اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ازکار افتادگی ماژول esp8266

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ازکار افتادگی ماژول esp8266

سلام به همگی .
    دوستان من به یه مشکل خیلی عجیب در این ماژول برخورد کردم که باعث شده دو تا از ماژول هام از کار بیفته .
    زمانی که من ماژول را خریداری کردم به درستی کار می کرد و تنظیماتش رو روی مودم قرار دادم و با استفاده از گوشی مبایل بهش وصل شدم. همه چیز خوب بود تا زمانی که من دستور AT+RST رو برای ماژول ارسال کردم و ماژول دیگه به دستورات AT پاسخ نداد و led روی برد مدام روشن است ، در صورتی که قبل فقط زمان روشن شدن یه چشمک میزد. ولی همچنان گوشی مبایل که قبلا تنظیمات رو روش انجام داده بودم به وایفای ماژول وصل میشه که نشون میده ماژول سالمه . از مقاومت هم در پایه های ارتباط سریال هم استفاده کردم که به ماژول آسیب نرسد و حالا هم زمانی که مبدل USB به TTL به ماژول وصل میکنم LED مربوط به RX مدام روشن است و فقط موقع روشن کردن ماژول یه سری اطلاعات درهم ارسال میکنه . روی یه ماژول دیگه این کارو کردم که اون هم دچار همین مشکل شده. از ریست تخت افزاری هم استفاده کردم که ولی مشکل حل نشد. تغذیه ماژول هم کاملا جدا کردم و از پاور کامپیوتر استفاده کردم.
    اگه کسی میدونه چهجوری میشه این مشکل رو حل کنم و ماژول رو به حالت اول برگردونم لطفا راهنمایمون کنه که واقعا بهش نیاز شدید دارم.
    جدیدترین ویرایش توسط 1397; ۱۳:۰۷ ۱۳۹۷/۰۲/۰۴. دلیل: بازگو نکردن یه سری تعقیرات

پاسخ : مشکل ازکار افتادگی ماژول esp8266

سلام دوستان.
    مشکل حل شد فریموری که روی ماژول میریختم مشکل داشت برای همین کار نمیکرد ، و یه فریمور جدید از اینترنت گرفتم و مشکل کاملا حل ، ولی همچنان دستور AT+RST باعث از کار افتادن ماژول میشه که مجددا فریمور عوض بشه درست میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1397 نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      مشکل حل شد فریموری که روی ماژول میریختم مشکل داشت برای همین کار نمیکرد ، و یه فریمور جدید از اینترنت گرفتم و مشکل کاملا حل ، ولی همچنان دستور AT+RST باعث از کار افتادن ماژول میشه که مجددا فریمور عوض بشه درست میشه.
      سلام
      چه فریموری میریزی روی ماژول؟
      من ورژن ESP8266_NONOS_SDK_V2.0.0_16_08_10 که فک کنم الان آخرین ورژن باشه ریختم و بدون مشکل کار میکنه!

دیدگاه

من هم آخرین ورژن فریمور را استفاده کردم و مثل ساعت کار میکند.

دیدگاه

فریموری رو که قبلا استفاده میکردم از یکی از دوستانم گرفته بودم و چون خودش هم از این فریمور استفاده میکنه و بدون مشکل با ماژول ها کار میکنه ، من هم فکر می کردم مشکل از سخت افزاره. تا این که دیگه خسته شدم و از سایت Espressif یه نسخه دانلود کردم که فکر کنم 1.2 بود ، و حالا بدون مشکل کار میکنه و نمیدونم چرا دستور ریست رو براش میفرستم بعضی مواقع خوبه و بعضی مواقع باید دوباره فریمور رو روش بریزم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X