اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط سریال ماژول sim808

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط سریال ماژول sim808

سلام دوستان
    من ماژول sim808 شرکت eca رو خریدم:

درایور PL2303 ماژول رو نصب کردم ولی درایورش ماژول رو شناسایی نمیکنه! میترسم چیپ pl2303 ماژول تقلبی باشه!(توهمون پوشه درایوری که ECS گذاشته دیتاشیت چیپ pl2303 رو خوندم! اینطور که فهمیدم شرکت سازنده گفته اگر چیپ تقلبی باشه شناسایی نمیشه)
    وقتی خواستم از کانکتور DB9 ماژول rxd و txd رو استخراج کنم! متوجه شدم rx وtx ماژول به پورت com اتصال نداره!(بامولتی متر اتصالrxd وtxd پین هدرتوسعه رو به rxdو txd پورت DB9 بررسی کردم) البته شاید بین rxوtx پین هدر ماژول و پورت DB9 مقاومتی باشه!
    و فقط تونستم از همون پین هدر توسعه rxd و txd به ماژول دستور بدم!
    الان یعنی پورت DB9 و USB من بی فایده هستند!
    اگر کسی در مورد پورت DB9 و پورت USB اطلاع و راه حلی داره بفرمایید!
    جدیدترین ویرایش توسط hashemisali70; ۰۰:۳۴ ۱۳۹۵/۰۳/۲۱.

پاسخ : ارتباط سریال ماژول sim808

چرا با پورت DB9 نمیشه به ماژول دستور داد؟
    چرا درایور USB نصب نمیشه؟
    ای خدا! کسی جواب نگرفته!؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط hashemisali70; ۰۲:۴۵ ۱۳۹۵/۰۴/۰۸.

دیدگاه

خوب شد گفتی الان هم که دیگه موجودی اصلا ندارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haghgoo نمایش پست ها
        خوب شد گفتی الان هم که دیگه موجودی اصلا ندارن
        پس خوب فروش رفته!

البته من جواب مشکلاتم رو گرفتم! بجز درایور usb!
        برای پورت کام باید یک کابل مبدل به usb بگیری! اشتباه من این بود که rx و tx پورت کام رو وصل میکردم به cp2102 وانتظار داشتم.....
        بعد فهمیدم که cp2102 یوآرت ttl رو به usb تبدیل میکنه و نه uart rs232 !!!
        اگر نمیخواهی کابل مبدل بخری و cp2102 داری میتونی از پین هدر کنار ماژول استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hashemisali70 نمایش پست ها
          پس خوب فروش رفته!

البته من جواب مشکلاتم رو گرفتم! بجز درایور usb!
          برای پورت کام باید یک کابل مبدل به usb بگیری! اشتباه من این بود که rx و tx پورت کام رو وصل میکردم به cp2102 وانتظار داشتم.....
          بعد فهمیدم که cp2102 یوآرت ttl رو به usb تبدیل میکنه و نه uart rs232 !!!
          اگر نمیخواهی کابل مبدل بخری و cp2102 داری میتونی از پین هدر کنار ماژول استفاده کنی
          برای درایو می تونی این رو امتحان کنی.
          پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

این جمله که نوشتی "برای پورت کام باید یک کابل مبدل به USB بگیری" ، یعنی چی ؟
          با کابل USB میشه ماژول رو کنترل کرد ولی با پورت کام تا الان نتونستم. شما چیکار کردی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smsebnaa نمایش پست ها
            برای درایو می تونی این رو امتحان کنی.
            پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

این جمله که نوشتی "برای پورت کام باید یک کابل مبدل به USB بگیری" ، یعنی چی ؟
            با کابل USB میشه ماژول رو کنترل کرد ولی با پورت کام تا الان نتونستم. شما چیکار کردی؟
            از اونجا که من با لپ تاپ کار میکنم و لپتابم هم پورت db9 نداره(یه دونه داره فقط واسه کارت vga) باید پورت سریال DB9 رو به USB تبدیل کنم! بجای اینکه بخواهی از ic برای تبدیل استفاده کنی بهتره از کابلهای آماده استفاده کنی که خودشون مبدل دارند!

دیدگاه

از اونجا که من با لپ تاپ کار میکنم و لپتابم هم پورت db9 نداره(یه دونه داره فقط واسه کارت vga) باید پورت سریال DB9 رو به USB تبدیل کنم! بجای اینکه بخواهی از ic برای تبدیل استفاده کنی بهتره از کابلهای آماده استفاده کنی که خودشون مبدل دارند!
              من هم از همون مبدل ها استفاده می کنم ولی وقتی هر دستوری به ماژول با سریال (هایپرترمینال) می فرستم، همون دستور رو به صورت چرت و پرت برمی گردونه!!! بادریت رو از 9600 تا 115200 تغییر دادم ولی درست نشد. جای سیم های RX , TX رو عوض کردم(البته GND رو دست نزدم!!)، درست نشد. دستور AT رو برای بار اول چهار، پنج بار فرستادم، درست نشد. ....

