اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM و ارتباط آن با AVR

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : GSM و ارتباط آن با AVR

نوشته اصلی توسط سعید احمدی
    اون پیشنهاد واسه این بود که دیدم ماژول GSM SIM300C بصورت پیش فرض اولیه رو پورت سریال یکش با 115200 کار می کنه.
    دوست عزیز حرفتون درسته ولی متاسفانه میکرو کنترلر تو این baud خیلی نا توان هست و نمیتونه کار کنه و باید ابتدا با کامپیوتر راش بندازین و بعد که baud رو کم کردین برین سراغ میکرو کنترلر(تجرب من که میگه اصلا میکرو با این baud با ماژول ارتباط برقرار کنه)
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

برای راه اندازی ماژول gsm sim 300c چه قطعات دیگری نیاز است؟(مثلا آنتن وغیره]) :nice:
      r.pسابق

دیدگاه

وقت خرید انتن و سوکت و holder سیم کارت رو باید جدا بخرید

واسه خرید به اقای payaimen پیغام خصوصی بدین.قیمت هایی رو که به من دادن از همه جا مناسب تر بوده.موفق باشید
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

من یه مودم WAVECOM دارم :cry: :cry: من هر چی زور زدم نتونستم باهاش با میکرو ارتباط برقرارکنم و ATCommand بفرستم .
          اما با کامپیوتر دقیقا همون دستوراتی رو که با میکرو به GSM فرستادم ، ارسال کردم ، کار کرد و جواب درست گرفتم.
          پیغام های میکرو رو هم با کامپیوتر چک کردم درست بود.
          اما نتونستم میکرو و GSM رو به هم وصل کنم .
          لطفا کمک کنید.......... :cry2: :cry2: :cry2:
          در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
          در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
          که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
          آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

پیشنهاد می کنم در هنگام اتصال به هر نوع ماژول UART و مشابه حتماً فقط از کریستال های دقیق (مثل 14.7456 MHz) استفاده کنید تا خطای موجود در ارتباط را به مقدار زیادی کاهش دهید. اینطوری حتی در باود های بالا مثل 115200 هم خطا خیلی پایین خواهد بود.
            ماژول های GPS و GSM حتماً جزو این دسته هستند.
            مشتاق همکاری با افراد پرتلاش و باهوش هستم.
            Saed.Ahmadi@Gmail.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید احمدی
              پیشنهاد می کنم در هنگام اتصال به هر نوع ماژول UART و مشابه حتماً فقط از کریستال های دقیق (مثل 14.7456 MHz) استفاده کنید تا خطای موجود در ارتباط را به مقدار زیادی کاهش دهید. اینطوری حتی در باود های بالا مثل 115200 هم خطا خیلی پایین خواهد بود.
              ماژول های GPS و GSM حتماً جزو این دسته هستند.
              سلام
              اگه این جواب در پاسخ من باشه باید بگم که من از کریستال خارجی هم استفاده میکنم و در صورت سوالم عرض کردم که با همون باد ریت مربوط به gsm من تونستم دیتا از میکرو به کامپیوتر بدم یعنی تو باد ریت 115200 کار کردم باز هم یعنی میکروم داره با کریستال خوب ارتباط برقرار میکنه .
              اگه چیزی دیگه به ذهنتون میرسه منو خوشحال کنید
              در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
              آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط naeimwtg
                دوستان من همه این 24 صفحه رو گشتم

میشه یک سورس با بسکام برای ارسال SMS بنویسید

دمتون گرم
                من اینو برا ATMEGA32 نوشتم

$regfile = "m32def.dat"
                $crystal = 8000000
                $baud = 9600
                Wait 1

Print "AT+CMGF=1" ; Chr(13)

Wait 1
                Print "AT+CMGS=" ; Chr(34) ; "shomarato inja benevis" ; Chr(34) ; Chr(13)

Wait 1

Print "matni ke mikhay befrestiro inja benevis!" ; Chr(26)

