اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن

با عرض سلام و خسته نباشید
    اگر بخواهیم که چند تا DHT22 رو به میکرو وصل کنیم باید چه کار کنیم؟
    با تشکر

دیدگاه

سلام
      دوستان من ی مشکل دارم با این سنسور و اونم اینه که وقتی در مرحله سوم 40 بیت رو میخواد بخونه تایم اوت میشه قسمت جدا کننده بیت هارو رد میکنه تا میرسه ک بیت دیتا رو بخونه تایم اوت میشه
      while(digitalRead(DHT_PIN))
      {
      delay_us(2);
      retries += 2;
      if (retries > 100)
      {
      DHT_STATUS =DHT_ERROR_05;// DHT_ERROR_TIMEOUT; //Timeout error
      break;
      }
      }
      همه چیزو بارها تست کردم چنتا کتابخونه متفاوت رو امتحان کردم اما همیشه اینجا تایم اوت میشن سنسور رو عوض کردم حتی توی پروتئوس هم تست کردم فرکانس میکرو رو هم تغییر دادم اما...

دیدگاه

سلام
        شما تونستی مشکلشو حل کنی؟

دیدگاه

سلام نه متاسفانه نتونستم

دیدگاه

سلام من برنامه رو روی سنسور DHT22 نوشتم اما دما و رطوبت رو کلا صفر نشون میده درزم تنظیمات float روهم درست نوشتم اگه میشه کمک کنید

دیدگاه

سلام ممنون از مطلب خوبتون ، من این کتابخونه رو اضافه میکنم و include هم میکنم ولی خطایی برام میاد که
              can't open #include file: DHT.h
              میشه اگه کسی میتونه راهنماییم کنه که ایراد اضافه کردن فایلم چیه؟

دیدگاه

سلام
                خیلی ممنون از مطلب خوبتون.
                فقط یک موردی هست.
                چرا من برای کامپایل کردن فایل ها به مشکل برمیخورم و اون مشکل اینه که داخل فایل های کتابخونه از مورد include<inttypes.h# ایراد میگیره و کل کار رو خراب میکنه.
                ممنون میشم راهنماییم کنین.
                جدیدترین ویرایش توسط 1213141516; ۲۲:۵۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۳.

دیدگاه

حداقل اسم و ورژن ide و کپی خطا رو میزاشتی اینجوری که نمیشه نظری داد.

دیدگاه

سلام جناب ممنو بابت مطلب مفیدتون من میخوام دو تا خروجی داشته باشم که یکی دما و یکی رطوبت و کنترل کنه کجا باید تغییر ایجاد کنم؟

دیدگاه

سلام ببخشید من دار رو بستم و ال سی دی کارکتری هم روشن شد و humidوtemp رو نوشت ولیس تغییر نمیکرد و صفر بودن لطفا کمک کنید

دیدگاه

با سلام فرکانس میکرو رو چک کنید و اگر از کامپایلری فارغ از کدویژن و بسکام استفاده می*کنید فرکانس اون کامپایلر رو با فرکانسی که برای میکرو تعریف کردید هماهنگ کنید.

دیدگاه

باسلام وتشکر بسیار.حالا اگر بخوایم تعداد سنسور هارا بیشتر کنیم.چیکار باید کرد؟؟؟
                          کدش چیجوری می شه؟؟

دیدگاه

سلام وقتتون به خیر
                            من با کد ویژن کار میکنم این کد شما رو کپی کردم و تمام مراحل رو رفتم مدار رو روی برد برد بستم فقط دما رو چند باری در حد دهم نشون داد و دیگه الان فقط دما و رطوبت صفره و کد ویژن 5 تا هشدار میده که براتون میفرستم لطفا بفرمایید ایراد کارم کجاست و این هشدارها چی میگن من نمیفهمم.
                            Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(211): function parameter 'x2' was not referenced
                            Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(225): function parameter 'x2' was not referenced
                            Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(167): unused function 'DHT_readTemperature' was removed by the linker
                            Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(173): unused function 'DHT_readHumidity' was removed by the linker
                            Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(201): unused function 'DHT_convertToFahrenheit' was removed by the linker
                            Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(206): unused function 'DHT_convertToKelvin' was removed by the linker

دیدگاه

نوشته اصلی توسط permola نمایش پست ها
                              سلام وقتتون به خیر
                              من با کد ویژن کار میکنم این کد شما رو کپی کردم و تمام مراحل رو رفتم مدار رو روی برد برد بستم فقط دما رو چند باری در حد دهم نشون داد و دیگه الان فقط دما و رطوبت صفره و کد ویژن 5 تا هشدار میده که براتون میفرستم لطفا بفرمایید ایراد کارم کجاست و این هشدارها چی میگن من نمیفهمم.
                              Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(211): function parameter 'x2' was not referenced
                              Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(225): function parameter 'x2' was not referenced
                              Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(167): unused function 'DHT_readTemperature' was removed by the linker
                              Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(173): unused function 'DHT_readHumidity' was removed by the linker
                              Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(201): unused function 'DHT_convertToFahrenheit' was removed by the linker
                              Warning: E:\Electronic\COOD\Control Panel-A1\DHT.c(206): unused function 'DHT_convertToKelvin' was removed by the linker
                              کتابخانه هاشو اینکلود کنید و در برنامه کدویژن قرار بدید.
                              چون شما کتابخاونهارو در فایل های سرامد تعریف نکردید .یا به خوب یکپی نکردید.تمام توابعی ک در برنامه تون هست یکه که رفرنس این کتابخونها نیستند.به عبارتی هر تابعی باید رد یک جایی دارای بدنه باشه.بدنه تابع در اینجا نیست.چون بدنه تابع در کتابخانه هاش تعریف شه.
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام
                                من تک تک مراحلو انجام دادم
                                اما این دو خط خطا میده و میگه نمیتونه فایلو باز کنه
                                #include <inttypes.h>

void DHT_readRaw(uint8_t arr[4]);

تو گفته گوها هم خوندم. خیلی ها مشکل داشتن اما جوابی داده نشد
                                یعنی هیچکس نمیدونه واقعا؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
                                لطفا راهنمایی کنیید
                                ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X