اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با ماژول pla-05w-433

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار با ماژول pla-05w-433

پس با این حساب اون دوربین بیسیمه رو بیخال شدی :redface:
    ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

راستشو بخواهی من فکر نکنم از باز کردن دوربین به نتیجه برسیم چون برد برای من خیلی مهمه . امروز یه تلفن بیسیم گیرم اومد که دکمه هاش خراب شده با هزار درد سر صاحبش شدم :biggrin: میخوام روش کار کنم ببینم چه توری دیتا ارسال میکنه شاید به دردمون خورد ولی احتمال زیاد میدم از باز کردن دوربین (چون حجم کمی داره پس مدارش بسیار فشردست) چیزی گیرمون نیاد ولی اگه شما امکانشو داری خوبه یه تست بزنی .منم به موازات شما دست به کار میشم سعی میکنم عکسایی از مدارش اپ کنم اگه تونستی شما هم یه کمک بکنی
      موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

باشه ما در خدمتیم
        احتمالا این دوربینه رو میخرمش نهایتا اگه به کارم نیومد میزارمش دم در خونه :icon_razz:

میخوام روش کار کنم ببینم چه توری دیتا ارسال میکنه
        بردش چقدره ؟ یادمه یه چند ساله پیش یعنی اونوقتی که موبایل تازه مد شده بود یکی از دوستام یه تلفن بیسیمی داشت اسرائیلی بود قدیمی... میگفت تا 40 _50 کیلومتر جواب میده مدلشو یادم نیس چی بود..
        فکر کنم با همین تلفنه بشه یه کارایی کرد منم اگه این دوربینه رو گرفتم دلو رودشو میریزم بیرون ببینم چی به چیه...

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

اره این تلفن ها هنوزم گیر میاد ولی غیر مجاز یه انتن 2-3 متری هم داره . این تلفن من تو فضای ازاد حدود 500 متر برد داره تقریبا قدیمی هست چون تکنولوژیش قدیمیه(البته برا ما جدید حساب میشه :sad شاید بتونم ازش ایده بگیرم .بالاخره باید دست به کار بشیم دیگه چون تو این زمینه انگار حتی یه نفر نمیخواد یه راهنمایی کوچیک کنه. یا اطلاعاتی در اختیارمون قرار بده :cry: :cry:
          موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

من امروز از یه نفر ( درباره این موضوع ارسال تصویر سوال) کردم میگفتش که همچین مازولایی که تا 5 الی 6 کیلومتر جواب بده هست ولی استفادش غیر مجازه واگه بگیرن پدر....خلاصه یجورایی راست میگفت
            چون خودم قبلا تو یکی از این لنکروزا پلیس نشسته بودم البته نه که بگیرنما :mrgreen: برای یه کاری... ماله فاوا بود یه دستگاهی بود نمیدونم چی بود ولی یارو میگفت که برای ردیابی فرکانس ازش استفاده میکنیم
            رو سقف ماشینم یه چیزی مثله تایر زاپاس بود که روش کاور کشیده بودن که یه دسته سیمم ازش میومد به این دستگاه ...
            خلاصش اینو میخوام بگم نه اینکه نا مید شده باشما ولی یه جورایی نمیشه بیسیم کار کرد یا اینکه باید مجوز گرفت لااقل برای برد کیلومتری نمیشه حتی جاهایم که دوربین قرار دادن مثه کارخونجات رو دیدم که با شبکه این کارو کردن

حالا محض اطلاع هم شده من میرم دنبالش نهایتا چیزی رو از ذست نمیدم یه چیزی یاد میگیرم... :nerd:
            ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

اره اقا اینو که من میدونستم برای ساختن فرستنده گیرنده بالا تر از 250 متر نیاز به مجوز داریم تازه به شرطی که فرکانسش با فرکانس دستگاه های دولتی یکی نباشه . اما در کل من از باز کردن تلفن هیچ چیزی دستگیرم نشد :angry:
              اما یه ماژول پیدا کردم که کار با هاش خیلی راحته نرخ ارسالش 9.6k bps میشه باهاش تصویر با کیفیت پایین ارسال کرد. ارتباطش با میکرو به صورت سریال انجام میشه بردش حدود 2 کیلومتر قیمتش حدود 50،000 تومان میشه

دیتا شیتشو حتما یه نگاه بنداز : http://www.rfmodule.me/docs/data/7020D27V32.pdf

دیدگاه

اقا شرمنده یکم کار داشتم نرسیدم بیام سر بزنم :redface:

این مازولی که لینکشو گذاشتین هنوز pdf شو نخوندم اما با 9.6kb/s فکر کنم تصویر خیلی افتضاح بشه نظر شما چیه؟