End

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john lock
                  مرسی حالا جه طوری ببینیم که در اضای اون دستور ما ماژول چه پیغامی داده چون باید مطمئن شیم که اون Sms ارسال شده یا واضح تر بگم میخوایم قدرت سیگنال رو بگریم ما یه درخواست میدیم اون یه جواب میده ما این جواب رو چطوری باید بگریم ؟؟؟؟
                  سلام
                  از getchar , scanf ,... تابع های دیگه میشه استفاده کرد .
                  البته مودم بعد از ctrl+z که شما می زنید فقط ok ارسال رو میده اما احتمالا منظور شما delivert هست که متاسفانه من تو تنظیمات at + command ها نتونستم چیزی پیدا کنم .
                  شاید مودم های دیگه این قابلیت رو داشته باشه .
                  یه چیز که یادم رفت اینه که delay برای دریافت کاراکتر از مودم رو فراموش نکنید . میکرو دیگه !!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad07

سلام
                    از getchar , scanf ,... تابع های دیگه میشه استفاده کرد .
                    البته مودم بعد از ctrl+z که شما می زنید فقط ok ارسال رو میده اما احتمالا منظور شما delivert هست که متاسفانه من تو تنظیمات at + command ها نتونستم چیزی پیدا کنم .
                    شاید مودم های دیگه این قابلیت رو داشته باشه .
                    یه چیز که یادم رفت اینه که delay برای دریافت کاراکتر از مودم رو فراموش نکنید . میکرو دیگه !!!!!!
                    مرسی ولی فرض کن میخوایم سیگنال رو بگیریم یه at دارخ میزنیم حالا اون جواب میده منظورم اینه که چطور بخونیم
                    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john lock

مرسی ولی فرض کن میخوایم سیگنال رو بگیریم یه at دارخ میزنیم حالا اون جواب میده منظورم اینه که چطور بخونیم

سلام
                      منظورتون رو خوب متوجه نمیشم . این طور که فهمیدم شما میخواهید یه sms که بهه شما رسیده رو باز کنید و text اونو بردارید . درسته ؟

در ابتدا که مودم رو راه اندازی کردید ابتدا تنظیمات اولیه رو انجام بدید .
                      این تنظیمات یعنی :
                      1. انتخاب مموری برای save پیام ها
                      این مسئله خیلی مهمه چون تعداد محدودی برای هر کدام تعریف شده .
                      2. مد مورد نظر خواندن و ارسال پیام .
                      ( در برخی از مدم ها فقط از یک مد استفاده میشود ) ( دو مد برای مودم ها تعریف شده است اولی text و دومی pdu )
                      3. فعال کردن خبر کننده ( کلمه خوبی نشد ) رسیدن پیام

برای برخی از مودم ها این کامند ها متفاوت است برای همین دستورات رو ننوشتم .
                      زحمت پیدا کردنشون به عهده خودتون تو لیست at+ command های مربوط به مودمتون .

حال میرسیم به خوندن پیام . ( پیامک )
                      با این تنظیمات وقتی ss توسط مودم در یافت میشه به شما پیام در یافت n امین پیام رو میده .
                      شما باید همین n امین پیام رو باز کرده و مطالعه کنید .
                      این کار با کامند متداول at+ cmgr=n و اینتر انجام میشه .
                      با این دستور مودم به شما یه رشته میده که باید موارد مورد نیازتون رو ازش بردارید و استفاده کنید .

موفق باشید .

دیدگاه

با سلام خدمت همه ی ذوستان و اساتید
                        تقریبا همه ی گوشی ها را می توان این کار را انجام داد.
                        جایی که سیم کارت می خوره چنتا پین داره که به CPU , ROM , سیستم خود موبایل می شه دسترسی پیدا کرد.(امتحان شه)
                        :wow:
                        [hr]
                        در این دنیا مقصود فقط دانستن است

