اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری ماژول RF و با میکرو ارتباط بدم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چطوری ماژول RF و با میکرو ارتباط بدم؟

دوستان کسی تا حالا با ماژولای HMt وHMR کار کرده ...
    میخواستم طریقه ارسال و دریافت data رو بدونم چطوریه اگه یه مثال با C بزنید بینهایت ممنون میشم
    خیلی حیاتیه لطف کنید جواب بدین :cry2:
    ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

اقا عجب ماژولیه این hmt,hmtr من فکر میکردم مثل اون قبلیه باشه ولی کار باهاش خیلی راحته
      با لاخره تونستم راش بندازم :wow: :nice:
      این که من دارم 915Mhz بردش تا 200 متر تومحیط باز جواب میده تو محیط بشته هم من تا 70-80 امتحان کردم جواب داد بیشتر ش امتحان نکردم
      خلاصه از همه دوستان ممنونم
      یا علی...
      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

بازم سلام
        یه سوال درباره این ماژولای hmr دارم
        کسی میدونه این پایه enable که رو گیرنده هست واسه چیه ؟؟؟
        ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid.4206
          بازم سلام
          یه سوال درباره این ماژولای hmr دارم
          کسی میدونه این پایه enable که رو گیرنده هست واسه چیه ؟؟؟
          شرمنده به خدا یه مدت نبودم ای کاش از همون اول این عکس رو گزاشته بودی تا ....

اگر اون پایه enable رو تغییر حالت بدی میشه با pc دیتا بفرستی

چند تا نکته واسه کار با این ماژولها
          1.حتما انتن رو حتی برای تست وصل کنین
          2.حتما از رگولاتور واسه تغذیه استفاده کنین
          3.حتما تغذیتون یه خازن صافیه بزرگ داشته باشه
          علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام
            شرمنده به خدا یه مدت نبودم ای کاش از همون اول این عکس رو گزاشته بودی تا ....
            اختیار دارین شما استاد ما هستین ما هم شاگرد :nerd: این یه چیزه مشخصیه که سر استادا شلوغه :mrgreen:
            شرمنده دیر شد (عکسو میگم) ولی اخ نتونستم اون ماژول قبلیه رو راش بندازم :sad: نمیدونم از نویز بود یا یه قلقی داشت که من بلد نبودم
            دقیقا این ماژولا رو تو ریموت دزگیر ماشینا دیده بودم.

شما با این hmt-hmr کار کردین؟(تا چقدر برد گرفتین؟)

اگر اون پایه enable رو تغییر حالت بدی میشه با pc دیتا بفرستی
            منظورتو ن اینکه به gnd وصلش کنم ؟ درضمن لابد حتما باید از max232 برای ارتباط با pc استفاده کنم ؟
            ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

استاد :eek: شوخیه جالبی بود

ببینید من با hmt hmr حدود 150 متر برد گرفتم اگر برد واسط مهمه و دقت برو سراغ rfm12b پر دردسر تو راه اندازی ولی در عوض خطای کمی داره نسبت به hmt hmrو برد بالا (300 متر جواب گرفتم)

تو خود pdf نوشته که این پین مربوط به stand by هست و یکی از دوستان تو یکی از سایت ها این جوری نوشته بود و من با تکیه به حرف های ایشون این رو گفتم البته pdf ی که خوندم مال hmtr بودااا

به هر حال من با hmt hmr خیلی حال نکردم چون بردش کم بود و در مادامی که از فرستنده چیزی نمیگیره واسه خودش شعر میگه یا به قولی گل واژه پس میده :mrgreen:

در مورد اون ماژول اولی که عکسش رو گزاشتی من باهاشون کار کردم اونا فوقالعاده ماژول های سر خودی هستند بعد از کلی سر و کله زدن باهاش تونستم راش بندازم با برد حدود 20 متر تازه اونم بعد از چند روز از کار افتاد و هر چی التماسش کردم به جایی نرسیدم

