اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول RFM23BP (همکاری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ماژول RFM23BP (همکاری)

سلام دوستان؛
    من این ماژول رو روی بردبرد بستم و ی دیتای کوچیک ارسال کردم. از atmega8 و bascome استفاده کردم. مشکل اینجاس که بردش خیلی کمتر از اونیه که فک میکردم . بنظر شما اگه روی برد بصورتی که شما گفتید ببندم بردش بیشتر میشه؟ البته ناگفته نماند فرستنده از rfm23bp و گیرنده از rfm23b استفاده کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a.k6868
      سلام دوستان؛
      من این ماژول رو روی بردبرد بستم و ی دیتای کوچیک ارسال کردم. از atmega8 و bascome استفاده کردم. مشکل اینجاس که بردش خیلی کمتر از اونیه که فک میکردم . بنظر شما اگه روی برد بصورتی که شما گفتید ببندم بردش بیشتر میشه؟ البته ناگفته نماند فرستنده از rfm23bp و گیرنده از rfm23b استفاده کردم.
      سلام
      البته ماژول چینیه و اگه مثلا Xbee میگه 1 کیلومتر برد ، دقیقا و گاهی حتی بیشتر هم میشه
      ولی چینیا مث خودمون خالی بندن اگر میگن 3 کیلومتر دیگه زیاد جواب بده 1 کیلومتره
      کار نداریم
      ببین برای برد بالا باید از مد High Power استفاده کرده باشی
      و این که آنتن بینهایت مهمه و این که چطوری آنتنو وصل کرده باشی
      نوع آنتنت چی باشه و طبیعتا ضریب تقویت آنتن یا همون dB چقد باشه
      اینا رو چیکار کردی؟!!!
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات
      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام, دوست عزیز(a.k6868) ,من از بردم مطمئنم ولی هنوز برنامه شو ننوشتم اگه از برنامت مطمئنی بذارش اینجا تا تست کنم خبرش رو بت بدم. برد من atmega32 داره, دارم برنامه c واسش مینویسم.

دیدگاه

باسلام و درود فراوان
          بنده توان خروجیشو 30dbm انتخاب کردم و بیت lna_sw رو هم یک کردم. از آنتن senao استفاده کردم و با دو رشته سیم رشته ای بطول 10 سانت به خود ماژول وصل کردم.

دیدگاه

اینم برنامه فرستنده و گیرنده با bascom
            http://uplod.ir/5z3fxt3rvehn/New_folder_(2).rar.htm

دیدگاه

اینم عکس
              http://uplod.ir/krpr979q5e2g/image201405130002.jpg.htm

دیدگاه

دوستان چه خبر؟ لطفا مشاوره بدین بنده چه کنم؟چند ماهه رو چندتا ماژول مختلف کار کردم ولی نتیجهای که میخواستم رو نگرفتم :cry2:
                میخوام بدون اینکه از زمین فاصله بگیرم(1.5m) تو محیط شهری فقط و فقط 400mی دیتای کوچیکو ارسال کنم :angry:
                ممنون میشم اگه کسی به دادم برسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a.k6868
                  دوستان چه خبر؟ لطفا مشاوره بدین بنده چه کنم؟چند ماهه رو چندتا ماژول مختلف کار کردم ولی نتیجهای که میخواستم رو نگرفتم :cry2:
                  میخوام بدون اینکه از زمین فاصله بگیرم(1.5m) تو محیط شهری فقط و فقط 400mی دیتای کوچیکو ارسال کنم :angry:
                  ممنون میشم اگه کسی به دادم برسه
                  Xbee Pro S2B
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                    Xbee Pro S2B
                    سلام
                    میشه یکم دربارش توضیح بدین. منظورم استفاده عملیه

دیدگاه

مهندس مطلب زیادی دربارش پیدا نکردم میشه لطف کنید اگه باهاش کار کردین یکم اطلاعات بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a.k6868
                        مهندس مطلب زیادی دربارش پیدا نکردم میشه لطف کنید اگه باهاش کار کردین یکم اطلاعات بدین
                        ببین وقتی شما اطلاعاتی از پروژه نمیدی من نمیتونم بگم از چی استفاده بکنی
                        ولی اگر نتونستی اطلاعات Xbee رو در بیاری که دیگه تو استفاده از Net مشکل داری
                        این ماژول شرکت Digi آمریکا هست ، توی سایتش همه چیزشو گفته و نوشته
                        ماژول از این ساده تر که همه چیزش شسته رفته باشه نمیتونی پیدا کنی
                        ولی تقریبا دونه ای 200 هزار تومان قیمتشونه

این مربوط به یه پروژه ( البته برد آزمایشی هست و هنوز کامل نشده )
                        بر اساس نیازت وصلش میکنی به PC و نتظیماتو میریزی روش ( برنامه داره )
                        بعد میذاری روی بردت و با TX و RX کار میکنه
                        البته خیلی کارا باش میشه کرد که نیاز به این داره که واقعا بش مسلط باشه
                        بینهایت ماژول عالی ، قابل اعتماد و خوبیه

