اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

2.8 inch TFT به همراه برد کاتالیست stm32f217

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

2.8 inch TFT به همراه برد کاتالیست stm32f217

سلام
    من قصد داشتم ماژول N96 رو بخرم موجود نبود یه برد از روی شماتیک همون برد برای این ال سی دی زدم که نقشه ش توی این لینکه:
    آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

ولی فکر میکنم اساسا مدار خاصی لازم نیست صرفا باید back light رو به تغذیه وصل کرد (به pwm نیازی ندارم برای تنظیم نورش) و نوع دیتا رو هم با وصل کردن IM0 به زمین 16 بیتی کرد.
    از مثال آماده ی خود برد استفاده کردم از مثال بازی snake با یه سری تغییرات (چون برای stm32f4 نوشته شده بود) هم استفاده کردم نتیجه توی هر دو حالت یکیه: صفحه ی نمایش با اینکه back light مستقیم به تغذیه وصله چند دفعه تغییر نور (شاید هم تغییر رنگ...خیلی خفیفه زیاد مشخص نیست) میده ولی نه شکلی روی صفحه ی نمایش میاد نه متنی نه عکسی ... فقط نور یا رنگ صفحه یه مقدار کمی تغییر میکنه.
    توی کتابخونه ها و مثال های دیگه هم خیلی گشتم ولی نتونستم راه اندازی ش کنم. لازم به ذکره که این تغییر رنگ یا نور فقط تو حالتی که از خود هدر lcd برد کاتالیست استفاده میکنم رخ میده وقتی به پایه های اشاره شده توی کامنتهای کد مستقیم وصل میکنم اصلا همون اتفاق هم نمیافته! شک کردم شاید از تغذیه باشه با آداپتور دیگه هم تست کردم متاسفانه فرقی نکرد. چیکار میتونم بکنم؟ چون الان اساسا از برد کاتالیست و ماژول LCD و مثال خود شرکت دارم استفاده میکنم نباید مشکلی باشه

آها راستی اون دوتا تراشه ی فلش و تاچ رو روی برد لحیم نکردم فکرم نمیکنم لازم باشه ... الان روی برد فقط LCD ئه با دو تا جامپر
    جدیدترین ویرایش توسط ArashIranfar; ۱۱:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵.

پاسخ : 2.8 inch TFT به همراه برد کاتالیست stm32f217

مشکل حل شد لطفا تاپیک رو حذف کنید خودم نتونستم

دیدگاه

سلام اقا ارش
      منم مشکل مشابه شما را دارم.
      من یه برنامه نوشتم که رنگ کل صفحه را با فاصله زمانی مشخص عوض میکنه. یه ال سی دی قدیمی داشتم که با اون جواب میده. ولی وقتی از ال سی دی های جدیدی که خریدم استفاده میکنم. با همون فاصله زمانی فقط یه سری خطوط موازی خاکستری رنگ دیده میشه.
      شما مشکل را چطور حل کردید. الان من نمیدونم مشکل از سخت افزاره یا نرم افزار؟
      یا اینکه ال سی دی ها متفاوت هستن؟
      میشه کد و کتابخونه ای که استفاده میکنید را بذارید تا باهاش تست کنم . الان یه هفته است هر کاری میکنم جواب نمیده
      ممنون
      جدیدترین ویرایش توسط sajjad_b_ir; ۱۰:۱۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۸.

دیدگاه

سلام
        برای من مشکل فقط سیم کشی ها بود یکی از سیمهای دیتا (PD14) قطعی داشت.
        من دقیقا همین کد بازی Snake رو که توی سایت گذاشتن ران کردم . فقط اسم کتابخونه رو عوض کردم و تنظیمات خودم رو کامنت کردم ...
        بعدش دیگه کد snake رو پاک کردم یه تایمر راه اندازی کردم و اینا ... حالا فایلش رو آپلود کردم ببینین.
        آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X