اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM و ارتباط آن با AVR

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : GSM و ارتباط آن با AVR

نوشته اصلی توسط sohei34000
    من و خیلی های دیگه برای نوشتن برنامه با کدویژن کمی مشکل داریم . لطفا یه سورس کدویژن برای ارسال اس به مگا 16 , sim300 در این قسمت قرار بدهید. ممنون میشم . من با sim300 کار کردم ولی با بسکام سورسشو نوشتم . الان می خوام با کدویژن بنویسیم.
    سلام دوست عزیز
    این یه برنامه ی نمونه جهت ارسال اس ام اس
    http://up6.iranblog.com/uploads/13137365071.rar
    بجای کاراکترهای ستاره شماره تلفن مورد نظر که میخوای بهش پیامک ارسال بشه رو وارد کن
    و حواست باشه فیوز بیت های میکرو رو بر روی کریستال خارجی تنظیم کنی
    تو این برنامه ،دستورات ارسال پیامک در داخل وقفه ی شماره ی صفر میکرو(PIND.2) نوشته شده است
    در ضمن این برد میتونه خیلی بهتون کمک کنه،مخصوصا اینکه برنامه ی کامل ارسال و دریافت پیامک رو داره
    http://edisonshop.ir/index.php?route=product/product&product_id=56

:job:

دیدگاه

سلام
      من یه بورد آرم دارم که می خوام با ماژول sim 300 که روش هست ارتباط بر قرار کنم.
      توی محیط win ce تو ترمینال براش at command نوشتم درست کار می کنه. :nice:
      ولی توی محیط لینوکس درست کار نمی کنه....یعنی زنگ می زنه ولی میکروفن و اسپیکرش کار نمی کنند. :cry2:

سوالم اینه که آیا معمولا این ماژول رو به طور مستقیم به میکروفن وصل می کنند یا اول به میکرو بعد میکروفن
      و دیگه اینکه difrence layout توی دیتاشیت ماژول یعنی چی؟؟؟؟؟

خیلی ممنون
      چنان بزی که گر خاک ره شوی کس را غبار خاطری از رهگذار ما نرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed gol
        سلام.من یک مازول sim900 دارم قبلا راحت به پورت کام وصل میشد و میتونستم بهش دستور بدم.
        ولی الان هر کار میکنم وصل نمیشه.سیم کارت رو روشن میکنه یعنی بهش زنگ میزنم زنگ میخوره
        میشه کمکم کنید
        از نظر ارتباط max 232 مطمئنم که درسته.
        ممکنه فقط قسمت rx tx سوخته باشه؟
        ممکنه max232 یا خازنها سوخته باشن!
        ولی امکان داره سیم های وصل از پورت به مکس یا از مکس به میکرو ، جابجا یا قعطی داشته باشن (این امکان بیشتره)
        برای تست rxو tx، پورت سریال ماژول رو وصل کنین به PC، اگه تو هایپر ترمینال، اس ام اس ارسال و دریافت میشه که ماژول درسته
        واسه میکرو هم باید میکرو رو وصل کنین یه PC، اگه تو ترمینالِ AVR برنامه جواب بده RXD , TXD میکرو درسته

دیدگاه

سلام
          من ماژول sim900 رو بستم روی PCB .تغذیه رو وصل کردم و کلید POWER رو زدم .اما نه سرعت LED به نشونه پیدا کردن شبکه و ریجستر شدن روی شبکه کم میشه ، نه تغییری در جریان کشی مدار .من با SIM300 مشکلی نداشتم واما SIM900 اذیت میکنه .لطفا تجربه هاتون رو بگید . واقعا مهمه برام
          من در حضور همه قول میدم که اگه از این مدار جواب بگیرم ، اینجا برای دانلود قرارش میدم .

