اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش]راه اندازی ماژول +nRF24L01

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ماژول +nRF24L01

اتصالات رو چک کردم حتی کندم و روی یک بردبورد دیگه زدم
    میکرو کار میکنه lcd رو که درایو میکنه تازه پین های ce و csn رو هم عوض کردم نشد
    با یه ماژوا نو هم امتحان کردم نشد
    خیلی خیلی مسخره هستش ها؟؟ نمی دونم چکارش کنم به نظرتون با چکش بزنم روی ماژول درست میشه؟
    آقا حامد اگر وقت دارید یک لطفی بفرمایید. یک برنامه ساده که فقط فقط رجیستر status رو بخونه و روی lcd نشون بده برای mega 32 بنویسید و کد هگزش رو برام بزارید ببینم با برنامه شما راه می افته (فقط بگید lcd و ce و csn رو به چه پایه هایی وصل کردید) اگر هم وقت ندارید که هیچی
    بازم ممنون که جواب دادید

دیدگاه

اگه براتون pin assignment فرقی نمیکنه سعی میکنم تا صبح براتون شیر کنم یه جایی. البته خودم الان LCD ندارم تست کنم. یه برنامه تست دارم برا دو تا m32 که یکی عدد میشمره و اون یکی هم میگیره و میبره روی یه پورت. (ببخشید میگم اما پایه jtag نکنه استفاده کردین که کار نمیکنه؟؟ باید غیرفعال کنیدا اگه jtag هست)

دیدگاه

نه پین ها فرقی نمی کنه
        jtag هم غیر فعال هست
        شما برنامه ارسال هم نمی خواد بنویسید فقط برای یک میکرو که رجیستر status رو بخونه و نشون بده فقط می خوام یک جواب از ماژول بگیرم اگه باهاش ارتباط بگیرم حله
        من با کدویژن کار میکنم شما اگه فقط فایل hex یا cof رو بزارید کاقیه
        البته اگه زحمت نیست

دیدگاه

https://www.dropbox.com/s/zpu44wce61oemqz/Program.rar

این برنامه دم دست بود که دارم. همون برنامه آقای ایمانی فر هست. کد کامل و کامپایل شده فرستنده و گیرنده. فرستنده یه شماره هست که عدد میفرسته، گیرنده عدد را میگیره. و اوکی روی برد من کار میکنه. هر جفت m32 هستن. پورت B برای spi و
          #define CE PORTB.3
          #define CSN PORTB.4
          عدد ها هم در گیرنده روی پورت C میروند.
          راستی ممکنه مشکل کد LCD داشته باشیدا!
          چک کن بهم خبر بده، البته در کد من امکان فعال کردن LCD هم هست. کدویژن من 2.05.3 کرک شده توسط pertican

دیدگاه

ممنون آقا جامد لطف کردید امشب که نمیشه فردا (دوشنبه) تا آخر شب جواب میدم
            موفق و پولدار باشید

دیدگاه

با تشکر از همه عزیزانی که زحمت کشیدن و کمک کردن
              الان من طوری که این ماژول ها 2 به 2 کار کنند هیچ مشکلی ندارم، الان می خوام مثلا 7 تا از این ماژول ها در کنار هم شبکه بشن؟؟؟با کدوم رجیستر ها باید درد و دل کنم؟؟
              می خوام همه در یک فرکانس کاری باشند
              اگه دوستان راهنمایی در زمینه ادرس دهی دارند لطف کنید و بنده رو بی نصیب نگذارید،یا اگه وقت ندارید لینکی یا صفحه چند دیتاشیت nRF24l01 در مورد ادرس دهی و شبکه کردن توضیح داد؟ :wow: :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba.khalafi7
                با تشکر از همه عزیزانی که زحمت کشیدن و کمک کردن
                الان من طوری که این ماژول ها 2 به 2 کار کنند هیچ مشکلی ندارم، الان می خوام مثلا 7 تا از این ماژول ها در کنار هم شبکه بشن؟؟؟با کدوم رجیستر ها باید درد و دل کنم؟؟
                می خوام همه در یک فرکانس کاری باشند
                اگه دوستان راهنمایی در زمینه ادرس دهی دارند لطف کنید و بنده رو بی نصیب نگذارید،یا اگه وقت ندارید لینکی یا صفحه چند دیتاشیت nRF24l01 در مورد ادرس دهی و شبکه کردن توضیح داد؟ :wow: :job:
                صفحه 39، بخش 7.6 multiceiver

