اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی GPS در مد PTF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی GPS در مد PTF

با سلام
    بعضی از ماژول های GPS یه مدی دارن به اسم PTF یا Push To Fix mode. که توی این مد میشه زمان جستجوی سیگنال GPS، زمان به خواب رفتن ماژول و در واقع یه مد کم مصرف برای GPS تنظیم کرد. در مواردی مانند ردیابی بسیار مفیده. توی دیتاشیت GPS ای که من استفاده می کنم (GPS ماژول SIM548C) خیلی دربارش توضیح نداده!! از دوستان کسی تا حالا با این مد GPS کار کرده؟

پاسخ : راه اندازی GPS در مد PTF

سلام دوست عزیز
    من یه gt 723 دارم, همچین چیزی نداشت :cry2:

حرفم بی ربطه ولی چون بحث پایین آوردن مصرف جریان هست , A gps هم خیلی می تونه مفید باشه!

اون طوری که من فهمیدمA gps یه سری اطلاعات رو که برا acquisition لازمه از وب download می کنه و می ریزه رو flash جی پی اس و این جوری start up بسیار کوتاه میشه! واین file یه زمانی حدود 1 هفته کارایی داره

شما چیزی ازش نمی دونید؟ از کحا می شه download کرد؟
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-8
      سلام دوست عزیز
      من یه gt 723 دارم, همچین چیزی نداشت :cry2:

حرفم بی ربطه ولی چون بحث پایین آوردن مصرف جریان هست , A gps هم خیلی می تونه مفید باشه!

اون طوری که من فهمیدمA gps یه سری اطلاعات رو که برا acquisition لازمه از وب download می کنه و می ریزه رو flash جی پی اس و این جوری start up بسیار کوتاه میشه! واین file یه زمانی حدود 1 هفته کارایی داره

شما چیزی ازش نمی دونید؟ از کحا می شه download کرد؟

دوستان اگه بتونن این بحث رو ادامه بدن خیلی خوب میشه
      منم GT723F دارم...
      اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

اصولا باید ببنیم می ارزه یا نه
        چون دانلود و راهندازی A-gps که یک پروتکل نرم افزاریه و این که کد ها نوشته بشه باید تحقیق بشه
        در غیر اینصورت فکر نمی کنم این 20 ثانیه (در شب) و 5 دقیقه (تو روز) زیاد مشکل ایجاد کنه
        راستی کسی می دونه چرا تو شب و روز فرق می کنن
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

این که گفتید20ثانیه در روز و 5دقیقه در شب،واسه چی بود؟ کانکت شدن ماجول؟

اگه این باشه فک کنم در این حد فرق باشه ها!
          شب که میگید منظورت تاریکیه یا مثلا ساعت 1و2 نیمه شب؟
          اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

سلام به همه
            کسی بلده بگه چه طور می تونم این واحد ها رو به هم تبدیل کنم ؟
            ایا خود ماژول این دیتارو میده ؟
            ماژول من gps04 هستش
            ولی تو دیتای دریافتی همچین دیتایی نمیبینم
            میخوام مختصات جغرافیای من با فرمت درجه باشه DD.DDDDDD
            ولی به این فرمته DD.MM.SS
            عکس رو ببینید خط قرمز کشیدم
            فایل های پیوست شده
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fatemehjml
              با سلام
              بعضی از ماژول های GPS یه مدی دارن به اسم PTF یا Push To Fix mode. که توی این مد میشه زمان جستجوی سیگنال GPS، زمان به خواب رفتن ماژول و در واقع یه مد کم مصرف برای GPS تنظیم کرد. در مواردی مانند ردیابی بسیار مفیده. توی دیتاشیت GPS ای که من استفاده می کنم (GPS ماژول SIM548C) خیلی دربارش توضیح نداده!! از دوستان کسی تا حالا با این مد GPS کار کرده؟

مد ptf این امکان داره که شما برای دریافت اطلاعات gps ( مکان و زمان و ...) 1 چرخه زمانی تعریف کنید در حالت پیش فرض این چرخه 30 دقیقه ولی از 10 ثانیه تا 2 ساعت قابل تغییر است.
              مثال اگه شما زمان دریافت اطلاعات 1 دقیقه بزنید gps شما بعد از 1 دقیقه کار 29 دقیقه به حالت خواب میره که همین باعث کم شدن مصرف باتری میشه. البته شرطش اینه که باتری شما برای رفتن به حالت ptf حداقل دو و نیم ولتاژ باشه
              آنچه هستی هدیه است از طرف خدا به تو
              و آنچه می توانی باشی هدیه ای است از طرف تو به خدا
              پس بهترین باش
              www.mhedayati.blogfa.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X