده - هرچی داری می خرم.
                  اون سنسوری که در حد چند سانت باشه مطمئن باش یکی از مصارفش نظامی هستش که با قصد خرید اسمت تو افراد تحریم شونده وارد میشه و مهم میشی.
                  تازه اگه زیر سقف در حد چند سانت باشه خودت که هیچی - چنتا نسل بعدتم سایشونو میزنند.
                  موفق باشی - این سنسور چیزه
                  دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

سلام ببخشید ... من یه ماژول جی پی اس ublox دارم ... وقتی این ماژول من در حال دریافت اطلاعات هست و به اردوینو وصلش کردم و در همون زمان استپر موتورام هم از اردوینو دستور می گیرن.. وقتی استپر موتورام در آن واحد با ماژول جی پی اس به اردوینو وصل هستند استپر موتورام خوب و یکدست کار نمیکنن. و وقتی جی پی اس رو قطع میکنم درست و یکدست کار میکنن. مثلا به استپر موتورام میگم 90 درجه بچرخه ولی از اونجایی که استپر موتورام یکدست کار نمیکنه به جای 90 درجه 45 درجه میچرخه ...مشکلش چیه ؟؟؟؟؟

دیدگاه

با سلام
                      لطفا یک تایپک برای شروع اولیه راه اندازی ماژول sim800L بگذارید که بدون هیچ مشکلی و گشتن در کل تایپک بشه راه اندازی اولیه رو کرد.
                      مثلا ابتدا جای هر قسمت از ماژول مشخص و برای چه کاری .
                      ولتاژ مناسب و استفاده از چه ماژولی.
                      نحوی اتصال به رایانه .
                      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24 نمایش پست ها
                        سلام - اگه ماژولی در حد چند سانت اونم زیر مسقف پیدا کردی یه خبری بده - هرچی داری می خرم.
                        اون سنسوری که در حد چند سانت باشه مطمئن باش یکی از مصارفش نظامی هستش که با قصد خرید اسمت تو افراد تحریم شونده وارد میشه و مهم میشی.
                        تازه اگه زیر سقف در حد چند سانت باشه خودت که هیچی - چنتا نسل بعدتم سایشونو میزنند.
                        موفق باشی - این سنسور چیزه
                        سلام
                        اطلاعات بنده در باره کیفیت و دقت انواع ماژول های GPS کمه
                        اما وقتی با یک گوشی مبایل هواوی نسبتا قدیمی که با اینترنت ADSL به اینترنت متصل بود موقعیت یابی کردم و روی نقشه آنرا باز کردم حتی با نرم افزارهای موقعیت یاب ایرانی ،دیدم دقیقا همون نقطه از منزلمون که نشستم داره موقعیتمو نشون میده
                        به نظرم با دقت زیر 50 سانت داشت موقعیت را نشان میداد.
                        اما وقتی همون گوشی را با اینترنت خود مبایل فعال کردم دیدم داره پرتو پلا موقعیت را نشان می دهد.
                        علتشو نمیدونم .اگه شما میدونید بفرمایید.

دیدگاه

سلام دوستان
                          خسته نباشید
                          من یه ماژول gps خریدم
                          این لینک
                          اسمش هست
                          Ublox7 GPS

الان من می خوام زمان رو از جی پی اس به صورت انلاین بخونم و توی ال سیدی کاراکتری نشون بدم
                          یه راهنمایی می کنید که چیکار باید کنم
                          هزینه هم اگر بخواید می دم فقط ت پی وی بیایید
                          باید سریع راه بندازم اینو

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اصلا وقت ندارم برای دیتاشیت خونی و جستجو

اصلا وقت ندارم برای دیتاشیت خونی و جستجو

دیدگاه

درود
                            - میکرو کنترلر شما چیست ؟
                            - با چه زبان برنامه نویسی کار میکنید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                              درود
                              سلام
                              میکرو فرقی نمی کنه
                              کامپایلر کدویژن هست
                              ممنون از پاسختون
                              فقط در صورت جواب دادن بر روی من ریپ بزنید متوجه بشم
                              بازم ممنون

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                              درود
                              سلام
                              میکرو فرقی نمی کنه
                              کامپایلر کدویژن هست
                              ممنون از پاسختون
                              فقط در صورت جواب دادن بر روی من ریپ بزنید متوجه بشم
                              بازم ممنون

دیدگاه

درود
                                - جهت خواندن اطلاعات از GPS شما باید در محوطه باز بدون سقف قرار بگیرید یا از آنتن خارجی مثلا روی پشت بام استفاده کنید، اطرافشما نباید ساختمانهای بلند وجود داشته باشد.
                                - همزمان باید 4 ماهواره را با آنتن خود رصد کنید تا بتوانید اطلاعات موقعیت و زمان را دریافت نمایید. این پروسه ممکن است برای ماژولها تا 15 دقیقه هم طول بکشد.
                                با توجه به اطلاعات بالا از لینکهای زیر استفاده کنید :
                                توی دیتا شیت راجع خواندن زمان توضیح داده آنرا مطالعه کرده اید ؟ لینک زیر : قند شکن لازم دارد !!!

usg=AOvVaw0yXoibBwVhoYhcaxr9GHSK&opi=89978449
                                همینطور لینک زیر راببینید :
                                dr-o: I See No Problem in Reading 433 MHz Signal ans GPS at the Same Loop, as Long as your Loop between two GPS readings dont Take longer than roughly 1 second. Did you tried to Set init timestamp and then using millis()? This should bei totally fine. Please consider: millis() overflows after roughly 50 days Great! Yes, I use millis() quite often instead of delay() where I need non-stop monitoring of someting. The 50 day overflow is a non-issue for me as I never measure times that long and ...

درود
                                - جهت خواندن اطلاعات از GPS شما باید در محوطه باز بدون سقف قرار بگیرید یا از آنتن خارجی مثلا روی پشت بام استفاده کنید، اطرافشما نباید ساختمانهای بلند وجود داشته باشد.
                                - همزمان باید 4 ماهواره را با آنتن خود رصد کنید تا بتوانید اطلاعات موقعیت و زمان را دریافت نمایید. این پروسه ممکن است برای ماژولها تا 15 دقیقه هم طول بکشد.
                                با توجه به اطلاعات بالا از لینکهای زیر استفاده کنید :
                                توی دیتا شیت راجع خواندن زمان توضیح داده آنرا مطالعه کرده اید ؟ لینک زیر : قند شکن لازم دارد !!!
                                https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKE wjAq-yN0fmAAxWdMUQIHSeRBwwQFnoECBIQAQ&url=https%3A%2F%2 Fcontent.u-blox.com%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fproducts%2Fdo cuments%2FTiming_AppNote_%2528GPS.G6-X-11007%2529.pdf&
                                usg=AOvVaw0yXoibBwVhoYhcaxr9GHSK&opi=89978449
                                همینطور لینک زیر راببینید :
                                https://forum.arduino.cc/t/time-and-date-from-gps/686778/7

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X