اول ببین به درد کارت میخوره بعد برای راه اندازی و دیگر کارا با هم کنار میایم
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

oo: خیلی خجالت کشیدم مهندس!!!!!!
                          فرستنده از برق ماشین استفاده میکنه محدودیت آنتن تا 50cm نداریم.
                          گیزنده باید کوچیک باشه در حد ریموت ماشین
                          تا الان با nrf ، ysk4 ، drf کار کردم ولی هیچ کدوم تو شرایطی که من میخواستم جواب ندادن شایدم بقول شما زیاذی ناشیم. شرایطی که میخوام توش جواب بگیرم یک محیط شهری(بیشتر کوچه ها) جای که ساختمون 3 یا 4 طبقه زیاده.برد 400 متر حداقل
                          فک نکم چیزی رو نگفته باشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a.k6868
                            oo: خیلی خجالت کشیدم مهندس!!!!!!
                            فرستنده از برق ماشین استفاده میکنه محدودیت آنتن تا 50cm نداریم.
                            گیزنده باید کوچیک باشه در حد ریموت ماشین
                            تا الان با nrf ، ysk4 ، drf کار کردم ولی هیچ کدوم تو شرایطی که من میخواستم جواب ندادن شایدم بقول شما زیاذی ناشیم. شرایطی که میخوام توش جواب بگیرم یک محیط شهری(بیشتر کوچه ها) جای که ساختمون 3 یا 4 طبقه زیاده.برد 400 متر حداقل
                            فک نکم چیزی رو نگفته باشم
                            نه ببین اینا محدودست ساخت هست
                            که البته گیرنده در حد ریموت خودش خیلی مشکله ( من بعید میدونم بتونی پیزی رو بسازی که اون سایز در بیاد )
                            اما باید بگی که قراره چی فرستاده بشه و مهمتر از همه توی گیرنده که اینقد هم کوچیکه چیکار باید با دیتا بکنی؟!!!
                            یه LED مثلا باید روشن شه یا نه قراره کاری هم با این دیتا دریافتی بکنه
                            در کل قراره چه دیتایی رو با چه فاصله زمانی بفرسته ( ثانیه ای یک بار یا ساعتی یک بار یا ... )
                            اصلا قراره چی رو بفرسته؟! ( حجم اطلاعات )
                            در کل باید پروژه رو شرح بدی تا بشه براش یه لینک مخابراتی خوب پیدا کرد
                            درایور شبکه و nRF24L01
                            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                              نه ببین اینا محدودست ساخت هست
                              که البته گیرنده در حد ریموت خودش خیلی مشکله ( من بعید میدونم بتونی پیزی رو بسازی که اون سایز در بیاد )
                              اما باید بگی که قراره چی فرستاده بشه و مهمتر از همه توی گیرنده که اینقد هم کوچیکه چیکار باید با دیتا بکنی؟!!!
                              یه LED مثلا باید روشن شه یا نه قراره کاری هم با این دیتا دریافتی بکنه
                              در کل قراره چه دیتایی رو با چه فاصله زمانی بفرسته ( ثانیه ای یک بار یا ساعتی یک بار یا ... )
                              اصلا قراره چی رو بفرسته؟! ( حجم اطلاعات )
                              در کل باید پروژه رو شرح بدی تا بشه براش یه لینک مخابراتی خوب پیدا کرد
                              قرار نیست دیتای سنگینی ارسال بشه فقط یه اعلام حضوره ولی این قابلیتو داشته باشه که تعداد زیادی تو ی مکان ازش استفاده کنیم. گیرنده همون led یا بیزر رو روشن میکنه. فاصله زمانیشم هر 5 ثانیه یباره، فرستنده ی کد میفرسته و گیرنده ب محض دریافت شروع به چشمک زدن میکنه.همین.شما ی سرویس مدارس رو در نظر بگیر که فرستنده رو ماشین و گیرنده دست بچه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a.k6868
                                قرار نیست دیتای سنگینی ارسال بشه فقط یه اعلام حضوره ولی این قابلیتو داشته باشه که تعداد زیادی تو ی مکان ازش استفاده کنیم. گیرنده همون led یا بیزر رو روشن میکنه. فاصله زمانیشم هر 5 ثانیه یباره، فرستنده ی کد میفرسته و گیرنده ب محض دریافت شروع به چشمک زدن میکنه.همین.شما ی سرویس مدارس رو در نظر بگیر که فرستنده رو ماشین و گیرنده دست بچه.
                                خب ببین این بل کل داستان عوض میشه
                                کلا توی گیرنده فرستنده ها همیشه بحث زمانی هست که اینا روی رنج هم باشن
                                همین زیگبی با این همه عظمتش اگر از رنج هم برن بیرون 3 دقیقه طول میکشه همدیگرو پیدا کنن
                                شما چیزی میخوای که مثلا وقتی نزدیک شد Detect کنه و به طرف خبر بده که داره نزدیک میشه
                                اصلا نیازی به ارسال دیتا نداری و این ماژولا هیچکدوم به کارت نمیاد
                                اینطوری برات بگم ( البته من کار نکردم تو این زمینه ) ولی دنبال چیزی باش که بتونه یه سیگنال رو سنس کنه
                                مثلا ( فقط تئوری دارم میگنم شاید علمی و عملی نباشه ) روی ماشین یه فرستنده رادیویی باشه تو یه فرکانس خاص
                                و توی دست اون دانش آموزا نه گیرنده اطلاعات بلکه مداری حساس به این فرکانس باشه ( یه چیزی شبیه آشکارساهای میدان الکترومغتاطیسی )
                                یه طوری که از اون فاصله نزدیک تر شد شدت میدان یا اون امواج زیاد بشه و مدار به شدت این میدان واکنش نشون بده و روشن بشه
                                وگرنه فکن RFM هم بذاری وقتی تو بردش نیست که هیچی وقتی هم طرف میاد توی برد باید راننده نیمساعت بشینه تا ماژول ها همدیگرو پیدا کنن و ...
                                البته شنیدم با وای فای هم میشه یه سری کار ها کرد اما 400 متر یکم زیاده تونم از بین ساختمان ها و ....
                                توی همین سایت بچه ها همچین چیزی درست کرده بودن که میتونی ازش ایده بگیری برای کار خودت

درایور شبکه و nRF24L01
                                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X