اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ADCو ارتباط سریال و بدون سیم بین دو Avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارتباط سریال و بدون سیم بین دو Avr

نه دیگه اسنکرون بذاز ... اگه سنکرون بذاری باید xck ها رو بهم وصل کنی .. اما شما این کار رو نکن ...

این مواردی اینجا مینویسم رو تیکش رو بزن
    فرستنده ===> tansmiter ,,,,,tx interrupt,, buad rate 9600 ,,,8data 1stop no parity
    گیرنده====> reciver ,,,,,rx interrupt,, buad rate 9600 ,,,8data 1stop no parity

HAVE GOD TIME :nice:
    ایمان

دیدگاه

من تونستم با USART بین دو تا میکر ارتباط بر قرار کنم.
      حالا می خوام از یک سیگنال صدا با ADC نمونه بگیرم و مستقیما بفرستم به میکروی دیگه.
      برای همین ADC رو در حالت FREE RUNNING قرار دادم و با نرخ 8 بیت با فرکانس 125KHZ نمونه گرفتم
      ولی موفق نشدم!
      به نظر شما باید چی کار کنم؟
      حضرت محمد (ص):بدانید،کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند،که قیمت هر کس به قدر معلو مات اوست.

دیدگاه

اوه صدا ...... :angry:

این یکی پدر منو در اورد تا تونستم راهش بندازم ... یکی دوتا نقشه خود atmel داره .. ولی خدایی کار نکرد...
        من پری و یه امپیلی انداختم سر میکروفن .. تازه میشد تشخیص بدی صدا هست یا نه اون هم با 60-70% خطا ...
        بنظر من اگه با usart مشکلت بر طرف شده یه تا پیک دیگه راه بنداز برای صدا باavr( فکر کنم باشه) :nice:
        ایمان

دیدگاه

دوست عزیز میشه بگی چطوری راهش انداختی؟ :smile:
          حضرت محمد (ص):بدانید،کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند،که قیمت هر کس به قدر معلو مات اوست.

دیدگاه

پاسخ : ADCو ارتباط سریال و بدون سیم بین دو Avr

راستش یه سر رفتم پیش جوان (روح ا.. قنبری)... یه سی دی اتمل بهم داد .. تو اینترنت هم بود ... چیزه زیاد سختی نبود .. ولی خوده من از یه کیت پری امپیلی استفاده کردم از من اگه میشنوی این کار رو حتما با یه اسکوپ پیش ببر .. چون این میکروفن خازنی ها چیزه جالبی هستش ... سرچ voic +avr
            تو گوگل می تونه خیلی کمکت کنه....
            ایمان

دیدگاه

تو پروتیوس من یک جوابای نصفه نیمه گرفتم ولی خوب کافی نیست
              من فکر میکنم اگه بتونم سیگنال صوت رو به pick to pick 5 ولت برسونم بعد یه offset 2.5 ولت بهش بدم کارم حل بشه
              فقط میمونه کارای نمو نه برداری با میکرو
              برای تنظیمات code wizard میتونی راهنماییم کنی؟

دیدگاه

ای ول خوشم میاد سریع می گیری :wow: .. اره حتما هر کاری که بتونم می کنم اما یه مشکل :angry: من که نتونستم Vp.p برسونم به 5 ولت .. بنظر من اگه تتمامه ذهنت رو مطوف کنی به این که اول بتونی خودت با اسکوپ ببینی که وقتی با میکروفن کار می کنی این ولتاز بیشتر از یه ولت تغیر داشته باشه . می تونی بگی که قسمت اعظم مشکلت بر طرف شد... :job:
                ایمان

دیدگاه

یه سوالی که اینجا هست اینه که:
                  چون من میخوام این نمو نه هایی رو که میگیرم با FSK و usart بفرستم به یه میکرو دیگه
                  میخواستم بدونم میکرو نمونه هاشو به int میگیره یا char؟ چون اگه int باشه نمی تونم با putchar
                  دیتا رو ارسال کنم ؟
                  اگه به int نمونه میگیره برای ارسال باید چه کار کنم؟
                  حا لا نظر شما چیه؟

دیدگاه

بستگی داره چطوری نمونه گیری کنی با adc یا اینتراپت یا معمولی ولی میشه int رو به char تبدیل کرد. , ولی باز هم میگم اگه اول بتونی با میکروفن ک :job:ار کنی زود تر به جواب میرسی
                    ایمان

