اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

سلام به مهندسای عزیز
    مخصوصا آقای اسدی که خیلی زحمت میکشن
    یه سوال
    اینکه من آیسی رو عوض کردم و از مگا 8 استفاده کردم برنامه و هم طبق آیسی جدید عوض کردم
    چند تا ایراد دارم
    1) برد کم هستش (ریموت و گیرنده رو چک کردم مشکلی نداشتند)
    2) به میکرو که تازه پروگرام شده ریموت میخوام لرن کنم اول باید همه ریموت ها رو پاک کنم (یعنی دکمه رو زیاد نگه دارم تا وارد مد پاک کردن تمام ریموت ها بشه) بعد ریموت لرن کنم :cry:
    ممنون میشم کمکم کنید :icon_razz:
    برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو

دیدگاه

اینم برنامه و شماتیک و pcb با مگا 8
      ببخشید که شلوغ پلوغه :mrgreen:
      فایل های پیوست شده
      برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
        با سلام به دوستان و اساتید عزیز
        در روزهای اینده این امکان رو به پروژه اضافه کرده و سورسشو در تاپیک قرار خواهم داد

در مورد جواب ندادن به درخواست شما هم شرمنده سرم شلوغه واقعا وقت نمیکنم

به همین سادگی :nice:
        ممنون آقای اسدی.لطف میکنیین اگه امکان با هر بار زدن دکمه ریموت رله قطع یا وصل بشه رو اضافه کنینن.بی صبرانه منتظریم.

دیدگاه

سلام مهندس اسدی.
          من و بیشتر دوستان از شما تقاضا داریم لطفا" امکان قطع یا وصل رله با هر بار فشار دادن دکمه ریموت رو به برنامه اضافه کنینن.چون اینجوری مدارتون بسیار کاربردی تر میشه.که لطف کردین و جواب دادین که در روزه های آینده این امکان رو اضافه میکنینن.
          میخواسستم خدمتتون عرض کنم من الان 5-6 ماه هست که از مدار شما استفاده میکنم.یه اشکال که این مدار داره با قطع برق بیشتر وقتا از کار میفته و مجبور میشم دوباره لرن کنم.ممنون میشم که برنامه رو جوری تغییر بدین که با قطع برق از کار نیفته.
          من از ورژن 2 برنامتون استفاده کردم و ورژن 1 جواب نمیده.
          بی صبرانه منتظر اضافه کردن این 2 امکان به ورژن 2 برنامتون هستیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط purealone
            میخواسستم خدمتتون عرض کنم من الان 5-6 ماه هست که از مدار شما استفاده میکنم.یه اشکال که این مدار داره با قطع برق بیشتر وقتا از کار میفته و مجبور میشم دوباره لرن کنم.ممنون میشم که برنامه رو جوری تغییر بدین که با قطع برق از کار نیفته.
            من از ورژن 2 برنامتون استفاده کردم و ورژن 1 جواب نمیده.
            احتمالا یه مشکله دیگه ای هست که این اتفاق میوفته چون من از ورژن یکش استفاده کردم و تا الان به همچین مشکلی برخورد نکرده.

دیدگاه

با سلام خدمت اقای مهندس اسدی
              با تشکر از پروژه بسیار خوبتون
              بنده هم به نوبه خودم از شما خواهشمندم اون قسمت رو به پروژه خودتون اضافه کنید که بتوانیم با هر بار فشردن کلید ریموت یکی از رله ها فعال و با فشردن دوباره رله قطع شود.
              البته قبلا قوله این موضوع رو به دوستان داده بودید.که ما هم بی صبرانه منتظر هستیم .
              با تشکر از شما دوست عزیز

دیدگاه

سلام.
                من این مدارو واسه قفل مرکزی ماشین هم استفاده کردم.اما یه مشکل داره.بردش خیلی خیلی کمه.1-2 متر بیشتر نمیشه.دلیلشم فلزی بودن بدنه ماشینه.
                راهی هست که بشه این مشکل رو رفع کرد تا برد ریموت بیشتر شه ؟

دیدگاه

با سلام
                  فایل برنامه ی ورژن دو پاک شده
                  این لینکش بود
                  http://s1.picofile.com/file/7196542361/REMOUT_T2313_V2.hex.html

