اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [پروژه] پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

سلام دوستان من خواستم همین پروژه ای که تو متن اول هست رو دانلود کنم ولی رمز میخاد کسی میدونه رمزش چیه؟ یا اگر لینک دانلود دیگری دارید قرار بدید ممنون

دیدگاه

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

سلام
      چه جوری میشه از میکرو mega8 به جای این میکرو2313 استفاده کرد
      ظاهرا مشکا اینتراپت میده..یا من اشتباه انجام میدم

دیدگاه

دوستان سلام
        یه سوال دارم
        تو ریموت کنترل های دزد گیر اگر یه ریموت ۴۳۳ مگا رو کریستال رو تعویض کنی و کریستال ۳۱۵ مگا رو مدار بندازی کار میکنه یا نه باید ریموت جدید تهیه کنی آخه یه ریموت آنتن دار خوب با زرد خوب دارم ولی متاسفانه فرکانس ۴۳۳ مگا هست ولی من ریموت ۳۱۵ نیاز دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadifar2003 نمایش پست ها
          دوستان سلام
          یه سوال دارم
          تو ریموت کنترل های دزد گیر اگر یه ریموت ۴۳۳ مگا رو کریستال رو تعویض کنی و کریستال ۳۱۵ مگا رو مدار بندازی کار میکنه یا نه باید ریموت جدید تهیه کنی آخه یه ریموت آنتن دار خوب با زرد خوب دارم ولی متاسفانه فرکانس ۴۳۳ مگا هست ولی من ریموت ۳۱۵ نیاز دارم
          سلام.
          بله اگر دو تا ماژول گیرنده از یک مدل داشته باشید درصورتیکه کریستالاشون رو عوض کنید فرکانساشون عوض میشن.
          یعنی اگر کریستال 315 را جایگزین کریستال ماژول 433 بکنید فرکاتسش همون 315 میشه.
          توی این مدل ماژولها فرکانس بر اساس کریستاله.

دیدگاه

فقط تشکر جناب اسدی و ارزوی موفقیت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
              با سلام

اقای اسدی واقعا بنده در پیکربندی تایمر و اینکه تایمر چی هست مشکل ندارم بلکه گفتم یه ذره شفاف تر قضیه رو باز کنید چون حاضرم قسم بخورم 90 درصد دوستانی که در این 45 صفحه شرکت کردن صرفا کدها رو کپی کردن و مطمئنا اگه ریموتی با تغییرات جزئی رو در اختیارشون بزارید قطعا نمی تونن کدها رو دیکد کنن.
              حقیقا این چیز عجیبی نیست و حتی بنده هم سواد انچنانی ندارن ولی شما میگین اموزش اما بیشتر توضیحاتتون جنبه کنایه و به رخ کشیدن قدرت برنامه نویسی هستش.

از اینکه لطف می کنید و سورس ها رو هم به صورت رایگان قرار میدین به شخصه ازتون تشکر می کنم.

جهت تست برنامه منم اون رو برای مگا8 سازگار کردم و از روی دیفاین ها می تونید نحوه اتصالات رو ملاحظه بفرمایید.
              یه LED در شماتیک هست که پایه اندش به زمین و کاتدش به میکرو رفته که باید جهتش رو تغییر بدین.
              در ضمن وقتی می خواین ریموت رو لرن کنید باید چند ثانیه دستتون رو یکی از شستی ها باشه.

موفق باشید
              بسیار ممنون
              جدیدترین ویرایش توسط amirm4; ۱۹:۵۲ ۱۳۹۷/۰۲/۲۹.

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید،در پوشه پی سی بی با چه برنامه ایی فایل ها رو باید باز کرد برای من فقط کد ها رو با برنامه کد رایتر باز میکنه.
                نوشته اصلی توسط hossein_tomari007 نمایش پست ها
                اینم برنامه و شماتیک و pcb با مگا 8
                ببخشید که شلوغ پلوغه :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط polestar نمایش پست ها
                  این هم ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

