اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اتصال GPRS در SIM908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل اتصال GPRS در SIM908

سلام مشکل شما مربوط به نذاشتن ; در انتهای دستور مثلآ برای شماره گیری باید این دستورو بفرستید و اینتر هم در ادامش
    ATD0936xxxxx67;
    موفق و موید باشید
    روزگاري مردم دنيا دلشان درد نداشت هر کسي غصه ي اينکه چه ميکرد نداشت چشمه ي سادگي از لطف زمين ميجوشيد خودمانيم .... زمين اين همه نامرد نداشت

دیدگاه

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sobhan537
        سلام اساتید محترم... خسته نباشید...

من به کمک راهنمایی های خوب شما تونستم GPS ماژول SIM908 رو راه اندازی کنم و همچنین ماژول رو به اینترنت متصل کنم.

حالا میخوام کاری کنم ماژول بعد از گرفتن مختصات GPS، به اینترنت وصل بشه و از طریق سایت maps.google.com یا هر سایت دیگه، آدرس مکان مربوط به این مختصات رو دربیاره.
        به عبارت دیگه من نمیخوام فقط مختصات رو از ماژول بگیرم و خودم این مختصات رو تو گوگل مپ وارد کنم بعد ببینم این مختصات مال کجاست. میخوام خود ماژول این کار رو از طریق GPRS انجام بده و آدرس رو دربیاره.

خواهشم از شما اینه که: راهنمایی کنید برای این کار باید زبانهای برنامه نویسی خاصی بلد باشم؟ برنامه نویسیش خیلی پبچیده میشه؟
        اگه میشه کلیاتش رو بگید تا برم دنبالش و کار رو شروع کنم و با کمک شما بتونیم انجامش بدیم. خیلی ممنون...
        خیلی هم خوب ... خوشمان آمد ...

دیدگاه

سلام دوستان گرامی من دارم برای یه مسابقه یه مدار آماده می کنم که توش از sim908 استفاده شده و فقط می خوام x و y رو بگیرم تاکید می کنم فقط x , y . در ضمن می خواستم سرعت رو هم به تنهایی بگیرم چون این کار خیلی می تونه الگوریتم برنامه ام رو ساده تر کنه می خواستم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه سعی می کنم براش جبران کنم . اینم ایمیل منه که اگه کسی اصلاعاتی در باره ی سوالاتی که پرسیدم داشت میل کنه : mohamadmirzaei46@yahoo.com

دیدگاه

.

دیدگاه

کسی کمک نکرد، اما بلاخره خودم انجامش دادم... :wow:
              :applause:
              دوست عزیز اگر میشه توضیح بده چطوری؟
              اخه منم تو این قسمتش مشکل دارم :angry:

دیدگاه

سلام دوستان
                sobhan537 لطفا اگه میشه شما که به نتیجه رسیدین،راهنمائی کنید ما هم مشکلمون حل بشه ایشاا... . ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lxl_tornado_lxl
                  حیف این سایت که زیر دست این ادما هست نفر قبلی که جواب سوال شما رو داده بود رفیق بنده بود ولی اعضای مثلا محترم این سایت با بی احترامی بیرونش انداختن این رفیق توی سایت های دیگه ایی هم هست ولی تا همچین برخوردی ازش ندیده بودم ولی بهش حق می دم چون من خیلی وقته تو این سایت ثبت نام کردم همون روز اول هم همین کارو با من کردن بگذریم. ماهر دوتا داریم روی این پروژه GPS کار می کنیم من ادامه راهشو می دم مشکلت که حل شد شما رو بخیر و مارو به سلامت.

خوب حالا اولا همه دستورات با AT شروع می شن، دوست عزیزم توضیح داده که ابتدا باید چکار کنی شما نگران پایه ها نباش شما فقط دو پایه 68 (RX) و 71 (TX) رو به پایه های میکرو که توی دیتاشیت مشخص شده وصل کن یعنی TX به RX میکرو RX به TX میکرو بع دستورات رو به همون روشی که دستمون گفت ارسال کنید تا GPS فعال بشه و ماهواره را پیدا و بهشون وصل بشه، وقتی دستور ?AT+CGPSSTATUS ارسال کنی سه جواب مختلف دریافت می کنی اولی CGPSSTATUS: Location Unknown+ هستش یعنی منطقه هنوز شناسایی نشده و وقتی CGPSSTATUS: Location 2D Fix+ هستش یعنی دو تا ماهواره سخت افزار شناسایی کردن که فقط به شما طول و عرض جغرافیای رو میدن و وقتی CGPSSTATUS: Location 3D Fix+ هستش یعنی سه تا ماهواره که این حداقل هستش و ارتفاع رو هم میدن در مورد دستور AT+CGPSINF=32 هم مثلا اگر 0 بزاری فقط ساعت و تاریخ رو برمی گردونه یا 2 اطلاعات ماهواره رو بر می گردونه حالا 32 که دقیقا می دونه طول ، عرض ، ارتفاع و سرعت رو میده.
                  خوب حالا یه کم خودت باهاشون ور برو تا من یه سورس بسکام بهت بعدا بدم چون یکم مشکل دراه حل شد بهت می دم البته نه تو این سایت یه ایمیل بده تا ارسال کنم واست سوال داشتی در خدمتیم.

موفق باشی
                  سلام
                  آقا میشه فایل سورس بسکام رو واسه منم بفرستی؟ممنون میشم
                  jaafari_121@yahoo.com

دیدگاه

سلام دوستان ..
                    حالا من با Sim 908 مشکل پیدا کردم . البته دفعه ی اوله که دارم میبندم .
                    مدار بسته شده و عکسش رو می تونید این زیر ببینید .
                    مشکلاتی که برای من پیش اومده اینه که وقتی زنگ میزنم RI روشن میشه ولی وقتی اس ام اس میدم نمیدونم چرا روشن نمیشه ؟
                    با اینکه Netlight با فشار کلید و روشن شدن ماژول شروع بع چشمک زدن می کنه و دقیقا کار می کنه نمیدونم چرا چراغ status که تو دیتا شیت نوشته بود چراغ روشن بودن مدار چرا روشن نمیشه ؟؟
                    یه عکس max232 هم میزارم که دارم با کامپیوتر وصل میشم به ماژول که نمی دونم چرا ماژول با پورت سریال ارتباط برقرار نمی کنه ..
                    وستان اگه میشه کمکی بکنید ممنون میشم . . .

http://upload7.ir/images/97408127266320265537.jpg
                    http://upload7.ir/images/29853586463436399537.jpg

دیدگاه

کسی کمک نکرد، اما بلاخره خودم انجامش دادم... :wow:
                      سلام. ممکنه درباره پروژه توضیح بدین؟

دیدگاه

سلام. برای ارسال اطلاعات از طریق GPRS کدوم بهتره؟ FTP یا TCP ؟
                        تفاوتشون چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X