اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش]راه اندازی ماژول +nRF24L01

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ماژول +nRF24L01

نوشته اصلی توسط F.Rahmati
    یه سر به این آدرس بزن، فک کنم به دردت بخوره
    http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id= 212&Itemid=57
    ممنون دوست عزیز.من نگاه کردم ولی گیج شدم.چون این برنامه ای که بود را باید چکار کرد تا بتوان طبق دستور ما بشه.انقدر زیاد هست که به کلی گیج میشید.مطلب ساده تری بود حتما اطلاع بدبد.
    [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
    [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
    [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidrobot
      سلام دوستان عزیز.من با بیسیک مینویسم.هرچی تو فروم گشتم برنامه برای راه اندازی NRF24L01 به زبان بیسیک و به صورت ساده پیدا نکردم. :cry:
      خواهشا یک برنامه به زبان بیسیک قرار بدید.نیاز دارم شدید. :cry2:
      ممنونم.فقط هر چی سریعتر بهتر.خواهشا حاشیه نرید.
      سلام
      اگر میخای ادامه دار کار کنی و برا خودت مهندسی بشی یه توصیه دوستانه دارم برات اونم اینه که بیسیک رو ول کن برو سراغ زبان C
      در آینده هر پردازنده ای بخای کار کنی حتما زبان سی داره و اونم با کامپایلرهای مختلف و سورس های فراوان ولی بیسیک ....
      موفق باشید
      زندگی یعنی امید و حرکت
      کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
      سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
      برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
      به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط F.Rahmati
        بچه ها من یه سیم کوچولو لحیم کردم به ماژول، بردم خیلی بیشتر شد!!
        خیلی ممنون بایت نکته ای که ذکر کردین
        من که کارشناسی الکترونیک بودم و درس آنتن رو پاس نکردم ولی باید بگم هرچی آنتن تاحالا دیدم چیزی جز یک سیم نیست و البته به صورت مارپیچی بوده چون اینجوری طولش کمتر میشه.
        فقط یه چیزایی از آنتن میدونم اونم اینه که طولش خیلی مهمه.البته طول سیمش نه طول خود آنتن

در ضمن برای کار با ماژول باید با چیپش بتونی کار کنی و همون دیتا شیت چیپ کافیه و آمپلی فایر نیازی به برنامه نویسی نداره. در ضمن ماژولا دیتا شیت ندارن و قطعات روشونه که دیتا شیت دارن
        موفق باشید
        زندگی یعنی امید و حرکت
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راه اندازی ماژول +nRF24L01

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
          خیلی ممنون بایت نکته ای که ذکر کردین
          من که کارشناسی الکترونیک بودم و درس آنتن رو پاس نکردم ولی باید بگم هرچی آنتن تاحالا دیدم چیزی جز یک سیم نیست و البته به صورت مارپیچی بوده چون اینجوری طولش کمتر میشه.
          فقط یه چیزایی از آنتن میدونم اونم اینه که طولش خیلی مهمه.البته طول سیمش نه طول خود آنتن

در ضمن برای کار با ماژول باید با چیپش بتونی کار کنی و همون دیتا شیت چیپ کافیه و آمپلی فایر نیازی به برنامه نویسی نداره. در ضمن ماژولا دیتا شیت ندارن و قطعات روشونه که دیتا شیت دارن
          موفق باشید
          ممنون جناب ایمانی فر، بعد از یه مقدار جستجو درمورد دیتاشیت به همین نتیجه رسیدم .
          فقط یه سوال که تو جایی از دیتا شیت هم ندیدم صراحتا به این مسئله اشاره شه و اونم اینکه، تو سرعت 256Kb، ACK کار نمیکنه؟ من که هرکاری کردم فقط تو 1و2 مگ کار کرد.

دیدگاه

کسی این ماژول را باری xmega درایو کرده؟
            اگر لطف کنید کدش را قرار بدین ممنون میشم.