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedf_hamedf
                  صفحه 39، بخش 7.6 multiceiver
                  خیلی ممنون از شما ولی این جوری که من متوجه شدم فقط 6 تا رو میشه به یکی وصل کرد
                  من حالتی رو می خواستم که مثلا بشه 17 18 تا از این ها در یک فرکانس به هم وصل کرد

دیدگاه

سلام دوستان.
                    جا داره اینجا نظرتون رو به یه نکته جلب کنم.......
                    من یه پروژه با کارت حافظه داشتم و از اونجایی که کارت حافظه هم به SPI وصل میشه،موقع پروگرام کردن آیسی روی خود برد، کارت حافظه هم میخورد سر پروگرامر که یه بار وقتی آیسی رو پروگرام کردم دیگه کارت حافظه کار نکرد.
                    در واقع موقع پروگرم شدن میکرو یه کدی وارد کارت حافظه شده که تنظیمات رجیستریو این چیزاشو به هم ریخته.
                    لازم به ذکر هست که از مقسم ولتاژ هم استفاده کرده بودم و ولتاژ IO ها روی کارت حافظه 3 ولت بود.

حالا در مورد این ماژول در حین پروگرام میکرو اگر ماژول هم به SPI متصل باشه امکانش هست که از هزاران کدی که در فایل هکز برنامه قرار داره یکیش به گوشه قبای این ماژول بر بخوره و ماژول فکر بد کنه و اذیت کنه؟؟؟
                    به قول ما یزدیا اگه ایرو شه خو خیلی ناخش مشه!!!!!!
                    به نظر شما بهتر نیست موقع پروگرم کردن آی سی یا ماژولو بیاریم بیرون یا آیسی رو یا کلا اشکالی نداره؟؟؟
                    ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم

دیدگاه

آقا حامد به گمانم همون سخت افزارم مشکل داره
                      دفعه اول که برنامه فرستنده رو پروگرم کردم و یک led به irq وصل کردم بعد 2ثانیه led خاموش شد یعنی وقفه اتمام ارسال اتفاق افتاد اما بعد که اومدم lcd رو از
                      کامنت در آوردم و دوباره پروگرم کردم دیگه جواب نداد بعدش هم هرچی با برنامه بازی کردم دیگه جواب نداد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ESN HARDWARES
                        سلام دوستان.
                        جا داره اینجا نظرتون رو به یه نکته جلب کنم.......
                        من یه پروژه با کارت حافظه داشتم و از اونجایی که کارت حافظه هم به SPI وصل میشه،موقع پروگرام کردن آیسی روی خود برد، کارت حافظه هم میخورد سر پروگرامر که یه بار وقتی آیسی رو پروگرام کردم دیگه کارت حافظه کار نکرد.
                        در واقع موقع پروگرم شدن میکرو یه کدی وارد کارت حافظه شده که تنظیمات رجیستریو این چیزاشو به هم ریخته.
                        لازم به ذکر هست که از مقسم ولتاژ هم استفاده کرده بودم و ولتاژ IO ها روی کارت حافظه 3 ولت بود.

حالا در مورد این ماژول در حین پروگرام میکرو اگر ماژول هم به SPI متصل باشه امکانش هست که از هزاران کدی که در فایل هکز برنامه قرار داره یکیش به گوشه قبای این ماژول بر بخوره و ماژول فکر بد کنه و اذیت کنه؟؟؟
                        به قول ما یزدیا اگه ایرو شه خو خیلی ناخش مشه!!!!!!
                        به نظر شما بهتر نیست موقع پروگرم کردن آی سی یا ماژولو بیاریم بیرون یا آیسی رو یا کلا اشکالی نداره؟؟؟
                        با اینکه بعید میدونم این ماژول اینطور باشه، اما اگه خیلی شک دارید، سر راه تغذیه ماژول یه ترانزیستور P Channel بزارید و با فرمان ماژول را روشن کنید. اینطوری هنگام پروگرم میکرو ماژول خاموش میمونه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed210
                          آقا حامد به گمانم همون سخت افزارم مشکل داره
                          دفعه اول که برنامه فرستنده رو پروگرم کردم و یک led به irq وصل کردم بعد 2ثانیه led خاموش شد یعنی وقفه اتمام ارسال اتفاق افتاد اما بعد که اومدم lcd رو از
                          کامنت در آوردم و دوباره پروگرم کردم دیگه جواب نداد بعدش هم هرچی با برنامه بازی کردم دیگه جواب نداد
                          ببین دقیقا این کار را بکن با کد هگز من:
                          فرستنده را روی یک میکرو و گیرنده را روی میکرو دیگه پروگرم کن. بعد به پورتی از گیرنده که فک کنم C بود PORTC.0 همون ال ای دیت را وصل کن، باید هر یه ثانیه چشمک بزنه.
                          به کد نگاه کن، فرستنده عددها را به ترتیب میشمره و میفرسته، گیرنده هم میکیره، اگه ماژولهات و اتصالات درست باشه باید همین جواب که گفتم را بگیری. راستی فرکانس کریستال را فک کنم باید 8مگ بزاری به پروژه من دقت کن، همه چی را درست تنظیم کن. بهم خبر بده

