اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک فرستنده و گیرنده برای ارسال و دریافت فقط و فقط دیتا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یک فرستنده و گیرنده برای ارسال و دریافت فقط و فقط دیتا

با سلام آقا اگه شما راش انداختی و ازش استفاده کردی ما هم بخریم و شما به ما کمک کن تا ازش استفاده کنیم .
    من زیگبی رو که نتونستم راه بندازم و نمی دونم مشکل از کجاست و البته کسی هم کمک نکرد شاید اصلا کسی از زیگبی استفاده نکرده تا حالا .
    شما فرمودین قیمتش از زیگبی ارزونتره ، من هم میخوام یکیش رو بخرم .

دیدگاه

روش 1: برای اینکه خودت بسازی و نخواهی از ماژولهای آماده استفاده کنی از آی سی سیگنال ژنراتور استفاده کن xr2206 که ورودی دیتا و خروجی fsk داره
      پای 7 اگر 0 باشه یک فرکانس ارسال و اگر 1 باشه فرکانس دیگه ارسال میکنه که شما این پایه را به خروجی سریال میکرو وصل میکنی و اطلاعات را با باد ریت خاص به این پایه ارسال میکنید . سپس خروجی آی سی را تقویت کن و به آنتن وصل کن ارسال میشه
      برای گیرنده هم از گیرنده xr2211 استفاده کن که ورودی ازآنتن را بعد از تقویت به این آی سی وصل میکنی

اما ارسال و دریافت و تقویت و حذف نویز و مدولاسیون و ... برای خودش داشتان داره اما برای فاصله کم جواب میده میتونی امتحان کنی

توی مدارت همه خازنها را مولتی لایر یا mkt بزار و مقاومتی که تعیین میکنه با چه فرکانسی ارسال بشه حتما multi turn بزار که توی گیرنده فرستنده باید با هم هماهنگشون کنی

روش 2:اما بهترین روش همینه که دوستان گفتن و نیازی نیست خودت بسازی و از همین فرستنده گیرنده های معمولی استفاده کن که نیاز به راه انداز نداشته باشه
      به پای دیتا فرستنده خروجی سریال میکرو را میدی و به طرف دیگه هم سریال دریافت میکنی و با باد ریت 300 همین معمولی ها هم جواب میده

روش 3 : طبق روش 2 میتونی دیتا ارسال کنی اما نیازی نیست حتما با دستور سریال میکرو باشه میتونی خودت کد تعریف کنی
      برای مثال 6 را تبدیل کنی به این : 100101 بعدش به جای 1 یک پالس 1 میلی ثانیه بده به جای صفر یک پالس 2 میلی ثانیه بده و در گیرنده عرض پالس را اندازه بگیر اونها که 1 ms بود یعنی 1 اونها که 2 ms بود یعنی صفر قبل و بعد از هر دیتا هممیتونی یک پالس 10 ms بدی که شروع یا پایان ارسال معلوم بشه
      این طوری میتونی با باد ریت دلخواه خودت دیتا ارسال کنی

برای سرعتهای بالاتر هم از ماژولهائی که دوستان گفتن میتونی استفاده کنی
      همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
      کانت

دیدگاه

سلام.

1- آقای eshgh_namordeh، توجه کنین که ایشون میخوان به صورت بیسیم اطلاعات ارسال و دریافت کنن. با XR2206 اینکار تقریبا ناممکنه. چون خروجیش تا 500 کیلو هرتز بیشتر نیست (و باید یه آنتن 15 متری داشته باشه! تا بشه با این فرکانس کار کرد). در ضمن یه نگاهی هم به باود مورد نیاز بکنین.

بنده شخصا با RFM70 کار نکردم. من فقط با RFM12 و RFM22 و RFM12bp کار کردم.
        ولی اون طور که تو دیتا شیتش خوندم، نباید کار باهاش سخت باشه.
        اصولا کار با ماژولهای کم توان خیلی سخت نیست. فقط کافیه که هی برنامه بنویسین و هی تست کنین و...
        من RFM22 و RFM12BP رو روی برد برد تست کردم! :biggrin:
        حتی من چندتا برد ساختم که روش RFM22B هست و همشون هم یه لایه هستن.
        به همین خاطر برای شروع خیلی مقید نباشید که حتما یه برد بیسیم باید PCB چند لایه داشته باشه. فقط شروع کنین.
        خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

دوستان اگه در زمینه RFM12، RFM12B، RFM22، RFM22B، RFM23، RFM23B مشکلی داشتن، میتونم در حد توان کمک کنم.

اگه باود 256kbps جواب کارتون رو میده، شدیدا توصیه میکنم از RFM22 یا RFM23 استفاده کنین.
          این ماژولها خیلی خفنن! :biggrin:
          خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X