دیدگاه

سلام
                          من یه gsm modem که واسه شرکت wavecome هست خریدم. اما نمیتونم با هاش ارتباط برقرار کنم. ببینید من قبلا گوشیم (5310 nokia) رو از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کردم و باهاش sms فرستادم. از طریق hyper terminal. اما حالا که میخوام همین کارو با gsm modem انجام بدم نمیشه. کامپیوتر گوشی منو از پورت com5 میشناخت. اما من gsm modem رو وصل میکنم به پورت سریال کامپیوتر که فکر می کنم همون com1 هست. آخه قبلا با codevision خیلی باهاش کار کردم و مشکلی نداشت. مشکل اینجاست که وقتی با hyper terminal به com1 وصل میشم و سعی میکنم AT COMMAND بفرستم، وقتی چیزی تایپ میکنم مثل اینکه صفحه کلید به هم ریخته و چرت و پرت تایپ میکنه. مثلا بجای Enter مینویسه n .!!!
                          کسی از دوستان تاحالا به این مشکل برخورد کرده ؟

اینم مدل : Q2403 G-2403R

اینم مشخصاتش:

Origin: China
                          Price: Rp. 1.125.000,-
                          Payment Method: Telegraphic Transfer (T/T), Cashier Order
                          Pack. & Delivery: box
                          Specification: Product description:
                          Industrial design
                          Aluminum casing
                          Wireless access to internet
                          Based on Wavecom module Q2403A
                          Dual-band 900/1800MHZ
                          3V SIM card slot
                          Standard RS232 interface
                          SIM Application Toolkit
                          Double tone multi-frequency function (DTMF)
                          Send and receive voice, data, fax, e-mail, SMS
                          Maximum transmitting speed 115KB/s
                          Support AT command to make remote control (GSM07.07 and 07.05)
                          GPRS Class 8
                          Antenna with high sensitivity
                          Always on-line
                          Conform with ETSI GSM Phase2+ standard
                          Output Power
                          Class 42W @ 900MHz
                          Class 11W @ 1800MHz
                          Input voltage5V-24V DC
                          Input current1A-2A
                          Working temperature -20  -+60 
                          Storage temperature:-25  -+70 
                          Size98*54*25mm
                          Weight130g
                          Accessories: AC/DC adaptor, RS232 cable, antenna, 2 mounting plates, CD
                          اینم عکسش :

http://wb4.itrademarket.com/pdimage/07/1298707_2403.jpg
                          اگه رد میکنی رد کن ولی من به جز درگاه تو جایی ندارم....

دیدگاه

SIM300

سلام به همه ی دوستان
                            یه سوال در مورد اتصال سیم کارت تو مدار SIM 300
                            دوستانی که با این ماژول کار کردن می دونند که این زنر هایی که به همه ی پایه های سیم کارت وصل میشه برای چیه ؟
                            من مدارشو بستم اما نمیتونم ازش جواب بگیرم یا اینطوری بگم که خوب جواب نمیده .
                            وقتی کاراکتری با TERMINAL براش ارسال میکنم اکو اونو بر میگردونه . اما کامندی اجرا نمیکنه نه OK نه EEROR .
                            کسی از این ماژول شماتیکی داره که ازش جواب گرفته باشه فقط اتصالات سیم کارتش برای من کافیه .
                            امید وارم که دوستان کمک بفرمایند .

دیدگاه

پاسخ : SIM300

سلام
                              آره من هم چنین مشکلی داشتم با این دیود زنرها ولی محلشون نذاشتم ، مدار رو بستم جواب هم داد
                              این هم شماتیک مدار
                              سوالی داشتی در خدمتم

http://rapidshare.de/files/47992674/PCB_Project1.pdf.html

ببخشید اگه بد جایی پلودش کردم

دیدگاه

پاسخ : SIM300

نوشته اصلی توسط آرمین
                                سلام
                                آره من هم چنین مشکلی داشتم با این دیود زنرها ولی محلشون نذاشتم ، مدار رو بستم جواب هم داد
                                این هم شماتیک مدار
                                سوالی داشتی در خدمتم

http://rapidshare.de/files/47992674/PCB_Project1.pdf.html

ببخشید اگه بد جایی پلودش کردم
                                ممنون ارمین جان
                                این پایه 17 رو من اصلا به VCC وصل نکردم تو دیتا شیت هم چیزی در موردش نفهمیدم . کارش چیه؟ ریست می کنه ؟ حتما لازمه ؟ شاید مشکل کارم اینه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X