دیدگاه

سلام آقا حامد یکی دو روز به کامپیوتر دسترسی ندارم تا آخر هفته امتحان می کنم و خبر میدم
                            خیلی خیلی ممنون از پی گیریتون

دیدگاه

سلام
                              من از usbهاش خریدم برا راه اندازیش مشکل دارم
                              Application Download
                              http://www.ai-thinker.com/UploadFiles/USB_2.4G_CODE.zip

Description:
                              A USB wireless device, PC is recognized as the serial device (please install our Serial Driver)
                              ending end can easily set the baud rate, in order to prevent the receiver-side processing, however, the sender sends a packet preferably every 5 ms delay
                              Default PC to PC or PC to any set of NRF24L01 + (download link in our NRF24L01 + code) can communicate directly, no.
                              The USB wireless module when no data is sent automatically enters the receiving state
                              modules work in a dynamic packet format
                              If you need the freedom to set common parameters only need an AT command, such as AT + SET = 40270102030405
                              Instructions explain:
                              40 representatives 0X40 refers to the physical frequency number, based on the increase in 2400MHZ can set a total of 126 0X40MHZ
                              27 representatives SETUP register used to set the baud rate transmit power and receive
                              0102030405 physical address on behalf of five software
                              انا رو خودشون نوشتن
                              مسئله اینجاست تو 40270102030405 ،آ‌40 برا کاناله که ادرس پنجه و 27 هم رجیستر ستاپه که آدرس شیشه بعد این آدرس رو گذاشته منظورش چیه چرا اصلا دوتایی میفرسته شایدم سه تایی آدرس پایپ اولو داره میفرسته
                              هیچی هم برنمیگردونه هر چی میفرستم این چینیا اصلا مهندسای خوبی نیستن
                              دوستان اگه چیزی میدونن بفرمان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_esm
                                سلام
                                من از usbهاش خریدم برا راه اندازیش مشکل دارم
                                Application Download
                                http://www.ai-thinker.com/UploadFiles/USB_2.4G_CODE.zip

Description:
                                A USB wireless device, PC is recognized as the serial device (please install our Serial Driver)
                                ending end can easily set the baud rate, in order to prevent the receiver-side processing, however, the sender sends a packet preferably every 5 ms delay
                                Default PC to PC or PC to any set of NRF24L01 + (download link in our NRF24L01 + code) can communicate directly, no.
                                The USB wireless module when no data is sent automatically enters the receiving state
                                modules work in a dynamic packet format
                                If you need the freedom to set common parameters only need an AT command, such as AT + SET = 40270102030405
                                Instructions explain:
                                40 representatives 0X40 refers to the physical frequency number, based on the increase in 2400MHZ can set a total of 126 0X40MHZ
                                27 representatives SETUP register used to set the baud rate transmit power and receive
                                0102030405 physical address on behalf of five software
                                انا رو خودشون نوشتن
                                مسئله اینجاست تو 40270102030405 ،آ‌40 برا کاناله که ادرس پنجه و 27 هم رجیستر ستاپه که آدرس شیشه بعد این آدرس رو گذاشته منظورش چیه چرا اصلا دوتایی میفرسته شایدم سه تایی آدرس پایپ اولو داره میفرسته
                                هیچی هم برنمیگردونه هر چی میفرستم این چینیا اصلا مهندسای خوبی نیستن
                                دوستان اگه چیزی میدونن بفرمان
                                سلام من جای شما بودم یه ماژول معمولی میگرفتم و برای ارتباط PC از چیپ FT232RL توی حالت BitBangMode استفاده میکردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X