اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

zigbee بهتره یا bluetooth؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : zigbee بهتره یا bluetooth؟

در واقع ما برای انتقال بی سیم دیتا ، به دوتا zigbee نیاز داریم ، یکی برای ارسال اطلاعات ، و یکی برای دریافت

درسته؟
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
      با توجه به اینکه فروشگاه این سایت نداره،
      امیدوارم اشکالی نداشته باشه من لینک به یه سایت دیگه میدم!
      من از فروشگاه http://***.com/ خریدم
      خیلی ممنون :applause:
      اینا که خیلی گرونن
      من فکر میکردم اون cc2530 رو که میگه 60 تومن داره گرون میگه :mrgreen: اینا 120 تومن قیمتشونه
      حالا شما با دومی کار کردی منم اولی رو میگیرم ببینم چی میشه
      AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
        در واقع ما برای انتقال بی سیم دیتا ، به دوتا zigbee نیاز داریم ، یکی برای ارسال اطلاعات ، و یکی برای دریافت

درسته؟
        جملتون رو اینطور تصحیح می کنم که، هر دستگاه نیاز به یک ZigBee داره (ZigBeeها فرستنده و گیرنده هستند)
        و برای برقراری ارتباط بین دو دستگاه، به دو ZigBee نیاز داریم، هر دستگاه یکی...

نوشته اصلی توسط roboreza
        خیلی ممنون :applause:
        اینا که خیلی گرونن
        من فکر میکردم اون cc2530 رو که میگه 60 تومن داره گرون میگه :mrgreen: اینا 120 تومن قیمتشونه
        حالا شما با دومی کار کردی منم اولی رو میگیرم ببینم چی میشه
        خیلی هم خوب! منم در نظر دارم این 60تومنی ها رو راه بندازم، البته فعلاً وقتش (و پولش :mrgreen رو ندارم؛ شما شروع کنید، هرجا من هم بتونم کمک کنم در خدمت هستم

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
          جملتون رو اینطور تصحیح می کنم که، هر دستگاه نیاز به یک ZigBee داره (ZigBeeها فرستنده و گیرنده هستند)
          و برای برقراری ارتباط بین دو دستگاه، به دو ZigBee نیاز داریم، هر دستگاه یکی...
          یعنی با zigbee میتونم بین بیش از دو دستگاه ارتباط برقرار کنم؟
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

خیر! پس مث که نتونستم منظورم رو درست برسونم...
            برای هر دستگاه نیاز به یک زیگبی دارید!

دیدگاه

آقایون بفرمایید که آیا میشه اطلاعاتی رو با ZigBee فرستاد در حالی که از محتویاتش خبر نداریم.

مثلا فرض کنید یک یا چند سیگنال داریم به صورت مربعی ، حالا می خواهیم این رو به صورت بی سیم به یک جایی منتقل کنیم.
              آیا ZigBeeها کاربردی در این مسئله دارند؟
              همواره يادمان باشد:
              1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
              2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
              3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

والا من این کارو نکردم وچون دنبالشم نبودم اطلاعی ندارم، ولی به سری پایه های GPIO داره، شاید اگر به اون پایه ها پالس بدیم به پایه های متناظر از زیگبی مقابل هم پالس داده بشه! (باید دیتاشیت رو خوند)
                اما راه های دیگه ای هم هست، مثلاً اینکه پالس ها رو به رشته تبدیل کنیم و اون رشته رو بفرستیم! (مثلاً با در نظر گرفتن نقاط گذر از صفرش و با در نظر داشتن یه زمان (کلاک) خاص)

دیدگاه

سلام.به نظرم zigbee بهتر از بلوتوث هست.البته برای کاری که شما می خواهید.
                  فقط می خوام بدنم که آیا zigbee با برد 1 کیلومتر به بالا وجود داره؟
                  [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
                  [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
                  [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

اول توصیه میکنم به ماژول هابسنده کنی چون Zbeeو امثال ان خوبن و کار هم کار زیبایی خواهد بود اما اگر مخوای یه کار حرفه ای مخابراتی و اساسی انجام بده ماژول زیاد بکارت نمیاد چون اینطور که من برداشت کردم اطلاعت از من راجب ماژول ها بیشتره و احتمالا هیچ کدومم به کارت نیومده که پرسیدی پس به دنیای مخابرات خوش اومدی!!!! :agree:

نطرم اینه که اگر نیاز به امنیتت خیللللللللللیییییییییییییی بالا است خودت دست بکار شی و یهکی طراحی کنیچون

الف) ماژول ینی اینکه همه کد ها و روش های ارطبات با اون بلدن این امکان هک را به هکر میده پس اگر دنبال یه کار حرفه ای نظامی ویا صنعتی هستی تو ماژول ها دنبالش نگرد باتوجه به این که بردتم بالا است پس امنیت پایینه.
                    ب) در ضمن ارتباط از راه دور نویز نگرفتن موضوع مهمیه پس اگر زیاد امنیتی نیسی بازم توصیه میکنم به ماژول پسنده کنی

بام جالبه بدونم این ظرافت و دقت و امنیتی که مخوای کجا قراره کار کنه که نه Zbee و نه هیچ کدونم از رادیو کنترلر ها و ....به کارت نمیاد . زیاد گیر نده یه سیستم ساده ی Zbee جوابتا میده چون تا جایی که میدونم هم کم مصرفه هم برد بالا وهم کار امد . :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X