فعلا این رو داشته باشید
          :nerd:
          http://www.iran-hex.com/index.php?op...05-30-23-11-08

دیدگاه

سلام به همه ی مهندسای عزیز...
            من تازه کارم ، راستش رشتم اصلا ربطی به الکترونیک نداره.. :nerd: :cry:
            الان دارم رو یه پروژه کار می کنم که می خوام sim300 رو به atmega8 وصل کنم...
            راستش اکثر این صفحه ها رو خوندم چیزی در این باره پیدا نکردم oo: اگرم بود یا لینکش خراب بود یا فقط یه pcb بود...
            نیاز به راهنمایی دارم. :sad: خواهش می کنم اگه وقت دارین کمکم کنین...

هم اکنون... نیازمند یاری گرمتان هستیم... :cry:
            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdiit
              سلام دوست عزیز
              این یه برنامه ی نمونه جهت ارسال اس ام اس
              http://up6.iranblog.com/uploads/13137365071.rar
              بجای کاراکترهای ستاره شماره تلفن مورد نظر که میخوای بهش پیامک ارسال بشه رو وارد کن
              و حواست باشه فیوز بیت های میکرو رو بر روی کریستال خارجی تنظیم کنی
              تو این برنامه ،دستورات ارسال پیامک در داخل وقفه ی شماره ی صفر میکرو(PIND.2) نوشته شده است
              در ضمن این برد میتونه خیلی بهتون کمک کنه،مخصوصا اینکه برنامه ی کامل ارسال و دریافت پیامک رو داره
              http://edisonshop.ir/index.php?route=product/product&product_id=56

:job:
              با سلام این لینک دومی خرابه میشه دوباره فایل را پلود کنید من در گرفتن sms با sim548 به مشکل خوردم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

دیدگاه

سلام...
                من مدار آقای رحیمی رو بستم اما ماژولم روشن نمیشه
                سر ولتاژ ماژول 4.3 ولت اما 150 میلی آمپر میاد . این عادیه؟
                منبع تغدیه هم پاور کامپوتره که 4 آمپره
                اتصال کوتاهم نداره مدارم... این. مطمئنم اما نمی دونم چرا روشن نمیشه.
                کسی می تونه کمک کنه لطفا؟ :cry2: :angry:

دیدگاه

پروژه کامل sim900 and mobile (ارسال اطلاعات محیطی از طریق شبکه موبایل)

http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?p=28696#post28696
                  زمان تنها واحد حقیقی اندازه گیریه
                  زمان وجود ماده رو اثبات میکنه
                  بدون زمان هیچکدوم ما وجود نخواهیم داشت
                  زمان یکتاست

دیدگاه

سلام
                    من با سیم 300 کار کردم به مشکلی بر نخوردم ولی الان دارم با سیم 900 کار می کنم نمی دونم چرا سیم کارت ایرانسل رو پیدا می کنه ولی همراه اول رو پیدا نمیکنه؟کسی تا حالا چنین مشکلی داشته؟تا اونجا که من می دونم فرکانس هر دو 900ghz باید باشه.ایا کامنت یا تنظیمی داره؟
                    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

