اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی SIM900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی SIM900

سلام دوستان :

من مشغول طراحی مدار با SIM900 هستم حالا چند تا سوال دارم :

1- وقتی سیم رو روشن می کنم Netlight چند بار چشمک می زند ولی خاموش می شود ! شبکه پیدا نمیشه و ریست می کنه :angry:
    2- وقتی سیم کارتو از جایش در میارم و سیم رو روشن می کنم هیچ ولتاژی روی پایه های VCC , GND سیم کارتم ندارم :angry: :angry:
    3- پایه VCC - DATA سیم کارت به هم متصل اند این طبیعی هستش ؟ :angry: :angry: :angry:

توضیحات :
    من یه آداپتور 12 ولت 3 آمپر دارم که توسط LM350 ولتاژ 4 ولت رو به سیم میدم . آنتن هم بهش متصل هستش :cry2: :cry2:

دوستان لطفا مرا راهنمایی نمایید !!!!!! :cry2: :angry: :cry2: :angry: :cry2: :angry:

پاسخ : مشکل در راه اندازی SIM900

منم همین مشکل رو داشتم، ولی دیگه ولتاز دو سر سیم کارت رو یادم نمیاد، فقط می دونم که وقتی چشمک میزد یه ولتاژی روش بود
    وقتی هم سیمکارت روی دستگاه نباشه، هی چشمک میزنه برای پیداکردن شبکه
    یه خازن چند هزار میکروفاراد بزار رو سر تغذیه ماژول، درست میشه
    بعد از اینکه چند تا چشمک زد، اگه وصل بشه، یه 3ثانیه صبر می کنه و بعدش یه چشمک ریز میزنه و این نشون میده که وصل شد

دیدگاه

سلام :
      ممنونم از پاسخ خوبت !

من یه خازن 3000 میکرو فارادی گذاشتم ولی بازم نشد . :angry:

جالبه من وقتی سیم کارتو در میارم و سیم رو روشن می کنم هیچ ولتاژی رو 2 پایش نیست میشه بهم بگی این طبیعی هست با حتما باید یه ولتاژی باشد ؟

راستی وجود آنتن برای شناسایی شبکه حتما لازمه یا میتونه بدون آنتن هم به شبکه وصل بشه ؟

الان یه آداپتور 12 ولت 3 آمپر گرفتم با lm350 دارم ولتاژ 4.3 ولت به SIM900 میدم منبع تغذیم فکر نمی کنم مشکل داشته باشه ولی وقتی سیم کارت هستش چندبار چشمک میزنه بعد خاموش میشه باید دوباره روشنش کنم وقتی هم سیم کارت نیست مدام چشمک میزنه آخر بعد از 1 دقیقه خاموش میشه ؟

لطفا راهنماییم کنید - با تشکر

دیدگاه

حتماً باید آنتن داشته باشی
        اگر از ماژول خالی sim900 استفاده می کنی بردت حتماً پلی گان داشته باشه
        من الان چک کردم در هر حالت باید یه ولتاژی رو سیم کارت باشه

دیدگاه

فرشاد عزیز :
          از بابت جوابت ممنونم انشالله جبران کنم .
          من هنوز مشکلم حل نشده ولی اگه تونستم راه حلی پیدا کنم تو همین قسمت راه حل را توضیح میدم . :angry:
          چون تو انجمن که جستجو کردم دیدم چندین نفر همین مشکل رو دارن ولی هیچکسی جوابی براش نداده !!! oo:
          تا آخر هفته من باید این مشکلو حل کنم و جواب مشکلاتم رو تو انجمن میذارم تا باقی دوستانم استفاده کنند .
          فعلا به امید حق :read:

دیدگاه

با سلام مجدد
            خب دوستان گرامی بالاخره مشکلم حل شد :wow:
            ولی خب نتیجه اش به سوختن Sim900 من تموم شد .
            خب ببینید سیم 900 خیلی روی ولتاژ ورودی و از همه مهمتر روی آمپر حساس هستش !!!! :eek:

راه حل :
            1- من یه آداپتور 12 ولت 4 آمپری بدون هیچ گونه رگولاتور وصل کردم و سره راهش به صورت موازی 5 تا خازن 1000uf قرار دادم .
            2- روی 2 تا پایه VDD , GND سیم 900 هم یه خازن 1000uf وصل کردم .
            3- آنتن هم بدون فاصله ای به سیم وصل کردم و سیم کارتمم ایرانسل بود بدون مشکل جواب گرفتن .

نکته : اول که سیم رو روشن می کنیم چندبار Netlight چشمک میزند و به دنبال شبکه میگردو پس از 5 یا 6 بار برای 3 ثانیه خاموش میشه و دوباره یه چشمک میزنه و از اون به بعد 3000 / 64 چشمک میزنه که نشون میده به شبکه وصل شده .

بازم اگه مشکل داشتید بهم ایمیل بزنید - masihi.peg@gmail.com

دیدگاه

سلام
              من با sim900 به این مشکل خوردم که ماژول شبکه رو میشناسه بعد از 1 ساعت دیگه شبکه رو پیدا نمیکنه
              سیم کارت ایرانسل و همراه اول هم تست کردم اما ...