دیدگاه

ببینید من با hmt hmr حدود 150 متر برد گرفتم اگر برد واسط مهمه و دقت برو سراغ rfm12b پر دردسر تو راه اندازی ولی در عوض خطای کمی داره نسبت به hmt hmrو برد بالا (300 متر جواب گرفتم)
                هم برد مهمه (حدود500 متر ) هم دقت ... از چه نظر میفرمائید راه اندازی rfm12b مشکله؟از نظر نرم افزاری یا سخت افزاری؟میشه توضیح بدین
                تو خود pdf نوشته که این پین مربوط به stand by هست و یکی از دوستان تو یکی از سایت ها این جوری نوشته بود و من با تکیه به حرف های ایشون این رو گفتم البته pdf ی که خوندم مال hmtr بودااا
                یعنی به نظر شما با low کردن پایه enable نمیشه برای ارتباط با pc استفاده کرد ؟ یا واسه stand by ؟ میترسم وصلش کنم به pc ماژول بسوزه...

به هر حال من با hmt hmr خیلی حال نکردم چون بردش کم بود و در مادامی که از فرستنده چیزی نمیگیره واسه خودش شعر میگه یا به قولی گل واژه پس میده
                منم اول شعر میگرفتم :mrgreen: البته وقتی که چیزی از فرستنده دریافت نمیکردم. ولی دیتا شیتشو که خوندم گفته بود اگه کمتر از 75ms ذیتا به
                گیرنده نرسه گیرنده میره تو کما اینجوری
                برا همین 0x55 رو هر 75ms میفرستم تا حالش خوب بشه .
                در ضمن یه سوال این که میگن باید پالسه منچستر تولید کنی منظور چیه؟ همون پالس سینکه ؟
                ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

500 متر با انتن میتونی بهش برسی و rfm12 bبرو با من منتها تو فضای باز و به شرطی که فرستنده خیلی بالاتر از گیرنده باشه و یه انتن توپ و دید مستقیم

از نظر برنامه نویسی سخته
                  البته من برنامم رو بهت میدم جیگر

به نظر من به pc وصل نکنی بهتره خوب مگه max 232 چشه؟ :mrgreen:

واسه hmtr قبل از ارسال دیتا پایه ای که باهاش دیتا میفرستی رو ست کن چند میلی ثانیه حل میشه

جواب سوال اخرم دروغ چرا.نمیدونم :sad:

دیدگاه

از نظر برنامه نویسی سخته
                    البته من برنامم رو بهت میدم جیگر
                    خیلی اقایی
                    به نظر من به pc وصل نکنی بهتره خوب مگه max 232 چشه؟
                    نه منظورم اینکه یه موقه پایه enable رو ست کنم یا gnd ماژوله نسوزه وگرنه حتما از max232 استفاده میکنم

واسه hmtr قبل از ارسال دیتا پایه ای که باهاش دیتا میفرستی رو ست کن چند میلی ثانیه حل میشه
                    من هنوز با hmtr کار نکردم :redface: اما همینکه خواستم راش بندازم مزاحمتون میشم
                    ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نترس چیزیش نمیشه از اون نظر

در خدمتم

دیدگاه

((((چند تا نکته واسه کار با این ماژولها
                        3.حتما تغذیتون یه خازن صافیه بزرگ داشته باشه))))

in seta nokte alie
                        makhsosan sevomi
                        ye rooz kamel mano sargarm karde bood
                        mamnoon omid jan
                        در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                        در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
                        که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
                        آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad07
                          ((((چند تا نکته واسه کار با این ماژولها
                          3.حتما تغذیتون یه خازن صافیه بزرگ داشته باشه))))

in seta nokte alie
                          makhsosan sevomi
                          ye rooz kamel mano sargarm karde bood
                          mamnoon omid jan
                          خواهش میکنم دوست عزیز
                          به جمع ما خوش امدی
                          فقط لطفا قوانین سایت رو رعایت کنین و فارسی بنویسین سپاس

