اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال dht22 به ماژول wifi (ESP8266)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال dht22 به ماژول wifi (ESP8266)

سلام من می خوام سنسور dht22 رو به یه ماژول wifi با ای سی ESP8266 متصل کنم برای اتصالش فقط یه مقاومت PULL UP کافیه؟ چیز دیگه نمی خواد ؟ برای امنیت و اطمینان بیشتر

پاسخ : اتصال dht22 به ماژول wifi (ESP8266)

سلام دوست عزیز.
    من این ماژول دما و رطوبت رو به ماژول esp8266 خودم وصل کردم برای تست. یادمه تو اینترنت هرچی گشتم تو سایتهای خارجی، هرکی یه چیزی گفته بود برای پول آپ. از مقادیر مختلف مقاومت تا این که اصلا نمیخواد. آخرش همین ماژول رو گرفتم و مستقیم وصلش کردم. راحت هم جواب داد. (البته با آردویتو)
    تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

نوشته اصلی توسط digi-rx نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز.
      من این ماژول دما و رطوبت رو به ماژول esp8266 خودم وصل کردم برای تست. یادمه تو اینترنت هرچی گشتم تو سایتهای خارجی، هرکی یه چیزی گفته بود برای پول آپ. از مقادیر مختلف مقاومت تا این که اصلا نمیخواد. آخرش همین ماژول رو گرفتم و مستقیم وصلش کردم. راحت هم جواب داد. (البته با آردویتو)
      سلام
      مهندس جان وقت کردید نمونه کد ها و نحوه راه اندازی رو اینجا هم بذارید تا کاربران دیگه با دیدن این تاپیک بتونن استفاده کنن ....تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی چمانی نمایش پست ها
        سلام
        مهندس جان وقت کردید نمونه کد ها و نحوه راه اندازی رو اینجا هم بذارید تا کاربران دیگه با دیدن این تاپیک بتونن استفاده کنن ....تشکر
        سلام و بروی چشم مهندس.
        در Arduino IDE در قسمت Manage Libraries باید عبارت dht را جستجو کرده و کتابخانه DHT sensore library را نصب کنید. البته دو سه تا کتابخانه دیگر هم در اینجا و گیت هاب هست که همشون همین کار رو انجام میدن و شاید مهمترین فرقشون در میزان حافظه ای هست که از میکرو اشغال میکنند.
        بعد از نصب کتابخانه یکبار iDE را بسته و دوباره اجرا کنید. سپس از قسمت example نمونه کد dht رو اجرا کنید.
        این کتابخانه هر سه سنسور دمای DHT11, و DHT21 و DHT22 رو پشتیبانی میکند و سنسور رطوبت AM2301 رو هم همینطور. فقط باید سنسور دمای مورد نظرتون رو از حالت کامنت دربیارید.
        برای کم کردن حافظه مصرفی هم (فقط درصورت لزوم) باید فایلهای DHT.h و DHT.cpp را بررسی و قسمتهای مربوط به سنسورهای دیگر را کامنت کنید. (esp8266 معمولا به اندازه ای حافظه داره که به این کار نیاز نمیشه)
        در برنامه ی نمونه، دما ، دمای شاخص یا محسوس و رطوبت نشان داده میشود. (سلسیوس و فارنهایت) که دمای شاخص از ترکیب دما و رطوبت بدست میادو دمایی هست که انسان واقعا حس میکند.
        اما در ماژول که من خریدم و بیشتر بدرد کارهای روکار میخوره تا فاصله 20 متر، سیم زرد سیم دیتا هست که در کتابخانه معرفی شده با پروتکل دیچیتال تک سیمه اطلاعاتش خونده میشه.
        این رو هم دوستان درنظر داشته باشند که سنسورهای DHT سنسورهای سریعی نیستند و اگر اشتباه نکنم ماکزیمم هر یکی دو ثانیه یه سمپل میفرستند.اینو بخاطر اون تابع delay(2000) عرض میکنم.
        یکی دیگه اینکه اصلا رو DHT11 حساب نکنید. این سنسور اصلا هیچ چیزش معلوم نیست. برای محاسباتش یه جدول داره که بصورت گسسته توش عدد زده و هیچ فرمولی من ازش ندیدم.
        برای اطلاعات بیشتر این فایل را هم میتوانید ملاطظه کنید.
        جدیدترین ویرایش توسط digi-rx; ۲۳:۳۸ ۱۳۹۶/۰۶/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط digi-rx نمایش پست ها
          سلام و بروی چشم مهندس.
          سلام وعرض تشکر از شما
          مهندس جان کاش یک اشاره ای هم به نحوه اتصال ماژول دما به ماژول ESP8266 و برقراری ارتباطش بکنید

دیدگاه

راستش من خیلی سرسری و ساده نصب کردم. برای همین تو پست بالایی (بدون عکس) گفتم چکار کنند دوستان. اینم روشی که من استفاده کردم:

چند مورد رو اضافه کنم که:
            من از ماژول WittyCloud که داشتم استفاده کردم. حسنش به این بود که نیازی به مبذل usb to serial نداره و مستقیم به کامپیوتر وصل میشه برای برنامه ریزی و استفاده از سریال ترمینال آردوینو. در ضمن یک LED RGB و یک LDR و دکمه های ریست و فلش و ... هم روش داره.
            بهتره که ولتاژ سنسور رو از یک رگولاتور 3.3 v بگیریم. چون esp ورودی خروجیهاش 3.3 v هست. (من چون یادم رفته بود بخرم مجبور شدم مستفیم زدم.) از خروچی رگولاتور 3.3 خود ماژول esp تغذیه سنسور رو نگیرید، احتمالا باعث ریست شدن میکرو بخاطر کم آوردن جریان میشه.

سوالی که منم از دوستان دارم اینه که برای ارتباط i2c در esp با ماژولهای 5V آیا باید حتما از مقاومتهای پول آپ استفاده کرد یا نه و مقدارش چقدر باشه.
            یسری سایتها دیدم گفتند 10k یسری دیگه 4.7k یسری هم گفتند نمیخواد.
            البته اینم میدونم که میشه از ماژولهای دوطرفه تو همین eca استفاده کرد، از لحاظ مقرون بصرفه بودن عرض میکنم سوال بالا رو.
            جدیدترین ویرایش توسط digi-rx; ۰۱:۱۹ ۱۳۹۶/۰۷/۰۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X