اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ماژول SIM300cz

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با ماژول SIM300cz

من و دوستم مدتی است که برای درست کردن یک سیستم هشداردهنده سراغ ماژول sim300cz رفتیم و در پروژه مان از آن استفاده کردیم،
    مدار آن را طبق شماتیک آن ا بتدا روی بردبورد بستیم و برنامه مورد نظر را به میکرو(آی سی At Mega8) دادیم و ارتباط میکرو با ماژول را نیز طبق شماتیک برقرار کردیم،
    منتها هر کار میکنیم ماژول سیمکارت را نمیشناسد. اون چراغ وضعیت ماژول مدت زمانی که روشن و خاموش میشه طبق اطلاعات دیتاشیت ماژول میگه که شبکه را نمیشناسد.. من فکر میکنم اطلا سیمکارت رو نمیشناسه چون هیچ کاری انجام نمیده!
    حال به نظر شما مشکل در کجای کار میتونه باشه؟ میتونین در انجام این پروژه ما را راهنمایی کنید؟
    با تشکر
    فرازمند

دیدگاه

به نظر من مشکل از تغذیه هست نگفتید تغذیه تون چی هست ؟ موقع پیدا کردن شبکه ماژول 3A میگن نیازه داره !!
      اگه یه عکس هم بندازی بهتر میشه .

دیدگاه

منبع تغذیه 12V > 1A با یک مدار تثبیت کننده ولتاز گذاشتم سر راهش و ولتاز 4.5 ولت را به ماژول دادم، چراغ نت لایت هم در این وضعیت قرار داره:
        64ms On/ 800ms +50%Off
        SIM300CZ does not find the network
        از درست بودن مدار ماژول هم فکر میکنم به احتمال زیاد درست باشه، چند بار چکش کردم... ولی خوب تجربه اولمه دیگه شاید بازم مشکل داشته باشه.. ولی از راهنمایی های شما استفاده میکنم..
        عکس هم بعدا میزارم واستون
        بازم ممنون از شما

دیدگاه

راستی این که گفتین: موقع پیدا کردن شبکه ماژول 3A میگن نیازه داره ! منظورتون از 3A چیه؟
          ممنون

دیدگاه

منظورم جریان بود 3 امپر نیاز داره (برای دقیق تر دیتاشیتش رو نگاه کنید ) باید مشکل از تغذیه باشه 1A اگه بعد از 4.5 شدن همون 1A باشه یا کمتر بشه مشکل ساز هست
            جریان رو تا سر ماژول اندازه بگیر ببین چقدره اگه یه تغذیه بهتر داری اونو وصل کن مثلا 3 تا باطری قلمی یا ...
            خازن صافی 4.5V چقدر هست ؟

دیدگاه

پس به نظر شما به لحتمال زیاد مشکل از جریان هست.. یعنی با 3A مشکلم حل میشه..؟ از کجا باید بفهمم که ماژول سالمه و مشکلی نداره؟ مقدار خازنو دقیقا نمیدونم چون اون تثبیت کننده رو دوستم گذاشت رو مدار.. الان هم مدار دست اونه و همرام نیست.

دیدگاه

فکر نکنم به 3A نیاز داشته باشه ولی 1A که معلوم نیست بعداز تثبیت کننده چقدر باشه بعد این جریان کشی لحظه ای هست

دیدگاه

سلام به همه
                  من یه مشکلی با ماژول sim900 دارم. فقط میخواستم روشنش کنم. یه سیم کارت گذاشتم توش و با 2576 پنج ولت، یه برق بش دادم.هر سه تا vbat ها رو برق دادم و یکی از زمین ها رو به زمین وصل کردم. اون اول چراغ RI کم نور روشن میموند و چراغای STAT , NET اصلا روشن نمیشدن. بعد با تقسیم مقاومتی ولتاژ رو 3.8 کردم. دیشب متوجه شدم وقتی برق رو وصل می کنم زمینا به منفیا وصل میشن! وقتی قطع میکنم اینطور نیست. چراغا هم کماکان خاموشن.بنظرتون ایراد از کجاس؟

دیدگاه

بی زحمت این مقاله را بخونید
                    میتونه کمکتون کنه (این مقاله تکمیل شده این تاپیک هست)
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=62998.0
                    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X