سلام دوستان .
                      من sim900a رو هرکاری میکنم سیمکارتو نمیشناسه. تونستم ارتباط سریال باهاش برقرار کنم . اما نمیدونم چرا سیم شناخته نمیشه.
                      با ارتباط سریال درآوردم که ورژن firmware ماژولم 1137B06SIM900A32_ST هست . تو سایت این عبارتو ( 1137B06SIM900A32_ST ) سرچ کردم و به یه دیتاشت برا ماژول sim900 رسیدم. تو این دیتاشیت میگه که این ماژول فقط سیمکارتهای کشورهای خاصی رو ساپورت میکنه . (یعنی ورژن 1137B06SIM900A32_ST).
                      تو سایت http://www.edaboard.com/thread182804.html گشتم ، گمون کنم اونجا میگن که بایستی ازSIM900 Customer Flash Loader که یه نرم افزاره برا آبدیت ماژول استفاده کنم.
                      از دوستان کسی این نرم افزارو داره . من تو اون سایت عضوم اما بهم اجازه دانلود اونو نمیدن .
                      آیا روشی هست تو at command که بشه باهاش سیم کارتو فعال کرد ؟؟؟
                      http://www.sharjweb.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenjooon
                        سلام دوستان .
                        من sim900a رو هرکاری میکنم سیمکارتو نمیشناسه. تونستم ارتباط سریال باهاش برقرار کنم . اما نمیدونم چرا سیم شناخته نمیشه.
                        با ارتباط سریال درآوردم که ورژن firmware ماژولم 1137B06SIM900A32_ST هست . تو سایت این عبارتو ( 1137B06SIM900A32_ST ) سرچ کردم و به یه دیتاشت برا ماژول sim900 رسیدم. تو این دیتاشیت میگه که این ماژول فقط سیمکارتهای کشورهای خاصی رو ساپورت میکنه . (یعنی ورژن 1137B06SIM900A32_ST).
                        تو سایت http://www.edaboard.com/thread182804.html گشتم ، گمون کنم اونجا میگن که بایستی ازSIM900 Customer Flash Loader که یه نرم افزاره برا آبدیت ماژول استفاده کنم.
                        از دوستان کسی این نرم افزارو داره . من تو اون سایت عضوم اما بهم اجازه دانلود اونو نمیدن .
                        آیا روشی هست تو at command که بشه باهاش سیم کارتو فعال کرد ؟؟؟
                        irancell رو معمولا میشناسن ولی همراه اول رو اگه نشناخت برو mci.ir رجیسترش کن
                        تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

ممنونم که جوابمو دادین
                          اما سیم کارتم ایرانسله . :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenjooon
                            ممنونم که جوابمو دادین
                            اما سیم کارتم ایرانسله . :angry:
                            من خودم با سیم 300 مشکلی نداشتم ولی با 900 چرا البته اونم به نوع ماژول مربوط نی...........به هر حال این کامنت رو بزار ببیم جوابش اصلا رجبستری یا نه؟
                            AT+CREG?

دیدگاه

سلام بر همگی.
                              دستور AT+CREG? رو هم زدم اما سیمکارتم رجیستر نمیشه . :cry2:
                              اون نرم افزار فلش کردن sim900 رو هم گیر آوردم و ماژولو فلش کردم اما بازم سیم کارتم شناخته نمیشه. دیگه خداییش نمیدونم چیکار کنم. یجا خوندم که سیم کارتهای جدید و قدیم ، ولتاژ تغذیشون با هم فرق داره این حرف درسته دوستان ؟؟؟
                              دوستان کمکم کنید.
                              ممنونم
                              :cry2:

دیدگاه

اتصال N70 به میکرو

سلام دوستان
                                من یه ان 70 دارم که میخوام به میکرو متصل کنم
                                با بلوتوث و هایپرترمینال چک کردم مشکلی نداشت و اس ام اس هم فرستادم
                                اما با میکرو جواب نمیده
                                البته من برای راحتی کار از کابل یو اس بی خود گوشی استفاده کردم
                                میخوام بدونم که بلندی این کابل میتونه دلیل جواب ندادن مدار باشه
                                لطفا این قطعه کد که براش نوشتم چک کنید ببینید مشکلی نداره
                                $regfile = "m16def.dat"
                                $crystal = 8000000
                                Config Lcdpin = Pin , Db4 = Pinc.4 , Db5 = Pinc.5 , Db6 = Pinc.6 , Db7 = Pinc.7 , Rs = Pinc.2 , E = Pinc.3
                                Config Lcd = 16 * 2
                                $baud = 115200
                                Dim S As String * 10
                                Do
                                Print "ATI"
                                Printbin 13
                                Printbin 10
                                S = Waitkey()
                                Locate 1 , 1
                                Lcd S
                                Waitms 100
                                Loop
                                طبق کدی که نوشتم باید جواب بده NOKIA و OK ولی هیچ جوابی نمیاد

MER15+15

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X