اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM و ارتباط آن با AVR

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : GSM و ارتباط آن با AVR

ببین دستورو درست وارد کن at+cmgs="09171111111"; intori

دیدگاه

نه ببخشید ; رو نمیخواد at+cmgs="09171111111" ok

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهنام اسکندریون

درود
        بین میکرو و SIM300 نیازی به Level Convertor مثل MAX نیست چون ورودی SIM300 بیشتر از 2.8 ولت قبول نمیکنه باید تقسیم مقاومتی بزاری و واسه خروجی اش هم می تونی یه بافر بزاری که 2.8 رو به 5 تبدیل کنه. به دلیل اینکه ورودی AVR اگر ولتاژ تغذیت 5 ولت باشه کمتر از 3 ولت رو به عنوان 1 تشخیص نمیده پس بهتره با یه بافر اشمیت اونو تبدیل به 5 کنی. یه نکته دیگه اینکه Default Baud rate تو SIM300 مقدارش 115200 هست وبه صورت پیش فرض رو Autobaud تنظیم شده پس وقتی برای اولین بار روشن میکنی اگه نرخ ارتباطی میکروتون 115200 نباشه 2 یا 3 بار یه دستور مثلAT رو بفرست تا جواب OK بگیری بعد از اون با نرخ ارتباطی شما ست میشه.

http://behnam-eskandariun.persiangig.com/GSM_Board.pdf
        سلام، میشه بگید دقیقا بافر اشمیت با چه شماره ای استفاده کنیم؟ 74244 که ولتاژ 3.3 رو به 5 تبدیل میکنه، مناسبه؟!

دیدگاه

GSM sim300

سلام دوستان
          من داشتم با این sim300 کار می کردم دو هفته پیش دیگه کار نکرد
          ماژول جدید خریدم کار نکرد
          سیم کارت هم ایرانسل
          الان وقتی زنگ میزنم یا میگه خاموش یا میگه در دسترس نیست
          قبلا با همین برنامه و مدار ی که الان دارم کار میکرد .

.
          .
          .
          . :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
          ایمان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad07

سلام
            محل کار من تلفن ثابت نداره فقط تلفن همراه اونم فقط بالای پشت بام میشه استفاده کرد چون اونجا آنتن میده میخوام یک گوشی معمولی
            به این gsm مودمها وصل کنم وسیم کشی کنم تا توی اطاق واستفاده کنم حالا میخوام یک مدل ارزان که این کارایی رو داشته باشه معرفی
            کنید با تشکر

بهترین کار برای شما استفاده از این دستگاهای تلفن روستایی هست خیلی ساده یه سیم کارت میندازی توش و هر جا خواستی میذاریش بعد یه سیم تلفن داره که سیم کشی میکنی و یه گوشی ثابت بهش وصل میکنی و مثل یه خط ثابت باهاش برخورد میکنی

البته اون مثل خط ثابت با شما برخورد نمیکنه و هزینه موبایل برای تماس میاد

دیدگاه

[quote من با این برنامه جواب نگرفتم.
              سخت افزار خاص هم که نداره ماژول sim300 رو وصل کردم به میکرو(rxو tx و gnd )
              [/quote

این طور که من پست قبلی شما و این پست فهمیدم شما دارید از evb اماده تو بازار استفاده میکنید .

برنامتون هم درسته .

فقط اشکال میتونه از سخت افزارتون باشه .
              نه اینکه مشکل داشه باشه به نوعی اسمبلتون اشتباهه .

مشخصات evb تون رو بدید تا راهنمایی تون کنم .
              در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
              در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
              که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
              آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

پاسخ : GSM sim300

سیم کارت رو چک کن

تغذیه رو مطمین شو و پین های سیم کارت رو همم چک کن
                اگه همه چی ردیفه این کد رو واسش بفرست ببین چی جوابت میده
                at+cgreg=2
                at+cgreg?

باید 2و1 بده که یعنی شبکه رو به راه
                سیگنال رو هم چک کن شاید انتن سیمش قطع شده
                at+csq?
                علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام دوست عزیز میشه برنامه و شماتیکتون رو بزارید :applause:
                  الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

بفرمایین
                    فایل های پیوست شده
                    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

نوشته اصلی توسط epauon
                      نه ببخشید ; رو نمیخواد at+cmgs="09171111111" ok
                      دوست عزیز، ممنون که پاسخ دادین :biggrin:، ولی همونطور که گفتم، اشکال از دستورات نی. این خطاهه هر از گاهی سروکلش پیدا میشه و فک کنم اشکال از اینه که ماژولم ولتاژ دقیقی نداره. راستش من دارم از ترانس 4.5ولت 2آمپر استفاده میکنم بجای باتری. چون رگولاتور mic29302 که تو دیتاشیت sim300 توصیه شده یا هر رگولاتور مشابه غیر قابلمه ای واسش پیدا نکردم. اگه شما یا سایر دوستان گرام، ما رو بکمکند، ممنون میشیم! :cry:

دیدگاه

من که گمان نکنم دقیق نبودن ولتاژ باعث همچین خطایی بشه!!! oo: بعدشم،ولتاژ 4.5تو رنج قابل قبول هستش پس نباید مشکلی پیش بیاره! من خودم دارم از ترانس استفاده میکنم ولی دادم برام 4ولت پیچوندن...

دیدگاه

من که گمان نکنم دقیق نبودن ولتاژ باعث همچین خطایی بشه!!! بعدشم،ولتاژ 4.5تو رنج قابل قبول هستش پس نباید مشکلی پیش بیاره! من خودم دارم از ترانس استفاده میکنم ولی دادم برام 4ولت پیچوندن...
                          چرا من به همین مشکل برخوردم یه باتری موبایل گذاشتم توپ کار کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط epauon
                            من که گمان نکنم دقیق نبودن ولتاژ باعث همچین خطایی بشه!!! بعدشم،ولتاژ 4.5تو رنج قابل قبول هستش پس نباید مشکلی پیش بیاره! من خودم دارم از ترانس استفاده میکنم ولی دادم برام 4ولت پیچوندن...
                            میشه بگی دقیقا چی گذاشتی؟ رگولاتور و چیز میزای دیگه واسه مدار باتری لازم نیس؟

دیدگاه

چرا هیشکی جواب ما رو نمیده؟!!! :cry2: من باتری موبایل گذاشتم(Li-ion3.7v) اما gsm تازه بعد 5دقیقه!! call ready فرستاد و شروع کرد به کار!! اونم از نوع توپش! اما اگه بخوام هر دفعه اینقد منتظر باشم...؟!!! دوسه بارم امتحان کردم همینقد طول کشید. این طبیعییه؟
                              ضمنا پین 11 رو میزنم به شارژر 5 ولت، ولی وقتی دستور at+cbc رو مینویسم، وضعیت شارژمو 0(not charging) نشون میده، درصدشم 50حدودا! درحالی که پین 11 واقعا 5 ولت داره. چجوری مطمئن شم باتریم داره شارژ میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط epauon
                                از دیود برای کم کردن ولتاژ استفاده کنید یک 7805 + 2x1N4001
                                5 - 2x0.7 = 3.6

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X