اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM و ارتباط آن با AVR

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : GSM و ارتباط آن با AVR

با سلام من می خوام م زیر با پرت سریال بفرستم اماوقتی توپرتئوث شبیهسازی میکنم میبینم چیزی ارسال نشد
    اشکال کار کجاستمن واقعا برای ارسال ی رشته با پرت سریال به کمک فوری نیاز دارم حیاتی بوده
    while (1)
    {

char string[]="atd09112243115" ;

; puts(string(

}

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anea2801
      با سلام من می خوام م زیر با پرت سریال بفرستم اماوقتی توپرتئوث شبیهسازی میکنم میبینم چیزی ارسال نشد
      اشکال کار کجاستمن واقعا برای ارسال ی رشته با پرت سریال به کمک فوری نیاز دارم حیاتی بوده
      while (1)
      {

char string[]="atd09112243115" ;

; puts(string(

}
      جای سوالتون اینجا نبوده
      از این دستور استفاده کنید

کد:
      printf(omid);
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام
        ممکنه فایلهای AT Command رو در اختیار من قرار بدید؟

دیدگاه

بفرمایین
          http://www.4shared.com/file/87271506...mmand_set.html

دیدگاه

سلام

میشه لطف کنید بگید که چطور میشه deliverd اس ام اس رو تو ماژول tc35i فعال کرد.
            من هر کاری کردم نتونستم comand واسش پیدا کنم. حدس میزنم با این بشه AT+CNMI

تو پروژهای که دست منه اجباراًَ باید بتونم تشخیص بدم که اس ام اس رسیده به مقصد یا نه.

اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی داره ممنون میشم ازش استفاده کنیم.

10 روز بعد........
            خودم فهمیدم:
            باید به ترتیب این کارا انجام بشه:
            AT+CSMS=0
            AT+CSMP=49,167,0,242
            AT+CNMI=2,1,0,2,1

دیدگاه

با سلام

من از این تاپیک نرم افزار luanch serial communication رو دانلود کردم

چند تا مشکل دارم: اصلا یادم نیست کدوم پست بود و اینکه زمانیکه run میکنم application error میده و
              the application faield to anitialize properly (0xc000135)

میشه لطفا راهنمائی بفرمائید باید چیکار کنم؟

http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

با سلام خدمت همه اساتید

توی همین فروم دقیقا نمیدونم کدوم پست ولی یکی از دوستان یه مطلبی تحت عنوان AN #124 - SMS on Nokia 5110/6110 via microcontroller
                مطلبه خیلی جالبی بود اینم لینکش:
                http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id= 88&Itemid=57
                یه برنامه به زبونه basic
                سوالم اینه،
                کسی با این برنامه جواب گرفته چون اگر اینطور باشه این مین بوردو بگیرم

ممنون میشم راهنمائی بفرمائید

دیدگاه

با سلام و تشکر بابت مطالب بسیار مفید این تاپیک

من در همون ابتدا با یه مشکل ساده برخورد کردم

زمانیکه گوشیه خودم رو وصل میکنم pc اون رو به عنوان modem نمیشناسه؟(گوشی nokia n78)
                  :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما نیکخواهی
                    سلام
                    مرسی من چون میخوام هنوز مین بوردو بگیرم میخواستم مطمئن شم

ممنون

من خودم با مین بورد کار نکردم کاش لینک بدین یه نیم نگاهی بهش بندازیم ولی در کل بستگی به کارتون هم داره که ازش چی بخواین

با سلام و تشکر بابت مطالب بسیار مفید این تاپیک

من در همون ابتدا با یه مشکل ساده برخورد کردم

زمانیکه گوشیه خودم رو وصل میکنم pc اون رو به عنوان modem نمیشناسه؟(گوشی nokia n78)
                    :cry:
                    وقتی cd رو نصب کنین در اصل گوشی رو به عنوان مودم معرفی کردین
                    به کنترل پنل برین تو قسمت سیستم تو دیواز منیجر یه نگاهی به مودم بنداز ببین روی کدوم پورت و کدوم baud نصب شده

دیدگاه

با سلام خدمت همه اساتید

توی همین فروم دقیقا نمیدونم کدوم پست ولی یکی از دوستان یه مطلبی تحت عنوان AN #124 - SMS on Nokia 5110/6110 via microcontroller
                      مطلبه خیلی جالبی بود اینم لینکش:
                      http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id= 88&Itemid=57
                      یه برنامه به زبونه basic
                      سوالم اینه،
                      کسی با این برنامه جواب گرفته چون اگر اینطور باشه این مین بوردو بگیرم

ممنون میشم راهنمائی بفرمائید
                      سلام

حال من می خواهم بدانم کسی توانسته از nokia 5110 جواب بگیره
                      من هر چی سعی کردم که این کار رو انجام بدم که مثلا صرفه جویی اقتصادی کنم نتونستم جواب بگیرم
                      اساتید سوالی که داشتم اینه که چطوری میشه از سالم بودن پورت های سریال این گوشی اطمینان پیدا کرد .
                      من اکو رو دارم اما پاسخ کامند رو ندارم .
                      موضوع چیه نمیدونم .
                      در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                      در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
                      که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
                      آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

سلام دوستان
                        تو هایپر ترمینال تو قسمت PHONE NUMBER چه چیزی بزنم تا به گوشی وصل بشه و آماده دادن دستورات بشه ؟
                        گوشی P990 هست
                        یه شماره هست *99***1# که برای ارتباط GPRS گوشی استفاده میشه ولی این به دردم نمیخوره چون وقتی با این کانکت میشم هی چرت و پرت مینویسه

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                          گمان می کنم که شما دچار اشتباه شدید
                          شما زمانی نیاز به phone number دارید که از مودم سیستم خود در حال استفاده هستید .
                          با اتصال گوشی به کامپیوتر سیستم و نصب درایور ان . سیستم در قسمت port در دیوایس منیجر به گوشی شما یک port اختصاص میده .
                          شما باید در قسمت conect using در همان پنجره ای که ازش سوال کردید شماره ان پورت را انتخاب کنید .
                          موفق باشید .
                          در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                          آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

با سلام
                            من خواستم با گوشی nokia n78 با pc از طریق هایپر ارتباط برقرار کنم
                            توی یکی از پستها خوندم که با دستور *AT
                            لیست atcommond هائی که مربوط به گوشی مورد نظر میاد اما زمانی که این کارو انجام دادم error داد :surprised:
                            دستور atcommand برای ارتباط با مودم فکر نمی کنم شما بتونید با گوشی ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه

سلام
                              من با نرم افزار pc suite گوشی رو وصل کردم به pc و گوشی رو pc به عنوان یک مودم میشناسه

دیدگاه

سلام
                                من با نرم افزار pc suite گوشی رو وصل کردم به pc و گوشی رو pc به عنوان یک مودم میشناسه
                                سلام

درسته حالا سیستم به مودم جدیدی که شناخته یک شماره پورت com و در برخی موارد دو شماره اختصاص میده . همانطور که گفته شد برای اگاهی از شماره های مربوطه در دیواس منیجر
                                و در قسمت پورت شما می توانید این شماره را متوجه شوید .
                                حالا در ترمینال با این پورت کار را شروع می کنید . کامندها همان هستند برای مثال برای تماس شما از کامند زیر استفاده می کنید .
                                ATD+98912000000; VA ENTER
                                تست شود به نتیجه نرسیدید خبر دهید تا با بیان بهتری بگویم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X