اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی ماژول ای برای ارسال اطلاعات از راه دور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی ماژول ای برای ارسال اطلاعات از راه دور

با سلام .
    خسته نباشید.
    بنده به دنبال یک ماژول ارسال اطلاعات از مسیر های مختلف هستم . مئلا از 500 متر تا 100 کیلومتر رو باید بتونم انتقال بدم .
    به نظر شما از چه چیزی استفاده کنم که صرفه اقتصادیم برام داشته باشه . ارزان قیمت بودنش هم برام مزیته . اما هر کسی هر چی در این مورد میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه .

پاسخ : معرفی ماژول ای برای ارسال اطلاعات از راه دور

سلام بستگی داره چی رو بخوای انتقال بدی.
    اگر بتونی از ماژولهای سری sim800 استفاده کنی در صورت داشتن آنتن مسافت براشون معنی نداره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader. نمایش پست ها
      سلام بستگی داره چی رو بخوای انتقال بدی.
      اگر بتونی از ماژولهای سری sim800 استفاده کنی در صورت داشتن آنتن مسافت براشون معنی نداره.
      سلام .
      ممنونم از پاسختون . من تقریبا تعداد 10 هزار باید از ماژول ارسال دیتا تهییه کنم . هزینه سیم 900 خیلی زیاد میشه و جدا از اون نمیشه این همه سیم کارت خریداری کرد و کنترولشون کرد .
      منظورم از دیتا یک خط کد هست مئلا یک عدد (1853 یا 10000 یا 9587 یا اعداد مشابه این .)

دیدگاه

فرستنده های مختلفی واسه این کار هست بستگی به نیازتون میتونید تهیه کنید .ولی فکنم مجوز لازم داشته باشه از سازمان تنظیم مقررات.
        مارک maxon را گوگل کنید یه سری اطلاعات دستتون میاد.

دیدگاه

سلام
          برد 100 کیلومتر که مسلما از خیلی از جنبه ها پیاده سازی و عملی کردنش برای شما امکان پذیر نیست ، پیشنهادم برای بردهای بالا ستفاده از بستر اینترنت هست تا ماژول های وایرلس
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
            سلام
            برد 100 کیلومتر که مسلما از خیلی از جنبه ها پیاده سازی و عملی کردنش برای شما امکان پذیر نیست ، پیشنهادم برای بردهای بالا ستفاده از بستر اینترنت هست تا ماژول های وایرلس
            سلامی مجدد.
            فواصل استفاده شده در این پروژه کم هستن . مثلا من باید هر 100 متر من باید یک فرستنده قرار بدم که اطلاعات اون رو دریافت کنم .
            هزینه این پروژه هم خیلی واسم اهمیت داره . باید با کمترین هزینه ساخته بشه . البته به تعداد انبوه .
            به نظر شما چیکار کنم؟ چه راهی به ذهن شما میرسه؟

دیدگاه

با سلام، میتونید از متود سنسور های شبکه (WSN) استفاده کنید. محل اجرای پروژه رو به ابعاد کوچکتری تقسیم کنید تا نیاز به فرستنده های کم هزینه تری داشته باشید. دیتا رو روی امواج رادیویی با برد کم کد کرده و ارسال کنید. با یک گیرنده رادیویی مرکزی هم دریافت کرده و دی کد کنید. از این مرحله به بعد میتونید باز هم یا از فرستنده های رادیویی با برد بیشتر و یا از ماژولهای GSM استفاده کنید تا دیتا رو به پروسسور اصلی تون برسونید. تنها مشکل کوچکی که وجود دارد شناسایی منبع ارسال داده در هر مجموعه هست که اون رو هم میشه با متودها و روشهای مخابراتی حل کرد.

* در این گونه پروژه*ها لطفا عوارض اجرای پروژه بر طبیعت رو جدی بگیرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plastic نمایش پست ها
                سلامی مجدد.
                فواصل استفاده شده در این پروژه کم هستن . مثلا من باید هر 100 متر من باید یک فرستنده قرار بدم که اطلاعات اون رو دریافت کنم .
                هزینه این پروژه هم خیلی واسم اهمیت داره . باید با کمترین هزینه ساخته بشه . البته به تعداد انبوه .
                به نظر شما چیکار کنم؟ چه راهی به ذهن شما میرسه؟
                سلام
                اطلاعاتی که برای سوالتون گذاشتید خیلی ناقص و کمه.
                برای رنج فاصله ذکر شده البته در فضای باز، همراه با قیمت مناسب، بازم مجبورم ماژول وایفای esp رو پیشنهاد بدم. بخاطر اینکه شما مستقیم میتونید روی خود ماژول برنامه بنویسید و نیازی به خرید میکروی جداگانه هم ندارید. قیمتش هم ارزونه.
                اما با این اطلاعاتی که شما گذاشتید سناریو های مختلفی میشه درنظر گرفت که همش بستگی به خواسته و نیازهای پروژه مورد نظر شما داره. مثلا اینکه توی هر نود باید پردازشی روی اطلاعات انجام بشه یا فقط منتقل شوند؟ گردش اطلاعات بین نودها به چه ترتیبه؟ آیا همشون باید همدیگرو ببینند یا اینکه اطلاعات باید بره به یک نود سرور؟
                با توجه به جواب سوالهایی از این دست ، میتونید از روش مش ، روش ریپیتر یا روشهای دیگر با همین ماژول استفاده کنید.
                تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X