دوستان این یه ریموت کنترلر 4 کاناله است که فرستندش همون ریموتهای ماشینه و گیرنده اون هم از ماژولهای ASK توی بازاره که قیمتشون 1500 تومان بیشتر نیست ولی فرستنده نسبت به کیفیت فرق میکنه از 5 هزار تومان تا 70 هزار تومان بستگی به خودتون داره که چه بردی رو بخواین
                  این نوع ماژولها و ریموتها در 4 فرکانس هستند که 2 توی دوتا فرکانسش زیاده 433MHz و 315MHz فقط دقت کنید که هر جفتش تو یه فرکانس باشه و در هنگام خرید ریموت (فرستنده) به فروشنده بگین با مقاومت 330K باشه این مهمه
                  با یه میکروی TINY2313 طراحی شده و چهار تا رله مینیاتوری داره اگر دوستان نتونستن رله هارو پیدا کنن میتونن توی PCB رله هارو تغییر بدن من برای اینکه کار کوچیک بشه از این رله ها استفاده کردم اندازه فیبرش هم فقط 6X5 سانتی متره و تا 40 تا ریموت میشه روش ذخیره کرد
                  این هم عکس از انواع ماژول گیرنده و یه نمونه فرستنده

داخل فایل پیوست هم شماتیک با فرمت PDF و PCB بافرمت پروتل و سورس برنامه به زبان سی و فایل پروژه کدویژن
                  البته فایل هگزش هم هست تا دوستانی که سی بلد نیستن بتونن درستش کنن

با عرض پوزش از تاخیر ایجاد شده کلمه رمز برای دانلود فایل 12345678میباشد

روش لرن کردنش هم سادست LED روی برد در 4 حالت چشمک میزنه
                  1 - حالت عادی فاصله چشمک زیاده حدود 3 ثانیه نشون میده که مدار درحال کارکردنه
                  2 - کلید لرن زده شده فاصله چشمک کنده در حدود 1 ثانیه در این حالت میتونید با زدن یکی از کلید های زیموت لرنش کنید (اگر لرن بشه و کد رو بشناسه سریع از این حالت به حالت 1 میره در غیر این صورت بعد از 5 دقیقه بیخیال میشه و برمیگرده به حالت 1)
                  3 - اگر کلید لرن رو یه خورده بیشتر نگه دارید بعد از رفتن به حالت 2 به این حالت میاد و چشمک LED سریعتر میشه حدود 0.5 ثانیه در این حالت اگر یکی از دگمه های ریمود زده بشه اون ریموت پاک میشه (اگر کد رو بشناسه سریع از این حالت به حالت 1 میره در غیر این صورت بعد از 5 دقیقه بیخیال میشه و برمیگرده به حالت 1)
                  4 - اگر کلید رو بیشتر از حالت 3 نگه دارید بعد از حالت 3 وارد این حالت میشه LED کاملا روشنه و چشمک نمیزنه در این حالت همه ریموتها پاک میشن.
                  موفق و پیروز باشید منوهم دعا کنید
                  اقا این مدار تک کانالش چجوریه بعد این مدار فعلی بصورت لحظه ای هس؟ اگه نیس چی اضافه کنم بهش تا لحظه ای بشه یه سوال دیگم اینکه برای لرن کردن کانال اول و چهارم چجوری باید عمل کنم باید به ترتیب دوم و سومم لرن کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط polestar نمایش پست ها
                  این هم ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

دوستان این یه ریموت کنترلر 4 کاناله است که فرستندش همون ریموتهای ماشینه و گیرنده اون هم از ماژولهای ASK توی بازاره که قیمتشون 1500 تومان بیشتر نیست ولی فرستنده نسبت به کیفیت فرق میکنه از 5 هزار تومان تا 70 هزار تومان بستگی به خودتون داره که چه بردی رو بخواین
                  این نوع ماژولها و ریموتها در 4 فرکانس هستند که 2 توی دوتا فرکانسش زیاده 433MHz و 315MHz فقط دقت کنید که هر جفتش تو یه فرکانس باشه و در هنگام خرید ریموت (فرستنده) به فروشنده بگین با مقاومت 330K باشه این مهمه
                  با یه میکروی TINY2313 طراحی شده و چهار تا رله مینیاتوری داره اگر دوستان نتونستن رله هارو پیدا کنن میتونن توی PCB رله هارو تغییر بدن من برای اینکه کار کوچیک بشه از این رله ها استفاده کردم اندازه فیبرش هم فقط 6X5 سانتی متره و تا 40 تا ریموت میشه روش ذخیره کرد
                  این هم عکس از انواع ماژول گیرنده و یه نمونه فرستنده

