اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] کنترل 4 رله با SIM900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل 4 رله با SIM900

سلام

کسی این مدار رو نساخته ؟؟

من ساختمش جواب نگرفتم !!!

کسی هست کمک کنه لطفا ؟؟

فایل EEP پیوست شده توسط اقای جواهری رو پروگرامر نمیشناسه که بخام بریزم داخل ای سی !! با اینکه فایل پیوست آقای جواهری رو به پسوند EEP تغییر دادم ولی باز پروگرامر خطا گرفت ...(به جای کد های هگز یکسری چرت پرت نشون میده )

بدون کد EEP هم که مدار کار نخواهد داد .. .

همه گزینه های روی ال سی نمایش داده میشه .

موندم چکار کنم ... لطفا راهنمایی کنید

بـرای نـاراحت شدن فـرصت بسیـار است !!

چـرا به فـردا موکـولش نکنیم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
      سلام به همه بچه ها بعد از سه روز و سوزوندن یک سیم 900 بی گناه به علت اتصال 12 ولت وسوختنش پیش شما هستم اینم عکسش :angry: :angry:::

من بعد از این مشکلات تصمیم گرفتم کل فایل ها و مداری که درست کردم برای شما بزارم تا شاید به دردتون بخوره

ابتدا چندتا عکس :

در قسمت زیر توضیحی در مورد دستورالعمل های مدار میدم

1-برای بررسی شارژ سیم کارت متن زیر را برای ماژول اس ام اس میکنیم:

کد:
      *140*11#
      2- برای شارژ سیم کارت کد زیر را برای ماژول اس ام اس میکنیم

کد:
      *140*#XXXXXXXXXXXXXX#
      3-برای ست کردن یاریست کردن کد زیر را میفرستیم
      کد:
      دستور
      MOD RX PASS
      مثال:
      SET R10000
      RESET R10000
      4-برای تغییر پسورد به این گونه عمل میکنیم
      کد:
      دستور
      ##OLD PAS NEW PAS
      مثال
      ##00001234
      5-برای تنظیم ساعت عدد ساعت را پیام میکنیم
      کد:
      دستور
      ##TIME hh:mm
      مثال 
      ##TIME01:12
      اینم از دستور العمل ها

مدار به شکل زیر است که در نرم افزار ALTIUM طراحی شده است اسم پایه ها رواز تو برنامه بردارید

برنامه با زبان بیسیک است همراه پروژه یک فایل EEPROM به نام REZA است لطفا موقع پروگرم کردن اون رو هم پروگ کنید

کل فایل خدمت شما:
      http://s5.picofile.com/file/8108800926/J_REZA94_YAHOO_COM.rar.html
      سلام خسته نباشی مهندس
      منم یه همچین پروژه ای رو میخام را بندازم،میکرو من در حالت عادی رو حالت اسلیپه،شما میدونی وقتی SMS میاد کدوم پایه SIM 900 وقفه میده که اونو بدم به میکرو که بیدار بشه SMS رو بخونه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-fe
        سلام خسته نباشی مهندس
        منم یه همچین پروژه ای رو میخام را بندازم،میکرو من در حالت عادی رو حالت اسلیپه،شما میدونی وقتی SMS میاد کدوم پایه SIM 900 وقفه میده که اونو بدم به میکرو که بیدار بشه SMS رو بخونه؟؟؟
        سیم900 پایه اینتراپت نداره.
        برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
        من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
        "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

چرا پایه RI موقع دریافت اس ام اس یا زنگ یه اینتراپت میده

دیدگاه

پروژه خوبیه. ممنون
            مشابهش تو سایت hyper01 هستش.
            اینم لینکشhttp://hyper01.com/%D9%BE%D8%B1%D9%8...6%D8%AF%D9%87/

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
              من چند روز پیش برد اموزشی حرفه ای sim900 این سایت رو تهیه کردم
              از اونجایی که من با بسکام کار میکنم هیچ کدوم از برنامه های کاربردی که با کدویژن نوشته شده به درد من نخور
              از داخل شماتیک برد مشخصات ماژول و برد رو دراوردم و همچنین lcdو ..........
              برنامه با بسکام نوشتم واسه تست lcd وbuzzerو خروجی های رله و .....
              اما هر چه برنامه نوشتم واسه راه اندازی ماژول هیچ کدوم کار نکرد تمام سایت و انجمن رو زیر و رو کردم نتونستم برنامه ای که حداقل بشه مشخصات سیم کارت و ..... رو از ماژول دریافت کرد پیدا کنم
              زنگ زدم به قسمت پشتیبانی تهران گفتن باید با تبریز صحبت کنم ومن یک روز کامل سعی کردم با تبریز صحبت کنم که به در بسته خوردم
              یه جورهایی پشیمون شدم از خرید و مبلغی که هزینه کردم صد و نود هزار تومان
              حالا از دوستان و پیشکسوتان کسی هست که با این برد کار کرده باشه و بتونه یه برنامه بسکام به من معرفی کنه
              من کلی pdf در مورد sim900دانلود کردم و خوندم و با نحوه دستور دهی و کدها اشنایی پیدا کردم اما نتونستم با این برد کار کنم