از دوستان اگه کسی این برنامه رو داره یه زحمتی بکشه دوباره پلودش کنه
                  ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdiit
                    با سلام
                    فایل برنامه ی ورژن دو پاک شده
                    این لینکش بود
                    http://s1.picofile.com/file/7196542361/REMOUT_T2313_V2.hex.html

از دوستان اگه کسی این برنامه رو داره یه زحمتی بکشه دوباره پلودش کنه
                    ممنون
                    با سلام
                    دوست من این هم لینک جدید سورس و فایل هگز و فیوز بیتها

تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
                    به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

با سلام مجدد
                      دوستان این بردهایی که ما تولید میکنیم انواع مختلف دان

1 - مخصوص دربهای اتوماتیک کرکره ای
                      * فول کانال (کنترل فقط زمان) دارای تایم بسته شدن اتوماتیک درب حدود 35 هزار تومان
                      * 4 کانال معمولی (کنترل فقط زمان) حدود 30 هزار تومان
                      * فول کانال (کنترل زمان و جریان) دارای تایم بسته شدن اتوماتیک درب حدود 40 هزار تومان
                      * 4 کانال معمولی (کنترل زمان و جریان) حدود 35 هزار تومان

2 - 3 رله صنعتی که دارای 4 حالت مختلف
                      * لحظه ای
                      * فشاری
                      * روشن و خاموش
                      * الاکلنگی
                      بوده که مخصوص کارهای صنعتی مختلف طراحی شده حدود 25 هزار تومان

3 - برد های پیشرفته با کنترل جریان و زمان مخصوص دربهای دولنگه منازل که قیمتی از 350 هزار تومان تا 800 هزار تومان متغیر هست (بستگی به اپشن هاش داره از جمله موتور و ....)

تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
                      به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

سلام دوستان
                        من بخاطر این که رله هایی که تویpcbجناب اسدی بودپیدانشدن مجبورشدم خودم یکpcbجدید بزنم بنظرم شماتیکی که آقای اسدی گذاشتن مشکل داره به دیود ها دقت کنید.احتمال99درصد من اشتباه میکنم.چه کنم از بی تجربگی. اساتید ببخشند :nice:
                        چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط صادق ابراهیمی
                          سلام دوستان
                          من بخاطر این که رله هایی که تویpcbجناب اسدی بودپیدانشدن مجبورشدم خودم یکpcbجدید بزنم بنظرم شماتیکی که آقای اسدی گذاشتن مشکل داره به دیود ها دقت کنید.احتمال99درصد من اشتباه میکنم.چه کنم از بی تجربگی. اساتید ببخشند :nice:
                          سلام
                          دیودها درسته . اصطلاحا به این نوع دیودها در مدار،دیودهای هرزگرد میگن. کاربردشونم اینکه که یه موقع ولتاژ برگشتی به مدارو ULN برگشت نکنه .
                          حله داداش؟؟
                          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

با سلام،

برادرای محترم، یاد آور میشم که اگر از ULN برای راه اندازی رله ها استفاده میکنید، این دیودها در داخل ULN وجود دارند و لازم نیست که شما مجددا اونها رو روی برد خودتون قرار بدید و فقط کافیه که پایه مربوط به آند این دیودها رو در آی سی ULN به 12 ولت متصل کنید ( در این شماتیک! )
                            مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
                              با سلام،

برادرای محترم، یاد آور میشم که اگر از ULN برای راه اندازی رله ها استفاده میکنید، این دیودها در داخل ULN وجود دارند و لازم نیست که شما مجددا اونها رو روی برد خودتون قرار بدید و فقط کافیه که پایه مربوط به آند این دیودها رو در آی سی ULN به 12 ولت متصل کنید ( در این شماتیک! )
                              سلام .داش ایول .من در مدارهام از ULN استفاده میکنم و دیود هم میذارم .اینجوری که شما گفتید پس نیازی به دیود نیست.اگر ولتاژ برگشت کنه به ULN اسیبی نمیرسه
                              یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                                سلام .داش ایول .من در مدارهام از ULN استفاده میکنم و دیود هم میذارم .اینجوری که شما گفتید پس نیازی به دیود نیست.اگر ولتاژ برگشت کنه به ULN اسیبی نمیرسه
                                با سلام،

آی سی ULN در اصل یه درایور ترانزیستوری Open-Collector هستش، با چکش هم بزنی توی سرش، بازم چیزیش نمیشه، نگران نباش! :mrgreen:

منظور پایه رنگ شده ( قرمز ) در تصاویر زیر بود :

مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X