دیدگاه

سلام
                نمیدونم این ماژول چرا اینقدر بد قلقه

منم یه ماژول sim900 te خریدم و چند روزه بیچاره شدم بسکه روش کار کردم
                ایشون شبکه رو نمیشناسن
                از لحاظ ولتاژ مطمئنم چون با منبع آزمایشگاهی 5 آمپر باش کار میکنم و تمام فوت فنی که تو سایت گفته شده روش اجرا کردم
                شکم به آنتنش بود که دو مدل آنتن روش تست کردم اما هنوز جواب نگرفتم oo:
                بازم شکم به آنتن هست یکی این که سیم واسط تا آنتن حدود 15 سانته و همچنین مقاومت اتصال دوسر سوکت آنتن رو روی برد گرفتم و کمتر از 1 اهم بود

لطفا اگه میشه یه نفر بگه این مقاومت بین پایه های سوکت آنتن درسته و آیا فاصله 15 سانتی آنتن میتونه باعث پیدانکردن شبکه بشه ؟؟؟؟؟ :cry:

دیدگاه

من یه کتابخونه پروتل هم برای sim900 te طراحی کردم
                  میدونم خیلی سادست ولی گفتم شاید به درد یکی بخوره

اینم آدرسش
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66823.0

دیدگاه

دوستان لطفا کمک کنن

من طول سیم آنتن رو به 3سانت کاهش دادم ولی هنوز مشکل دارم

اتفاقی که میفته ، زمانی که سیم کارت ایرانسل روش هست 13 بار چشمک میزنه و خاموش میشه
                    ولی اگر همراه اول باشه 22 بار چشمک میزنه و خاموش میشه
                    یه مسئله دیگه اینه که وقتی مقاومت 22 اهم سر راه سیم کارت قرار میگیره ماژول دائم چشمک میزنه مثل این که سیم کارتو نشناخته .

وقتی ماژول من با دکمه پاور شروع به جستوجوی شبکه میکنه و netlight چشمک میزنه یعنی ماژول مشکل نداره ،
                    آنتن هم بهش وصله ، منبعش هم جریان رو تامین میکنه ،
                    نمیدونم دیگه کجا باید دنبال مشکل بگردم .

آیا مقاومت بین دوسر کانکتور آنتن باید حدود 1 اهم باشه ؟؟؟

دیدگاه

با سلام
                      من تا الان 4 عدد آی سی sim900 خراب کرده ام. همین مورد آخر که به خیال خودم خیلی مهارت کسب کرده بودم و بهترین حالت ممکن لحیم کاری را انجام دادم ( واقعا هم خوب شد ) آی سی برای نیم ساعت کار کرد و همه ی at command ها هم کار می کردند (اتصال به کامپیوتر ). بعد از آن مانند موارد قبل اررور Cpin داد و دیگر شبکه و سیم کارت را شناسایی نکرد . ( دستور ATI فقط کار می کند !!) در جواب دستور شناسایی شبکه ERROR بر می گرداند. یعنی تمام اتصالات درست هستند و آی سی روشن است و با کامپیوتر ارتباط دارد.
                      آیا قسمتی در آی سی سوخته که سیم کارت را تشخیص نمی دهد؟ چون هم سیم سالم هست هم چند مقاومت که اتصال دهنده هستند!

در طراحی تمام موارد را رعایت کردم حتی دیود زنر 3 ولت و مقاومت های 22 اهم قرار دادم . طرح و قطعات از روی دیتا شیت بسته شده است .
                      برای تغذیه از LM2576-adj استفاده کردم و ولتاژ را روی 4.12 قرار دادم .

احتمال دادم که کلا sim900 آی سی پایدار و خوبی نیست و نمی شود برای موارد طولانی مدت از آن استفاده کرد .هم هزینه و هم وقت گذاشتم ولی به جواب مساعد نرسیدم.

لطفا اگر راهنمایی دارید بفرمایید .

دیدگاه

بنده قبلا با mega128 دریافت و ارسال پیامک میکردم
                        الان روی atmega32 دارم کار میکنم . ارسال پیامک توسط میکرو درسته
                        ارسال و دریافت پیامک توسط کامپیوتر و مودم درسته
                        پورت سریال میکرو که به مودم وصل میشه رو وصل میکنم به کامپیوتر . ارسال و دریافت متن بین کامپیوتر و میکرو درست انجام میشه
                        یک مشکل دارم
                        میکرو هنگام دریافت از مودم چرت و پرت نشون میده
                        گفتم شاید تنظیمات اشکال داره
                        گفتم شاید یک تنظیمی روی مودم کردم که مودم ارسالشو کد میکنه میفرسته
                        گفتم شاید میکرو رم کم میاره
                        هر کار کردم جواب نداد
                        www.Askdin.com
                        www.BEKco.ir

دیدگاه

سلام دوستان این ماژول بسیار حساس هست توی ولتاژ و امپر بهترین نوه چهارو نیم و دو امپره یک ماژول منبع تغذیه توی فروشگاه هست من از اون استفاده کردم قیمتش پنج ت.من گمونم بدون ال سی دیش و خیلی به صرفه هست به نظرم بهترین کار اینه از همین استفاده کنید اما اگر ریپل داشته باشه و یا ولتاژش کار نکنه مدام ریست میشه و اگر امپر زیاد باشه می سوزونینش !! دقت کنید تو این مسئله همچنین توی میکرو حتما کریشتال رو روی هشت مگاهرتز تنضیم کنید داخلی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X