این کدی که با mega32 زحمتشا کشیدن دوستانمون خیلی خوبه و میشه شاید تغییرش داد ولی به جاهایش را نمیشه فهمید به خاطر اینکه هیچ کامنتی کنار کدها قرار داده نشده:(

دیدگاه

سلام:
              میشه ارتباط رو بین یک Master و چند Slave داشته باشیم؟ (حداکثر چند Slave و چطوری؟)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راه اندازی ماژول +nRF24L01

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
                سلام
                اگر میخای ادامه دار کار کنی و برا خودت مهندسی بشی یه توصیه دوستانه دارم برات اونم اینه که بیسیک رو ول کن برو سراغ زبان C
                در آینده هر پردازنده ای بخای کار کنی حتما زبان سی داره و اونم با کامپایلرهای مختلف و سورس های فراوان ولی بیسیک ....
                موفق باشید
                با سلام و تشکر از پیشنهاد شما دوست عزیز.
                من با توجه به حرف شما شروع کردم به یاد گیری و برنامه نویسی با c.واقعا عالیه. :applause:راه اندازی NRF24L01 با کد ویژن خیلی راحته.اگر خدابخواهد مدار را این چند روزه میبندم و راه اندازی که شد عکس ازش میزارم. :biggrin: :biggrin:
                [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
                [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
                [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

خواستم یه موردی رو در رابطه با برد این ماژول ها خدمت دوستان بگم:
                  برد این ماژول ها به عوامل متعددی بستگی داره و اصلا نباید رو 100 متر و 1000 متر حساب کنید:
                  1:بیشترین برد با کمترین سرعت بدست میاد و این مقادیری که ذکر میشه برای همین سرعت پایینه نه سرعت 2Mb/s
                  2:سرعت ذکر شده برای فضای بازه نه فضای شهری پس در حالت عادی بردی که بدست میاد خیلی کمتر از مقادیر ذکر شدست
                  3: تمامی دستگاهی که با فرکانس 2.4GHz کار می کنند مثل مودم WiFi یا بلوتوث عاملی به شدت محدود کننده برای برد این ماژول هستند.
                  3:طراحی آنتن ماژول خیلی تو برد تاٍثیر داره و آنتن حقیقتا یه تیکه سیم نیست!!!! :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد صالح
                    سلام:
                    میشه ارتباط رو بین یک Master و چند Slave داشته باشیم؟ (حداکثر چند Slave و چطوری؟)

دیدگاه

سلام
                      مدتی پیش خاستم ماژولها رو رابندازم ،ولی نشد!!!
                      امشب مدارش رو بستم برنامش رو زدم بار اول کار کرد.
                      ممنون از دوستان. :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

سلام بر اساتید
                        ببخشد که وسط بحث تون می پرم
                        یه سوال دارم تاجایی که من فهمیدم این ماژول ها در محدوده wifi هستن درسته؟
                        خوب حالا پس وا فای لپ تاب باید بتونه اونا رو شناسایی کنه درسته؟
                        اگه انا در ست باشه ما با یک مدار گیرنده میتونیم چیزی رو کنترول کنیم درسته؟
                        [move] oo: :sad: :redface: :surprised: :cry: [/move]
                        آدلان پایا متخصص در حوضه ربات های پرنده
                        https://adlanpaya.ir/

