اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطعی GPS (قطع شدن gps )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قطعی GPS

نوشته اصلی توسط م.امانی
    اتفاقا همین چند روز پیش که با یکی از دوستان داشتیم روش کار می کردیم به همیئ مشکل برخوردیم ، مشکل ما از آنتن بود و متاسفانه آنتن رفت تو آشغالی
    امانی جان فکر می کنم شما از ماژول استفاده می کنی. بعد از تعویض آنتن تونستی جواب بگیری. اگه تونستی نوع آنتنی رو که استفاده کردی به منم بگو.

دیدگاه

امیر جان
      ممنون از توضیح کاملت.
      اما در مورد محل سکونتت، حواسم به انتهای فامیلیت بود اما چون خیلی ها فامیلی شون با جایی که الان زندگی میکنن فرق داره محل زندگیت رو پرسیدم.
      در مورد Gmail هم فکر کنم مشکل حل شده. :agree:

دیدگاه

من از یکی از اساتید مخابرات در مورد پارازیت ماهواره ها پرسیدم پرسیدم، ایشون فرمودند که فرکانس امواج ماهواره ای 1000 گیگا هرتز است و با توجه به فرکانس 1.5 گیگا هرتزی GPS امکان ایجاد اختلال در امواج GPS توسط پارازیت های ماهواره ای وجود ندارد. البته گفتند که احتمال دارد که این امواج با پارازیت ها ایجاد هارمونی کند و بدین ترتیب باعث مشکل در این زمینه شود. oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_ok36
          من از یکی از اساتید مخابرات در مورد پارازیت ماهواره ها پرسیدم پرسیدم، ایشون فرمودند که فرکانس امواج ماهواره ای 1000 گیگا هرتز است و با توجه به فرکانس 1.5 گیگا هرتزی GPS امکان ایجاد اختلال در امواج GPS توسط پارازیت های ماهواره ای وجود ندارد. البته گفتند که احتمال دارد که این امواج با پارازیت ها ایجاد هارمونی کند و بدین ترتیب باعث مشکل در این زمینه شود. oo:
          1000 گیگا هرتز؟؟؟؟؟ میدونی یعنی چی؟؟؟؟؟؟
          کدوم استادی اینو گفته؟؟؟؟ :biggrin: حتما منظورش 1000 مگاهرتز بوده.
          فرکانس امواج ماهواره معمولا از 1.2 GHZ شروع میشه و تا 7 یا 8 گیگا هرتز ادامه داره.
          امکان تداخل مستفیم که نیست. ولی امکان این که هارمونیک ها مزاحم بشن رو من بیشتر تایید میکنم.
          چون تجهیزاتی که تو ایران برای ایجاد تداخل تو فرکانس های ماهواره ای استفاده میکنن همچین زیاداستاندارد نیست و احتمال هم داره که هارمونیک هاش زیاد باشه و یکی از هارمونیک هاش بیوفته
          رو همین 1.5GHz :biggrin:
          آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

عذر میخوام اشتباه از من بود 1000 گیگا نه 10 گیگا هرتز!!

دیدگاه

متن زیر که برگرفته از wikipedia هستش ، در مورد تداخل و jammer های gps هستش.
              حتی در جنگ عراق و افعانستان از jammer ها و تداخل کننده های gps استفده شده بوده.
              یکی از منابع ایجاد تداخل با توجه به متن میتونه تقویت کننده های آنتن های تلویزیونی باشه.

کد:
              Man-made EMI (electromagnetic interference) can also disrupt, or jam, GPS signals. In one well documented case, the entire harbor of Moss Landing, California was unable to receive GPS signals due to unintentional jamming caused by malfunctioning TV antenna preamplifiers.[78][79] Intentional jamming is also possible. Generally, stronger signals can interfere with GPS receivers when they are within radio range, or line of sight. In 2002, a detailed description of how to build a short range GPS L1 C/A jammer was published in the online magazine Phrack.[80]

The U.S. government believes that such jammers were used occasionally during the 2001 war in Afghanistan and the U.S. military claimed to destroy six GPS jammers during the Iraq War, including one that was destroyed ironically with a GPS-guided bomb.[81] Such a jammer is relatively easy to detect and locate, making it an attractive target for anti-radiation missiles. The UK Ministry of Defence tested a jamming system in the UK's West Country on 7 and 8 June 2007.[82]

Some countries allow the use of GPS repeaters to allow for the reception of GPS signals indoors and in obscured locations, however, under EU and UK laws, the use of these is prohibited as the signals can cause interference to other GPS receivers that may receive data from both GPS satellites and the repeater.

