اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده و فرستنده با برد زیاد با ای وی ار ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : گیرنده و فرستنده با برد زیاد با ای وی ار ؟

سلام میشه در مورد هواپیما بیشتر بگی
    چه جوری ساختیش
    ولسه ماژولا تو اگر 2 تا ماژول مثل هم داشته باشی می تونی به راحتی تفکیک کد کنی
    مثلا واسه یکیش کد 1 تا 20 بفرسی و واسه اون یکی 21 تا ............

مرسی
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

دوست عزیز
      نوشته اصلی توسط Masih Nazari
      سلام

من وقت سه ماه دارم واسه تکمیل این پروژه .

من دارم یه هواپیمای مدل میسازم که قابلیت پرواز تا 4 الی 5 ساعت رو داره .
      میخوام یه رادیو کنترل درست کنم که کم مصرف باشه و دو کیلومتر برد داشته باشه .
      بتونه هم زمان چند تا دکمه رو ارسال کنه . مثلا هم زمان بشه سرعت موتور رو زیاد کرد و به چپ هم چرخید .
      بردش خیلی برام مهمه .

نمونه ساخته شده این مدار هست که بردش یک و نیم کیلومتر است و و شش کانال به همراه چهار سرو داره ولی مشکل این جاست که اگه من دو تا هواپیما داشته باشم رادیو ها تو هم تاثیر منفی میزارن و بدی دیگرش هم اینه که من باید برای هر هواپیما یکی بخرم با توجه به این که قیمتش 230 هزار تومن است .
      نمیشه وقتی مدار رو رو هواپما سوار ردیم بدون خرابی هوا÷یما گینده رو در اورد ! و هزار تا دردسر داره .
      این سایت رو ببین و باهاشون مشورت کن ممکنه بتونن کمکت کنن. www.rfphone.com
      افتادگی آموز اگر طالب علمی
      هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        یه مدت نبودم
        الان فهمیدم به چی احتیاج داری
        همونطور که دوست عزیز MASIH NAZARI گفت میتونی به سادگی این ماژولها رو توی فروشگاه RFPhone پیدا کنی
        اگر میخوای ارتباط به صورت یک طرفه باشه من یه جفت ماژول بهت پیشنهاد می کنم TXE-433-KH به عنوان فرستنده و RXD-433-KH2 به عنوان گیرنده
        اطلاعات این ماژولها کد شده و براحتی بدون مدار اضافی میتونی از اون استفاده کنی
        ولی سرعت پاسخ اونها یه کم کمه در حدود 300 میلی ثانیه ولی فکر کنم جواب کارت رو بده
        برد این ماژولها در حدود 100 متر در فضای آزاده ولی با یک ماژول PLA-05W 433 فکر کنم بردش در فضای آزاد حتی بیشتر از 2 کیلومتر بشه
        کار با ماژول تقویت کننده PLA-05W 433 خیلی آسونه :smile:
        کافیه خروجی آنتن فرستنده رو به ورودی ماژول تقویت کننده بزنی و خروجی تقویت کننده رو به آنتن! به همین سادگی :wow:
        قیمت ماژولها هم:
        ماژول فرستده 15500 تومن
        مازول گیرنده 25000 تومن
        مازول تقویت کننده 33000 تومن
        آنتن هر کدام 4000 تومن

موفق باشی

دیدگاه

سلام :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: من حمید هستم

این مدار با برد 100 متری و 4 کاناله است با عوض کردن ماژول گیرنده فرستنده می تونی برد را بالا ببری

مدار در وبلاگ آقای رفیعی

http://microcity.blogfa.com/post-48.aspx

مازول برد بالا در فروشگاه جوان

http://www.javanelec.com/

موفق و پیروز باشید :wow: :wow: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

به امید اینکه در پناه یزدان هر روز موضوع جدیدی در زندگی یاد بگیریم و بتوانیم از آن به بهترین شکل استفاده کنیم

دیدگاه

سلام.
            شما برای اینکه بتونی چندتا وسیله رو (هواپیما) همزمان کنترل کنی می تونی از هر ماژولی که دوستان و اساتید گفتند استفاده کنید.
            اما برای اینکه تو هم تداخل نکنند می تونی از یک ماژول فرستنده و چند گیرنده استفاده کنی.
            به این صورت که همه اپراتور ها به یک فرستنده مرکزی متصل هستند و اطلاعات اونها با تقسیم زمانی به گیرنده ها ارسال میشه.
            هر اپراتور یک کد مخصوص داره که قبل از ارسال دیتا اصلی ارسال میشه تا هر گیرنده بتونه دیتای اپراتور خودش رو بشناسه.
            مدیریت این سیستم خیلی راهته. من قبلا اینکار رو برا مشتری انجام دادم اما متاسفانه هاردم خراب شده. :cry2: :angry:
            اگه دوباره سرم خلوت بشه بازم طراحیش می کنم. :agree:
            اگر هم کمک خواستی همینجا مطرح کن اساتید کمک میکنن.ما هم به اندازه سواد مون :nerd: :smile:

دیدگاه

سلام
              من یه فرستنده با برد حد اقل 500 متر میخام

ولی ارزون تر این تقویت کننده و فرستنده و گیرندش گرونهههههههههه
              اروزنترس هس با برد 500 متر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//////
              علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

1

دیدگاه

دوستان من یک سوال در همین زمینه دارم .ماژولی که استاد بهی معرفی کردند یعنی PLA 05W-433 دارای محدوده فرکانسی 430 تا 435 مگا هرتز است ایا حتما باید محدوده فرکانسی ماژول فرستنده با تقویت کننده یکب باشه ؟ مثلا فرکانس ماژولی حدود 944 مگا هرتز هست ایا با این ماژول میشه تقویتش کرد؟
                  موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

سلام مجدد . دوستان اگه کسی با این تقویت کننده کار کرده یه توضیحی بده چون قیمتش یکم بالاست میخام ببینم به کارم میاد .من از ماژول های rf بافرکانس غیر از فرکانس تقویت کننده کار میکنم . در ضمن ماژول ER900TRS نیز از این دسته ماژول هایه تقویت کننده است که تا 4 کیلومتر برد داره.
                    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X