دیدگاه

سلام
                          من به صورت یک طرفه از این ماژول ها جواب گرفتم
                          اما الان نیاز دارم که به صورت دو طرفه کار کنم.
                          یک مشکل دارم که وقتی ماژول را از گیرنده به فرستنده تبدیل و داده را ارسال می کنم و دوباره به حال گیرنده بر می گرده. دیتا ها را درست دریافت نمی کنه. در ضمن فرستده اون طرفی هم دائم در حال ارسال است. از مدت ack هم استفاده نمی کنم.
                          به نظرتون اشکال از کجاست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr68
                            سلام بر اساتید
                            ببخشد که وسط بحث تون می پرم
                            یه سوال دارم تاجایی که من فهمیدم این ماژول ها در محدوده wifi هستن درسته؟
                            خوب حالا پس وا فای لپ تاب باید بتونه اونا رو شناسایی کنه درسته؟
                            اگه انا در ست باشه ما با یک مدار گیرنده میتونیم چیزی رو کنترول کنیم درسته؟
                            [move] oo: :sad: :redface: :surprised: :cry: [/move]
                            بله در محدوده فرکانسی wifi هست ولی باید طبق پروتکلش عمل کنی. فرکانس 2.4 گیگا هرتز توی خیلی از فرستنده ها به کار میره ولی بنا نمیشه که همشون رو wifi شناسایی کنن چون پروتکل های ارتباطی مختلفی دارن
                            پس باید پروتکلشو یاد بگیرین و دیتا رو همونجوری ارسال و دریافت کنین
                            زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد صالح
                              سلام:
                              با اجازه از دوستان
                              سلام
                              بله میشه!
                              به راحتی هم امکان پذیره!
                              فقط کافیه که شما به هر slave یک کد شناسایی اختصاص بدی
                              مثلا slave اولی رو میذاری 1، دومی رو میذاری 2 الی آخر
                              بعد زمانی که با master میخوای اطلاعات رو بفرستی
                              ابتدا کدشناسایی slaveای که میخوای باهاش ارتباط برقرار کنی رو میفرستی
                              بعدش داده های مد نظرت رو
                              در گیرنده (slave) زمانی که داده ای دریافت میشه
                              ابتدا چک مینه که آیا مربوط به خودش هست یانه؟
                              مثلا slave1 باید ببینه که آیا کد شناسایی 1 هست یا نه؟
                              اگه 1 بود، از داده ها استفاده میکنه
                              در غیر اینصورت، با داده های بعدی کاری نداره!
                              ...
                              برای محکم کاری و اینکه خیالت راحت باشه که سیستمت به خوبی کار بکنه
                              علاوه بر کد شناسایی، سه چیز دیگه هم بفرست: شروع، پایان، طول داده
                              یعنی پکیج ارسالی میشه:
                              شروع... کدشناسایی... طول داده... داده... پایان
                              دیگه خیالت راحت باشه
                              1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                              2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                              3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدصادق رستمی
                                با اجازه از دوستان
                                سلام
                                بله میشه!
                                به راحتی هم امکان پذیره!
                                فقط کافیه که شما به هر slave یک کد شناسایی اختصاص بدی
                                مثلا slave اولی رو میذاری 1، دومی رو میذاری 2 الی آخر
                                بعد زمانی که با master میخوای اطلاعات رو بفرستی
                                ابتدا کدشناسایی slaveای که میخوای باهاش ارتباط برقرار کنی رو میفرستی
                                بعدش داده های مد نظرت رو
                                در گیرنده (slave) زمانی که داده ای دریافت میشه
                                ابتدا چک مینه که آیا مربوط به خودش هست یانه؟
                                مثلا slave1 باید ببینه که آیا کد شناسایی 1 هست یا نه؟
                                اگه 1 بود، از داده ها استفاده میکنه
                                در غیر اینصورت، با داده های بعدی کاری نداره!
                                ...
                                برای محکم کاری و اینکه خیالت راحت باشه که سیستمت به خوبی کار بکنه
                                علاوه بر کد شناسایی، سه چیز دیگه هم بفرست: شروع، پایان، طول داده
                                یعنی پکیج ارسالی میشه:
                                شروع... کدشناسایی... طول داده... داده... پایان
                                دیگه خیالت راحت باشه
                                مهندس جان خود این ماژول قابلیت پایپ داره یعنی شما باتعریف سریال داخل ماژول میتونید بدون این که میکرو رو درگیر کنید ذاده رو به سلیو مورد نظر بفرستید حالا با چ کدی میشه رو دقیق نمیدونم!!!

بچها من این ماژول رو گذاشتم کنار فقط بخاظر این که نتونستم ارتباط دو طرفه داشته باشم! ایا هیچ راهی داره برم سراغش؟؟

راستی من برای lpc1768 یک کتابخونه دیگه پورت کردم اگه کسی نیاز داشت pm بده!!
                                انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                                [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                                http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X