اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ماژول RF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد ماژول RF

شما از hmtr استفاده کن ... سریاله و مستقیم به میکرو وصل میشه ... بوردش هم 150 متره تقریبا ...ولی انتظار نداشته باش 3 هزار تومن باشه دیگه )

دیدگاه

آقا یک نگاه به لینک زیر بندازید بد نیست .

http://bascom.blogfa.com/post-60.aspx
      خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

میتونی از rfm12b استفاده کنی
        البته اون با ارتباط spi هستش و نیاز به ای سی اضافی نداره
        از hmtr هم میشه استفاده کرد نویز نمیگیره اما قیمتش خیلی زیاده

دیدگاه

دوستان سلام. من یه ریموت و یه ماژول RF مثل عکس بالا گرفتم که خدا رو شکر درست کار میکرد و با فشردن هر کدام از 4 کلید روی ریموت یکی از پایه ها یک میشد...
          اما وقتی اون رو روی یک پروژه بستم و اشتباها جای سیم مثبت و منفی تغذیه رو جابه جا وصل کردم احساس کردم داغ شده تغذیه رو قطع کردم. از اون روز اصلا کار نکرد ولی امروز چراغ ال ای دی روشن میشه ولی خروجی ها فعال نمیشن. یعنی سوخته ؟؟ ممنون میشم اگه کسی تجربه کار با این ماژول رو داره بگه؟

اینم یه عکس از پشت ماژول
          جدیدترین ویرایش توسط P.maddah39; ۰۴:۴۶ ۱۴۰۲/۰۵/۱۸.
          دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

درود
            بله قطعا سوخته باید IC های روی بورد تعویض گردد که البته به دردسرش هم نمی ارزد هزینه اش هم تقریبا برابر یک ماژول نو میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
              درود
              بله قطعا سوخته باید IC های روی بورد تعویض گردد که البته به دردسرش هم نمی ارزد هزینه اش هم تقریبا برابر یک ماژول نو میشود.
              یک ماژول دیگه سفارش دادم. ممنون از راهنمایی شما. ولی کاش میشد تعمیرش کرد چون ال ای دی موقع دریافت سیگنال روشن میشه ولی سیگنال رو دریافت نمیکنه.
              اگه یک دیود در ورودی برقش میزاشتن به صورت معکوس که در صورت جابجا شدن + و - اتصال کوتاه بشه و ماژول نسوزه خیلی بهتر بود
              تقریبا با هزینه ارسالش 100 هزار تومن هزینه شد بخاطر یک اشتباه کوچیک
              دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

درود
                با توجه به مطلب بالا "اگه یک دیود در ورودی برقش میزاشتن به صورت معکوس که در صورت جابجا شدن + و - اتصال کوتاه بشه و ماژول نسوزه خیلی بهتر بود" مشخص است که شما الکترونیک میدانید لذا چنین اشتباهی از شما بسیار بعید بود.
                البته راه حل اصولی قرار دادن یک دیود بصورت سری با ورودی مثبت است که آند آن به ورودی + و کاتد به ورودی مصرف کننده وصل شود .
                جدیدترین ویرایش توسط nimdar; ۰۹:۳۵ ۱۴۰۲/۰۵/۲۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X