دیدگاه

سلام دوستان وقتتون بخیر
                من تونستم با sim900 ارتباط برقرار کنم . ا
                اما متنی که داخل متغییر inmsg ذخیره میشه 61 طول داره و حاوی اطلاعات مثل زمان و تاریخ و شماره موبایل فرستنده اس ام اس هست اما متن اس ام اس نیست که بتونم با اون پسورد مقایسه کنم دوستان کسی هست که بتونه راهنمایی کنه ؟
                منتظر لطف و محبت دوستان هستیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام هاشم نمایش پست ها
                  با سلام خدمت دوستان عزیز
                  من چند روز پیش برد اموزشی حرفه ای sim900 این سایت رو تهیه کردم
                  از اونجایی که من با بسکام کار میکنم هیچ کدوم از برنامه های کاربردی که با کدویژن نوشته شده به درد من نخور
                  از داخل شماتیک برد مشخصات ماژول و برد رو دراوردم و همچنین lcdو ..........
                  برنامه با بسکام نوشتم واسه تست lcd وbuzzerو خروجی های رله و .....
                  اما هر چه برنامه نوشتم واسه راه اندازی ماژول هیچ کدوم کار نکرد تمام سایت و انجمن رو زیر و رو کردم نتونستم برنامه ای که حداقل بشه مشخصات سیم کارت و ..... رو از ماژول دریافت کرد پیدا کنم
                  زنگ زدم به قسمت پشتیبانی تهران گفتن باید با تبریز صحبت کنم ومن یک روز کامل سعی کردم با تبریز صحبت کنم که به در بسته خوردم
                  یه جورهایی پشیمون شدم از خرید و مبلغی که هزینه کردم صد و نود هزار تومان
                  حالا از دوستان و پیشکسوتان کسی هست که با این برد کار کرده باشه و بتونه یه برنامه بسکام به من معرفی کنه
                  من کلی pdf در مورد sim900دانلود کردم و خوندم و با نحوه دستور دهی و کدها اشنایی پیدا کردم اما نتونستم با این برد کار کنم
                  سلام. برای دریافت اطلاعات سیم کارت و شبکه پس از روشن کردن ماژول و چند لحظه صبر برای بالا اومدن اون. باید AT Command های زیر رو ارسال کنید:
                  (همه این دستورات را با جستجوی SIM900 AT Command Electrodragon در موتور Google می تونید بدست بیارید!)
                  AT : برای بررسی صحت عملکرد عمومی ماژول
                  AT+CSQ : محاسبه سطح آنتن دهی ماژول
                  AT+CPIN? : بررسی سطح عملکرد ماژول (4 به معنی عملکرد فول)
                  و ... چندین دستور دیگر برای جستجوی IMEI، نام اپراتور و ...

موفق باشید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط حسام هاشم نمایش پست ها
                  سلام دوستان وقتتون بخیر
                  من تونستم با sim900 ارتباط برقرار کنم . ا
                  اما متنی که داخل متغییر inmsg ذخیره میشه 61 طول داره و حاوی اطلاعات مثل زمان و تاریخ و شماره موبایل فرستنده اس ام اس هست اما متن اس ام اس نیست که بتونم با اون پسورد مقایسه کنم دوستان کسی هست که بتونه راهنمایی کنه ؟
                  منتظر لطف و محبت دوستان هستیم
                  سلام. بله SIM900 (که دیگه الان بازنشسته شده و تولید اون هم متوقف شده و SIM800 جایگزین اون شده) در زمان قرائت SMS اطلاعات دیگری رو هم میفرسته. برای آشنایی با نحوه خواندن پیام از ماژول توصیه می کنم کتاب "11 پروژه با AVR و بسکام" نوشته آقای سینا عبدمنافی (از اعضای همین سایت) رو مطالعه کنید. (در گوگل نام کتاب رو جستجو کنید!
                  STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

این برنامه را کسی به زبان c و در کدویژن کسی داره ؟
                    امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

سلام.
                      ممنون بابت این پست مفید.یه سوال داشتم.
                      من اگه بخام با میکرو atmega8 به sim900 فرمان بدم.فقط کافیه پایه های سریال میکرو رو به rx tx وصل کنم یا باید بینشون ای سی بذارم واسه تغییر سطح منطقی؟!چه ای سی اینکارو میکنه؟!
                      ممنون