البته نمیدونم شما میخواین با دوربینه OV7670 تصویرو بدین به میکرو و با این مازول ارسال کنید؟ یا نه فکر دیگه ایی دارین

بعد اونطرف چی مازول گیرنده رو میخواین بدین به avr و از اونم به lcd ؟

اینجوری اگه باشه که (البته برای من چون نه با lcd رنگی کار کردم و نه با OV7670 )
                یه 5 _6 ماهی دسمون بنده :mrgreen:

حالا مازلی که سرعت ارسالش بیشتر باشه پیدا نکردین مثلا 128kb/s
                ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

سلام اقا مجید . اره با این نرخ ارسال فکر کنم کار مزخرفی بشه . ماژولای دیگه با نرخ ارسال بیشتر هست مثل RFM12BP ولی راه اندازیش کار حضرت فیله :mrgreen: یه وقت اساسی ازمون میگیره تازه بشه یا نشه خدا میدونه . (البته کار نشد نداره)من واقعا نمیدونم چیکار کنم . در ضمن راه اندازی این دوربین خودش داستانی داره چون فکر کنم هیچ کس تو این سایت به یه نتیجه درست حسابی در بارش نرسیده . من نمیدونم چرا هیچ یک از اساتید سایت حداقل یه پیشنهاد برای انجام این کار نمیدند oo:
                  شما خودت نظر دیگه ای نداری ؟

دیدگاه

سلام آقایون محترم
                    من زیاد آن نمیشم ولی دیدم اینجا دوستان سعی دارن یه کاری بکنن و فکر میکنن کسی نمیخواد بهشون اطلاعات بده
                    گفتم بیام و از سردرگمی نجاتشون بدم.
                    البته دوست ندارم نا امیدتون کنم فقط میخوام شاتباهاتتون رو تصحییح کنم تا به یه مسیر درست هدایت شین.
                    1- ارسال و دریافت تصویر با نرخ ارسال دریافت 9.6 کیلو بیت به هیچ عنوان برای یه کار ریل (آنلاین) امکانپذیر نیست. مگه اینکه یه فریم که خودش حداقل 640 * 480 پیکسل که حدودآ 300 کیلو بایت نه بیت که اگه در 8 ضربش کنیم میشه 2400 کیلو بیت و با این نرخ ارسال حدودا هر 4 دقیقه در حالت ایدهال یک فریم میتونیم ارسال و دریافت کنیم که از سرعت لود شدن یک عکس تو اینترنت با دیال پ هم افتضاح تره.
                    2-ماژولی که بتونین باهاش این کارو بکنین و تقریبآ 2 کیلومتر با سرعت 10 مگ یا 100 مگ این دیتا رو بفرسته فقط در قالب اترنت این عملو انجام میده و تازه به آنتن های خاصی نیاز داره که حتماً باید همدیگه رو ببینن و شما میتونی با یه ماژول اترنت باهاشون ارتباط برقرار کنی و تازه 2 کیلومتر فاصله زیادیه و باید قدرت خروجی فرستنده در حد 1.5 تا 2 وات باشه که معمولاً یا باید بگم حتماً باید یک آمپلیفایر هم فرکانس تو خروجی باشه.
                    3-امیدوار باشید و از شکست و داشتن اطلاعات ناکافی خسته نشین و اینو بدونین که اینجور کارا تو 1 ماه 2 ماه راه نمیفته که شما بتونین به این راحتی انجامش بدین :job:

دیدگاه

سلام دوست عزیز .این چیزایی که شما گفتید تقریبا ما متوجه شده بودیم که با نرخ 9.6 کار خوبی در نمیاد . ودر ضمن از پست های بالا هم تقریبا معلوم که هزینه ی پروژه حداقل برای من خیلی مهمه اما نرخ 10 و100 مگ هم برای این کار خیلی زیاده چون لازم نیست کیفیت تصویر خیلی بالا باشه مثلا شما برای این کار رجوع کنید به سرعت اینترنت من بانرخ ارسال 50kbps میتونم یه فیلم با کیفیت تقریبا مناسب رو ان لاین ببینم فکر کنم این مقایسه یک مقیاس خوبی برای این پروژه باشه الان ماژولایی وجود داره که با نرخ حدود 110kbps اطلاعات ارسال میکنه وتقریبا قابل راه اندازیه و تقویت بردشم هم ف راحت تر از راه اندازیشه حتی بعضی از این ماژولها خودشون دارای بوستر با توان 0.5 وات هستند اما مشکل من راه اندازی دوربین با avr که واقعا هیچ مرجع و مقاله ی کاملی در این باره ندارم و تو این زمینه به بنبست برخوردم شما میتونی راه نمایی در باره ی این فیلد بکنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X