اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدگزاری داده ها و ارسال توسط ماژول های مخابراتی (MH-TR یا Zigbee)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدگزاری داده ها و ارسال توسط ماژول های مخابراتی (MH-TR یا Zigbee)

سلام
    ببخشید
    من تو یه چیزی موندم
    من الان ماژول هایی که عکسشون رو در زیر گزاشتم یا ماژول های HMT-HMR یا ماژول HM-TR رو مستقیم به پورت سریال متصل میکنم ، در این صورت کلی اعداد و داده های غلط و اشتباه توسط گیرنده دریافت میشه و در صورتی که چیزی هم ارسال نکنید باز هم کاراکتر های متفرقه توسط گیرنده دریافت میشه و درصورتی کاراکتر درست دریافت میشه که با فرستنده حدود 10 بار اون داده رو ارسال کنید تا شاید یکبار گیرنده بتونه دریافت کنه ، این در صورتیه که ماژول HM-TR ماژول عالی هست !!!
    ولی حالا همین ماژول هایی که عکسش رو گزاشتم رو من به اینکدر/دیکدر PT متصل کردم و 4 بیت داده رو توسط اینکدر/دیکدر ارسال کردم ، در اینصورت ماژول ها بدون مشکل کار میکنن و به محظ اینکه داده ارسال میشه ، داده صحیح و کامل در گیرنده دریافت میشه !!!
    فکر کنم اینجا بحث همون کدینگ پیش میاد
    چون همون اینکدر/دیکدر یه خط داده داره و یه خط آدرس ، که در صورت تطبیق آدرس ، داده دریافت میشه
    ولی حالا من این کدینگ و آدرس دهی رو چطوری باید توی میکرو و پروتکل سریال پیاده کنم ؟؟؟

نمیدونم درست منظورم رو بیان کردم یا نه ، ببخشید

این هم فیلتر RC4 هست که پیدا کردم
    اگر ممکنه یه توضیحی روی برنامش بدید و ورودی و خروجی رو من چطوری باید بدم و بگیرم ؟

کد:
    // Key Scheduling Algorithm 
    // Input: state - the state used to generate the keystream
    //    key - Key to use to initialize the state 
    //    len - length of key in bytes 
    void ksa(unsigned char state[], unsigned char key[], int len)
    {
      int i,j=0,t; 

for (i=0; i < 256; ++i)
       state[i] = i; 
      for (i=0; i < 256; ++i) {
       j = (j + state[i] + key[i % len]) % 256; 
       t = state[i]; 
       state[i] = state[j]; 
       state[j] = t; 
      }  
    }

// Pseudo-Random Generator Algorithm 
    // Input: state - the state used to generate the keystream 
    //    out - Must be of at least "len" length
    //    len - number of bytes to generate 
    void prga(unsigned char state[], unsigned char out[], int len)
    { 
      int i=0,j=0,x,t; 
      unsigned char key; 

for (x=0; x < len; ++x) {
       i = (i + 1) % 256; 
       j = (j + state[i]) % 256; 
       t = state[i]; 
       state[i] = state[j]; 
       state[j] = t; 
       out[x] = state[(state[i] + state[j]) % 256];
      }  
    }
    منتظرم پاسختون هستم

http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : کدگزاری داده ها و ارسال توسط ماژول های مخابراتی (MH-TR یا Zigbee)

سلام
    با توجه به اینکه کسی جواب نداده گفتم بد نیست تجربه کم منو در این مورد بدونی
    اول اینکه اونا HM-TR نیستند(تا جایی که میدونم HM-TR میکرو روش داره)
    دوم اینکه اگه بخوای با این پروتکل کار کنی فکر نکنم سرعت بالایی بگیری و بهترین استفادش در حد خاموش و روشن کردن چراغ از راه دور هست
    سوم اینکه فرکانس کاریشون ثابته حالا فرض کن تو محیط شهر چقدر از این ماژول ممکنه استفاده بشه و تداخلی که به وجود میاد چقدر رو انتقال داده اثر میزاره؟(نمونش رو دیدم تو مسابقات ربات جنگجو که طرف همین ماژول رو با PT بسته بود تو تمرین خوب بود ولی وسط مسابقه بگیر نگیر داشت) این ماژول در حد همون باز و بسته کردن در خونه یا اتومبیل مفیده و انتقال اطلاعات روی این فرکانس میتونه مانع کارکرد درست این دستگاه ها بشه
    خلاصه اینکه روی بلوتوث و zigbee سرمایه گذاری کنی بهتره چون اگه دقت کرده باشی مثلا تو یه اتاق چند تا گوشی میتونند همزمان انتقال اطلاعات داشته باشند این به خاطر قابل تغییر بودن فرکانس ماژول هست مثلا اینی که اینجاست:
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-zigbee/2035-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-zigbee-cc2530f256.html
    یه بخش حداقل و حداکثر فرکانس رو تعیین کرده که نشونه قابل تغییر بودن فرکانس در هنگام کار هست اساس کار سیستم های رادیویی که با هم کار میکنند هم همینه که تو فرکانس های مختلف حول یک رنج کار میکنند و اون پله ها(فرکانس های قابل استفاده توی همون رنج) از قبل مشخص شده و الا هیچ وقت توی یه فرکانس دو تا ماژول نمیتونند همزمان تو یه مکان داده ارسال کنند تا سالم تو مقصد دریافت بشه(اصلا فرض اینکه چی میخواد دریافت بشه هم مشکله!) و اینکه مثلا بلوتوث فکر کنم 127 دستگاه محدودیت داشت تو یه محیط و موبایل هم تو یه سلول حدود 800 دستگاه یعنی پله ها هم محدود اند در نتیجه تعداد محدودی ماژول رو میشه تو یه محیط ازش به عنوان فرستنده استفاده کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X