Due to the potential for both natural and man-made noise, numerous techniques continue to be developed to deal with the interference. The first is to not rely on GPS as a sole source. According to John Ruley, "IFR pilots should have a fallback plan in case of a GPS malfunction".[83] Receiver Autonomous Integrity Monitoring (RAIM) is a feature now included in some receivers, which is designed to provide a warning to the user if jamming or another problem is detected. The U.S. military has also deployed their Selective Availability / Anti-Spoofing Module (SAASM) in the Defense Advanced GPS Receiver (DAGR). In demonstration videos, the DAGR is able to detect jamming and maintain its lock on the encrypted GPS signals during interference which causes civilian receivers to lose lock.[84]
              پس اگه gps اتون کار نکرد زباد دپرس نشین ، چون به احتمال بسیار قوی یه jammer خیلی قوی تو شهرتون داره فعالیت میکنه. :rolleyes:
              آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

ممنون از اطلاعاتی که دادی. :smile:
                اگه مشکل از پارازیت باشه فکر میکنین بتونم با یک فیلتر مشکل رو حل کنم اصلا طراحی فیلتر برای فرکانس 1.5 گیگا هرتز امکان پذیر هست؟
                البته شاید خود آنتن همچین فیلتری داخل خودش داشته باشه!

دیدگاه

این jamming که گفتی کمکم کرد :applause:
                  توی سایت سازنده ماژول من http://www.ublox.com/en/anti-jamming.htmlدر مورد این خصوصیت چیزای نوشته حالا دارم روش کار می کنم
                  ممنونم
                  اگه کسی بازم از قطعی یا مشکلات gps خبر داره اطلاع بده.
                  اینم آدرس یک فایل راجع به jamming http://www.ublox.com/images/download...S-X-09008).pdf

دیدگاه

تو باند 1.5 گیگاهرتز فیلتر ها رو دیگه نمیشه با سلف و خازن معمولی ساخت. (تلفات خیلی زیاد میشه)
                    واسه فیلتر تو این رنج فرکانسی از فیلترهای میکرو استریپی استفاده میشه.
                    که البته داخل هر ماژولی که استاندارد طراحی شده باشه ، (البته اگه ماژول درپیت خیلی چینی :biggrin: نباشه) حتما یه فیلتر داره خودش.

دیدگاه

البته فکر نکنم فیلتر هم بتونه زیاد تاثیری در عملکرد jammer داشته باشه.
                      ایده ای که به نظر من میرسه اینه که آنتنون رو در یک قاب فلزی سر باز قرار بدین ، شاید اثر داشته باشه(به 2 دلیل

1- پترن(الگوی) آنتن های gps اغلب به صورت دایرکتیو هست و کاری به امواج کناری نداره.

2- jammer های زمینی که به صورت یک ایستگاه رادیویی هستند ؛ امواج رو به صورت افقی منتشر میکنن.

یعنی آنتن تون رو طوری در قاب فلزی رو باز قرار بدین که دیدش به سمت آسمان باشه. در اینصورت منابع جمینگ که از ایستگاه های زمینی
                      فرستاده میشن ، تا حدودی از اثرشون کاسته میشه.
                      من امتحان نکردم ، اما بالاخره یه ایده هستش و میتونه موثر باشه.
                      امیدوارم مشکلتون رو حل کنه

دیدگاه

با اطلاعاتی که بدست آوردم عوامل زیر باعث مشکل در ارتباط GPS با ماه واره می شود.
                        1- آنتن های تلوزیون زمانی که تلوزیون خاموشاست.
                        2- موبایل دارای تلوزیون
                        3- مدارات الکترونیکی
                        4- وسایلی که از باتری استفاده یکنند از جمله موبایل و MP3player
                        5- بلوتوث
                        6- WLAN
                        که البته طبق اطلاعات بدست آمده ماژول من این مشکلات رو با مداری شبیه مدار زیر بر طرف کرده:

دیدگاه

دوستانی که به GPS دسترسی دارن یا روی گوشی شون دارن لطف کنن یک امتحان کنن خبر بدن.
                          چون الان با یکی از دوستان تماس داشتم گفت گوشیش راحت موقعیت رو نشون داده فکر کنم مشکل ان شاء الله حل شده باشه! oo:

دیدگاه

کسی شیوه استفاده از خصوصیت Assistnow رو با ماژول GPS میدونه.
                            آخه اون طور که فهمیدم این خصوصیت خیلی توی شناختن ماهواره ها و دقت مکان یابی تأثیر داره.
                            اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم منم در جریان بذاره.

دیدگاه

جمیعا سلام
                              آقا خواهشا هر کی تونسته با GPS کار کنه خبر بده ببینیم مشکلش حل شده یا نه. خواهشاً :sad: :sad: :sad:
                              ضمناً دستگیری ریگی هم مبارک!!

دیدگاه

meruz mutevAJEH shudam akhiran ein eistgahaye zamini ke parazit mindazano toye kalantariha axaran nasb mikkunan va harche be kalantari nazdik tar bashi ghudrateshun bishtare yeni ba majzure fasele az mahale ersale parazit rabete dare shuma ham ma_ok cheak kun mahale karet be kalantari age nazdik hast tasire parazitaye une!!!!!!!!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X