دیدگاه

خوب من اول باید ADC رو راه بندازم
                      به جای صدا هم فعلا از یه موج سینوسی استفاده می کنم.
                      چطوره؟
                      از INTERUPT هم ...
                      مگه چه فرقی میکنه
                      اصلا تو ADC این INTERUPT به چه دردی میخوره؟

دیدگاه

خوب تو هم داری اشتباه من رو می کنی :angry:

ببین شما اول بیا یه مدار ببند که وقتی حرف میزنی با وقتی حرف نمی زنی رو از هم تشخیص بده( البته اگر این رو از مدار نهاییت می خواهی- اگر هم می خواهی صدا رو بگیری و دیجیتال کنی بفرستی .. بعد تو گیرنده انو بگیری رو تبدیلش کنی به یه موج که در واقع همون صدای تو میکروفن فرسنتده باشه این نشدنیه با میکرو )
                        وقفه و adcجدا از هم هستن .. دو راه مختلف برای نمنه برداری از سیگنال ورودی :job:
                        ایمان

دیدگاه

مگه میشه که نشه صدارو با میکرو ارسال کرد؟
                          من دقیقا نمیخوام همون صدا باشه حالا اگه یه خورده کیفیت پایین با شه عیب نداره
                          آخه من باید این کا رو انجام بدم
                          درباره وقفه بیشتر بگو...
                          ضد حال نزن رفیق!
                          یا علی

دیدگاه

خوب کارت رو دقیق بگو رفیق .... تا بهت بگم چه کار کنی .... من خودم می خواستم صدای دیجیتال رو پیاده سازی کنم .. اگه کارت دانشجویی یه راه خوب برات سراغ دارم :job:

میکروفن رو بده به پری امپیلی .. بعد بده ه یه امپیلی .. حالا بده به adc 10 bit اسم ای سی رو یادم نیست .. ولی بادمه خروجیش سریال بود (این از فرستنده-)

به dtoa تو گیرنده میخوای که بگیری رو یه سیگنال سینوسی سوارش کنی با این کار ( مخصوصا تو گیرنده) میتونی صذات رو شبیه سازی کنی ... ولی کیفیت پایینه ..

:nerd:

ایمان

دیدگاه

اگه بخوام 10 بیتی نمونه برداری کنم تو usart به حشکل بر می خورم چون usart حد اکثر 9 بیت میتونه بفرسته
                              8بیت برای صدا و یک بیت هم برای سیگنال کنترلی کنار گذاشتم
                              تازه 8 بیت برای سیکنال صحبت فکر می کنم کای باشه
                              این کار و حتماٌ حتماً باید انجام بدم !!!!
                              مثل اون دفعه که USART رو گفتی این رو هم بگو انشاا... که جواب بده
                              مهم اینه که اون طرف سیگنال صدا رو بگیرم
                              کاری که من میخوام بکنم اینه که:
                              از یک سیگنال صدا نمونه برداری کنم بعد بصورت بی سیم بفرستم برای یک میکروی دیگه
                              و اون میکرو هم بتونه این کارو بکنه
                              من ارتبا ط با سیمو برقرار کردم بصورت 8 بیتی حالا می خوام این نمونه ها همون نمونه هایی باشه
                              که ADC از صوت کرده و در مقصد هم این سیگنالو آنالوگ کنم بدم به یه بلند گو.
                              فکر کنم توضیحاتم کافی بود
                              یا علی

دیدگاه

ببین من هرچی که میگم گوش نمی دی .... این راهی که گفتم اصلا میکرو نمی خواهد و...
                                اما شما باید اول بتونی اونقدر صدات رو تقویت بکنتی که خیلی راهت وقتی حرف میزی یه طیف 0-5 ولت رو پوشش بده ... من خودم اخره سر رفتم یه کیت امپیلی خربدم و یه کیت پری ....
                                اما حرف من رو قسمت گیرنده بود .. وقتی که شما فرضا صدا رو فرستادی اون طرف یه سری نمنونه برداری داری .. باید این نمونه هات رو رو یه سیگنال کریر ضرب کنی .... مثلا اگه طرف فرستنده تو میکروفون یکی داره داد میکشه . تو داری عدد 1024 ( یعنی خروجی امپیلی 5 ولت ) رو با usart میفرستی .. گیانده هم 1024 میگیره چه کارش کنه؟؟؟؟؟
                                اینجاست که باید این عدد رو تبدیل کنی به 5 ( برنامه نویسی) بعد اون رو بدی به یه سیگنال سینوسی و رو اون سوارش کنی ( d2a) ...

علی یارت ..التماس دعا
                                ایمان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X