داخل فایل پیوست هم شماتیک با فرمت PDF و PCB بافرمت پروتل و سورس برنامه به زبان سی و فایل پروژه کدویژن
                  البته فایل هگزش هم هست تا دوستانی که سی بلد نیستن بتونن درستش کنن

http://s1.picofile.com/file/6833796776/REMOUT_T2313.zip.html

روش لرن کردنش هم سادست LED روی برد در 4 حالت چشمک میزنه
                  1 - حالت عادی فاصله چشمک زیاده حدود 3 ثانیه نشون میده که مدار درحال کارکردنه
                  2 - کلید لرن زده شده فاصله چشمک کنده در حدود 1 ثانیه در این حالت میتونید با زدن یکی از کلید های زیموت لرنش کنید (اگر لرن بشه و کد رو بشناسه سریع از این حالت به حالت 1 میره در غیر این صورت بعد از 5 دقیقه بیخیال میشه و برمیگرده به حالت 1)
                  3 - اگر کلید لرن رو یه خورده بیشتر نگه دارید بعد از رفتن به حالت 2 به این حالت میاد و چشمک LED سریعتر میشه حدود 0.5 ثانیه در این حالت اگر یکی از دگمه های ریمود زده بشه اون ریموت پاک میشه (اگر کد رو بشناسه سریع از این حالت به حالت 1 میره در غیر این صورت بعد از 5 دقیقه بیخیال میشه و برمیگرده به حالت 1)
                  4 - اگر کلید رو بیشتر از حالت 3 نگه دارید بعد از حالت 3 وارد این حالت میشه LED کاملا روشنه و چشمک نمیزنه در این حالت همه ریموتها پاک میشن.
                  موفق و پیروز باشید منوهم دعا کنید
                  اقا این مدار تک کانالش چجوریه بعد این مدار فعلی بصورت لحظه ای هس؟ اگه نیس چی اضافه کنم بهش تا لحظه ای بشه یه سوال دیگم اینکه برای لرن کردن کانال اول و چهارم چجوری باید عمل کنم باید به ترتیب دوم و سومم لرن کنم

دیدگاه

درود به همه اساتید
                    ی سوال داشتم
                    من ریموت درب پارکینگ رو خیلی گم میکنم میشه کد درب پاریکنگو مثلا با ریموت پدرم توی میکرو سیو کرد و بعد همون کد رو بای ک کلید فشاری توی ماشین کار بزارم ارسال کنم و در پارکینگ باز شه؟

دیدگاه

با سلام لطف میکنید ورن 2 را هم برامن بفرستید، ممنون میشمmohammad.aligholi@yahoo.com

دیدگاه

سلام. این۸۰۵ پست در ۸۱ صفحه رو در سه شب خوندم. اول از جناب آقای اسدی بسیار سپاس گذارم و بعد از دست اندرکاران سایت و دیگر عزیزان، کمال تشکر و قدردانی را دارم. همیشه زنده باشید و همواره خرم.

دیدگاه

ختیار داری مهندس من یمشکل دارم برقش که قطع بشه همه ریموت ها پاک میشن و هر کاری میکنم درست نمیشه تا روشنه خوبه ولی برق که رفت دوباره باید ست کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

[/QUOTE]ختیار داری مهندس من یمشکل دارم برقش که قطع بشه همه ریموت ها پاک میشن و هر کاری میکنم درست نمیشه تا روشنه خوبه ولی برق که رفت دوباره باید ست کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یلام دویتان کسی میدونه چرا وقتی تغذیه مدار قطع میشه ریموت ها پاک میشن تشکر

دیدگاه

سلام روی تغذیه میکرو خازن عدسی ۱۰۴ نزاشتین و یا تغذیه مشکل داره منم همین مشکل داشتم زمان قطع و وصل تغذیه چون صاف نیست اطلاعات ایپورم صدمه میبینن

دیدگاه

سلام به همگی و سال نو مبارک
                              دوستان من وارد لینک موجود در صفحه اول میشم اما نمیتونم فایل رو دانلود کنم
                              رمز هم میزنم

دیدگاه

سلام دوستان

من یه فرستنده و یه گیرنده ask با فرکانس 315 مگاهرتز رو گرفتم و یه مدار برای هر کدوم زدم
                                برای مقاومت اسیلاتور فرستنده مقاومت 3.3 مگااهم گزاشتم
                                برای مقاومت اسیلاتور گیرنده هم مقاومت 680 کیلواهم گزاشتم
                                اما کار نمیکنه
                                فکر کنم مشکل از مقاومت باشه
                                باید چه مقداری بزارم ؟؟؟
                                آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X