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] کنترل 4 رله با SIM900

سلام دوست عزیز من خیلی وقته که با sim 900درگیرم.انقدرکه تک تک پایه هاشو حفظم.نتیجه ای که از کار با sim900گرفتم اینه که ماژولم و به sim 800 عوض کنم.م ارزونتره و هم سری کاملترsim900هست.ولی خوب شما ماژول اموزشی رو دارید .نگرانی زیادی نداره بعد از اینکه یاد گرفتیدبرای پروژه های حرفه ای از ماژول SIM800استفاده کن.
                        اما اصل مطلب:
                        قبل انکه کاری انجام دهید ببینید ماژول اس ام اس رو می گیره یا نه؟
                        بهش زنگ بزن ببینید زنگ می خوره یا نه؟ اینطوری از صحت عملکرد ماژول مطلع بشید.
                        الف-سخت افزاری:(خیلی مهمه)
                        1-قدم اول اینه که مشخص کنید پایه های 9 و 10 (RXDوTXD)ماژول به کدوم پایه های میکرو وصلند؟در حالت UARTسخت افزاری این دوپایه SIM900 بصورت ضربدری به پایه های RXDوTXDمیکرومگا32وصل باشند (میکروبرد اموزشی مگا32است دیگه؟)
                        2-اگرپایه های 9 و10سیم 900به جایی متصل نبودند که احتمال زیاد هم همین طور باید باشه .شما لطف کنید و پایه RXDسیم 900روبه پایه TXD میکروو پایه TXDسیم 900روبه پایه RXD میکرو
                        ,وصل کنید.در این حالت اتصال بین میکرو وسیم 900بصورت UART سخت افزاری است.
                        3-با اجرای درست دو مرحله بالا،از لحاظ سخت افزاری تقریبا کار تمام است.
                        ب-برنامه نویسی
                        1-تنظیمات اولیه ماژول:

PRINT
                        waitms 500
                        print
                        waitms 500
                        "print "AT+CMGF
                        waitms 500
                        PRINT "AT&W "
                        WAITMS 500
                        '----------------
                        دستورات برنامه نویسیش زیاده در ارسال اس ام اس و برقراری تماس و همچنین ارتباط به رایانه و... هرجا نیاز داشتید بگید تا کمکتون کنیم.
                        جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۰۲:۰۵ ۱۳۹۵/۰۷/۱۴.
                        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

مقاله زیرخیلی مفیده تمام دستورات لازم وداره
                          دستورات at cammnt
                          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

ممنون که پاسخ دادین.
                            فقط یه نکته ای. بنا به دلایلی من نمیتونم و نمیخوام از برد اموزشی استفاده کنم.باید خودم برد رو بزنم.یک اینکه میتونم از atmega8 استفاده کنم دیگه؟!
                            دو اینکه میگن نباید مستقیم پایه های rx و tx میکرو رو به سیم 900 وصل کرد.چون اگه 5 ولت بدی به پایه هاش میسوزن. این وسط چی باید بذارم؟! ای سی خاصی هست؟!max232 یا ....؟!
                            ایشالا موقع دستورات هم مزاحمتون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoudnoushak نمایش پست ها
                              ممنون که پاسخ دادین.
                              فقط یه نکته ای. بنا به دلایلی من نمیتونم و نمیخوام از برد اموزشی استفاده کنم.باید خودم برد رو بزنم.یک اینکه میتونم از atmega8 استفاده کنم دیگه؟!
                              دو اینکه میگن نباید مستقیم پایه های rx و tx میکرو رو به سیم 900 وصل کرد.چون اگه 5 ولت بدی به پایه هاش میسوزن. این وسط چی باید بذارم؟! ای سی خاصی هست؟!max232 یا ....؟!
                              ایشالا موقع دستورات هم مزاحمتون میشم
                              من خودم مستقیم وصل می کنم و مشکلی بوجود نیاورده ولی ممکنه دردرازمدت به پایه های سریال ماژول sim900 اسیب وارد بشه .
                              یکی از راه هایی که استفاده میشه تقسیم مقاومتی است .
                              راه اصولی دیگه اینه که شما تغذیه میکرو و ماژول رو از یک رگولاتورتهیه کنید.در این حالت ولتاژ بین پایه های سریال میکرو و ماژول برابراست.و دیگر نیازی به همسان کردن وولتاژ ها نیست.
                              میکرو های سری L با ولتاژ4 ولت مورد نیاز sim 900کارمیکنه.بنابراین وبلتاژخروجی از رگولاتور4ولت درنظر بگیرید و تغذیه میکرو و ماژول رو از این مسیر تهیه کنید.حتی ال سی دی هم با ولتاژ4ولت کا می کنه.مشکلی نداره
                              جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۰۲:۲۶ ۱۳۹۵/۱۱/۲۹.
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

آنتنی که باید بذاریم رو چطوری باید انتخاب کنیم؟!میشه آنتن نذاشت؟!
                                معمولا چه باتری ای استفاده میشه که حجمش کم باشه و قابلیت شارژشدن هم داشته باشه؟!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X