دیدگاه

از کدوم نرم افزار برای ارتباط با پورت سریال استفاده می کنی!؟ بسگام؟ کدویژن؟ serial port?
                این که می گی چرت و پرت بر میگردونه احتمال خیلی زیاد برای تنظیم نبودن بادریت هست!
                هم باد ریت پورت کام رو تو نرم افزارت(بسکام یا ...) چک کن! و هم تو دیوایس منیجر ویندوزت!! هردو باید یکی باشند!
                در ضمن تا اونجا که من میدونم ماژول بیت ریتش رو بصورت خودکار هماهنگ میکنه! ولی چک کن تا بیت ریت نرم افزار و دیوایس منیجر هم یکی باشه!

دیدگاه

از کدوم نرم افزار برای ارتباط با پورت سریال استفاده می کنی!؟ بسگام؟ کدویژن؟ serial port?
                  این که می گی چرت و پرت بر میگردونه احتمال خیلی زیاد برای تنظیم نبودن بادریت هست!
                  هم باد ریت پورت کام رو تو نرم افزارت(بسکام یا ...) چک کن! و هم تو دیوایس منیجر ویندوزت!! هردو باید یکی باشند!
                  در ضمن تا اونجا که من میدونم ماژول بیت ریتش رو بصورت خودکار هماهنگ میکنه! ولی چک کن تا بیت ریت نرم افزار و دیوایس منیجر هم یکی باشه!
                  من از آردوینو، هایپرترمینال و AT COMMAND TESTER استفاده کرده ام . وقتی با آردوینو، سریال به کامپیوتر می فرستم، اطلاعات رو می تونم با همه ی این نرم افزارها که اسم بردم، بخونم. ولی زمانیکه به ماژول GSM وصل می کنم در حالت TTL یه سری چرت و پرت دریافت می کنم و در حالت RS232 هیچی دریافت نمی کنم. یعنی زمانیکه از همون پورت DB9 ماژول ، RX , TX و زمین رو استخراج می کنم، و به TTL آردوینو وصل می کنم (یا به RS232 کامپیوتر می زنم)، یه سری چرت و پرت دریافت می کنم و زمانیکه از همون پورت DB9 ماژول به RS232 کامپیوتر می زنم هیچی دریافت نمی کنم.

دیدگاه

تو حالت ttl نمیتونی مستقیم به کامپیوتر وصل کنی! اگر میخواهی به usb وصل کنی حتما باید از cp2102 و اگر میخواهی به rs232 وصل کنی حتما باید از max232 استفاده کنی!
                    در مورد db9 اگر همه چیزت درسته(db9 ماژول رو به db9 کامپیوتر وصل میکنی) به احتمال زیاد باد ریتت مشکل داره! مطمئن شو بادریت دیوایس منیجر ویندوز با باد ریت نرم افزارت یکی باشه!

دیدگاه

تو حالت ttl نمیتونی مستقیم به کامپیوتر وصل کنی! اگر میخواهی به usb وصل کنی حتما باید از cp2102 و اگر میخواهی به rs232 وصل کنی حتما باید از max232 استفاده کنی!
                      در مورد db9 اگر همه چیزت درسته(db9 ماژول رو به db9 کامپیوتر وصل میکنی) به احتمال زیاد باد ریتت مشکل داره! مطمئن شو بادریت دیوایس منیجر ویندوز با باد ریت نرم افزارت یکی باشه!
                      یکی از دوستان انجمن گفته بود که می تونم از همون خروجی rs232 که ماژول داره، rx , tx را استخراج کنیم، و بدین صورت به ttl میکرو وصل کنم. ولی امتحان کردم و وصل نشد!!
                      فکر کنم چیزی که شما گفتید، درست تر باشه

دیدگاه

فکر کنم خودم بهت گفتم!
                        rx و tx رو که باید طبق همون شکل خارج میکردی از پورت db9 ولی بعدش حتما باید از مبدل استفاده کنی! چون uart میکرو سطحش ttl هست و uart پورت کام rs232 هست! این دونا پروتکل علاوه بر سطح ولتاژ یه تفاوت اساسی هم دارند و اون هم اینه که تو ttl بیت یک رو با ولتاژ بالا(5ولت) نشون میدن و تو rs232 بیت صفر رو با ولتاژ بالا (13ولت) تو شکل زیر تفاوتشون رو میبینی :

پس حتما به یه مبدل نیاز هست!
                        این رو هم مطالعه کن : http://www.eca.ir/forums/thread71999.html

دیدگاه

sim900 خودش خروجی ttl داره ولی eca اومده اون رو تبدیل rs232 کرده و هیچ خروجی ttl نذاشته!! (اکثر نمونه های خارجی ، هر دو خروجی را قرار دادند) الان مجبورم اون خروجی rs232 رو دوباره با max232 به ttl تبدیل کنم!!!!

دیدگاه

احتمالا ماژولت قدیمیه!
                            تو ماژولهای که من 9 ماه پیش خریدم که سریال ttl رو بیرون داده بود!

دیدگاه

احتمالا ماژولت قدیمیه!
                              تو ماژولهای که من 9 ماه پیش خریدم که سریال ttl رو بیرون داده بود!
                              من همین ماه پیش خریدم و سریال ttl رو پیش خودشون نگه داشته بودن!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X