دیدگاه

ببینید این ماژولی که من دارم فقط گیرنده که باید وصل بشه به rx میکرو حالا اگه بخوام وصلش کنم به pc این وسط فقط یه max 232 میخواد یا اول باید وصل بشه به میکرو و بعد از میکرو بره به pc ؟ منظورم اینکه بدون میکرو میشه وصلش کرد به pc و تو کامپیوتر دیتا رو خوند ؟
                            ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

ببینید این ماژولی که من دارم فقط گیرنده که باید وصل بشه به rx میکرو حالا اگه بخوام وصلش کنم به pc این وسط فقط یه max 232 میخواد یا اول باید وصل بشه به میکرو و بعد از میکرو بره به pc ؟ منظورم اینکه بدون میکرو میشه وصلش کرد به pc و تو کامپیوتر دیتا رو خوند ؟
                              بله دوست عزیز بدون واسط میکرو هم میشه به هر حال ماژول داره یه دیتای سریال می فرسته حالا چه میکرو دیکودش کنه چه pc
                              کار max 232 این وسط فقط یه level converter هستو بس

دیدگاه

1.
                                راستش میشه گفت کنترل ولی بیشتر جنبه تحقیقاتی داره و ازمایشی :redface: اینpt2262 &pt2272 که فرمودین IC دیگه درسته؟ لابد باید براش مدار طراحی کنیم یا اینکه یه نوع ماژول RF هستش میشه بیشتر توضیح بدین در ضمن قیمتشم اگه لطف کنید
                                و خدایی که در این نزدیکیست
                                سلام با اجازه بزرگان
                                ای سی pt 2272 یک دیکدر می باشد این ای سی در ماژول های اماده در بازار موجود است (گیرنده )
                                انکدر این ای سی pt 2262 می باشد و این نیز در ماژول های اماده در بازار موجود می باشد (فرستنده )
                                در مورد دیکدر بحث را اغاز می کنیم .
                                این ماژول دو نوع لچ و ممنتوم موجود است در نوع لچ خروجی ثابت بوده و در نوع دیگر خروجی فقط یک پالس می باشد .
                                تعداد کانال های خروجی بسته به نوع ایسی متفاوت است
                                غیر از کانال های خروجی ٥ پایه دیگر در این ماژول وجود دارد . دو تا gnd یه vcc و یه ant و یه vt . vt نشان دهنده تغیر کانال می باشد .
                                این گیرنده و فرستنده در فرکانس های مجانی کار میکنند و برای کار کردن گیرنده با فرستنده خاص دو چیز اهمیت دارد
                                اول : فرکانس کاری هر دو یکی باشد . تو دیتا شیت این ای سی ها متوجه یک مقاومت می شید به این مقاومت ها و جدولشون حتما دقت کنید .
                                دوم : برای این دو ایسی یه سری پایه وجود داره که باید کدی که بهشون داده میشه یکی باشه تا با هم کار کنند
                                هر کدوم سه حالت می تونه باشه صفر ‏- یک و ازاد .
                                تو یه پروژه که فرستنده گیرندم ثابت بودن برای امنیت بیشتر این کد رو با دو تا میکرو به صورت دوره ای عوض کردم تا کسی نتونه با یه فرستنده دیگه به گیرنده من دسترسی داشته باشه
                                راستی این ماژول دیتا نمیتونه انتقال بده و فقط یه کد رو سوار میکنه و به گبرنده می رسونه
                                بردش ام برای کارای معمولی خوبه من میتونم بگم تو محیط باز ازش خیلی خوب جواب گرفتم
                                البته اگه انتنش وصل باشه و ولتاژ اون هم با خازن صاف بشه
                                از قیمتش هم بگم که حدودا فرستنده و گیرنده چهار کانالش با هم ده هزار تومنه و تو بازار هم راحت پیدا میشه
                                اگه سوالی داشتید در خدمتم
                                در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                                در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
                                که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
                                آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X