اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن و نوشتن بر روی کارتهای تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خواندن و نوشتن بر روی کارتهای تلفن

خوب دوستان این هم کلی سورس با کدویژن و بسکام که برای خوندن کارت تلفن نوشته شده، اونم با کلی توضیحات
    کارت هوشمند+ارتباط کارت تلفن با میکروکنترلر
    فقط نمیدونم چرا لینک مستقیم نمیده.اگه بالا نیومد توی همون سایته سرچش کنید پیداش می کنید
    http://iseee.ir/engine/download.php?id=15

اگه لینکه کار نکرد برید به اینجا

دیدگاه

پاسخ : خواندن و نوشتن بر روی کارتهای تلفن

نوشته اصلی توسط morteza_neverdie22 نمایش پست ها
      این مطلب دیروز واست میگشتم پیدا کردم چیز خوبی هستش :nerd: :nice: :applause:

ارتیاط با کارت
      Reset :
      ابتدا پایه ریست به حالت بالا (5+) رفته و سپس پایه ساعت در وضعیت بالا قرار میگیرد در این حالت مقدار شمارنده ادرس, ریست شده و به 0 تبدیل میشود و به ازای هر پالس ساعت مقدار address counter (شمارنده ادرس حافظه )یک واحد افزایش می یابد البته تا مادامی که پایه ریست در وضعیت پایین قرار دارد بعد از ریست و پایین امدن پایه ریست و ساعت, اولین بیت در پایه i/o ظاهر میشود و به ترتیب با هر بالا رفتن ساعت مقدار شمارنده افزایش یافته و با پایین امدن ان مقدار بیت بعدی در i/o قرار میگیرد این بدین معناست که برای خواندن بیت x باید پایه ساعت به تعداد n بار در وضعیت بالا و سپس پایین قرار بگیرد تا شمارنده ادرس حافظه برابر با مقدار x شود در نتیجه خروجی i/o
      بلافاصله بعد از پایین امدن ساعت برابر با مقدار بیت x میشود

Write :
      بالا بردن پایه ریست در حالی که ساعت در وضعیت پایین قرار دارد , به معنای غیر فعال کردن شمارنده اردس میباشد در این حالت بعد از پایین امدن ریست , ساعت بمدت حداقل 10 میلی ثانیه در وضع بالا قرار میگیرد و مقدار بیتی که شمارنده ادرس به ان اشاره میکند به صفر تبدیل میشود یا به عبارتی عمل Write انجام میشود و بعد از پایین امدن ساعت مقدار بیت جدید که 0 میباشد در i/o قرار میگیرد و همچنین شمارنده ادرس دوباره فعال میشود و با پالس ساعت بعدی بطور معمول یک واحد افزایش خواهد یافت

unit counter :
      معمولا 4 بایت به اعتیار کارت اختصاص می یابد که شامل بایتهای 10 و 11و12و13 است برای کاهش یک واحد از اعتبار, یکی از بیتهای بایت 13 از مقدار 1 به 0 تبدیل میشود در نتیجه بعد از 8 بار کاهش اعتبار, مقدار بایت 13 برابر 0 میشود و برای کاهش اعتبار کارت باید یک بیت از بایت قبلی (12) به 0 تبدیل شود و در مقابل 8 بیت بایت13 به 1 مبدل شود به زبان ساده هر یک واحد (بیت ویا خانه) از بایت 12 برابر با 8 واحد از بایت13 و همینطور هر واحد از بایت 11 برابر با 8 واحد بایت 12 به این ترتیب بایت13 برابر 8 واحد و بایت 12 برابر 8x8 واحد و بایت 11 برابر( 8x( 8x8 واحد و بایت
      10 برابر ( ( 8x(8x(8x8 واحد که مجموعا 4680 واحد حاصل میشود
      همانطور که گفته شد بعد از 8 بار کاهش اعتبار , همه خانه های (بیتهای) بایت 13 برابر 0 میشود در این شرایط با استفاده از WRITECARRY یک بیت از بایت مورد نظر (12) را پاک (WRITE) میکنیم و در مقابل 8 بیت بایت بعدی(13) به 1 تبدیل میشوند و اکنون میتوان یک واحد (بیت) از بایت 13 را بمنظور کاهش اعتبار به 0 تیدیل کرد ((WRITE) واین در مورد بایتهای 11 و 10 نیز صادق است

WriteCarry :
      در حالی که ساعت در وضعیت پایین قرار دارد ریست بالا میرود که باعث غیر فعال شدن شمارشگر میشود بعد از پایین امدن ریست , ساعت بمدت 10 میلی ثانیه بالا میرود و خانه ( بیت) مورد نظر 0 میشود با پایین امدن ساعت, 0 در i/o ظاهر میشود (پایه i/o در وضعیت پایین قرار میگیرد ) ومجددا شمارشگر فعال میشود اما قبل از پالس بعدی ساعت
      ریست بالا میرود و این به معنی در خواست WriteCarry از کارت وهمچنین غیر فعال کردن شمارشگر ادرس می باشد
      در نتیجه بعد از پایین امدن ریست پایه ساعت بمدت 10 میلی ثانیه در وضعیت بالا باقی میماند تا کارت بتواند بایت مورد نظر را به FF$ تبدیل کند(در همه خانه های ان مقدار 1 را قرار دهد)

ریست = Rst = Reset
      ساعت = Clk = Clock
      بالا = +5
      پایین = 0

در مورد مطالب بالا من خودم از کارت تلفن خوندم و تست شده ولی نوشتن تست نکردم
      چند تا نرم افزار که من خودم استفاده کردم:
      1.برای نوشتن و خوندن کارت

یکی دیگه هم بود با نام smart اگه خواستین up می کنم
      2.برای خوندن از کارت تلفن

3. شبیه سازی کارت تلفن

مرجع: سایت کویرالکترونیک
      سلام من همه کار تاالان با کارت تلفن کردم ولی اعتبارشو نمیتونم کم کنم ایناییم که فرمودین جواب نداد حتی کارت تلفن نو هم گرفتم جواب نداد حالا یسوال
      کارت قبلی من95تومن اعتبار داشت حالا من باید کلاک بدم و چک کنم تا برسم به اولین1بعد اونجا بیام برنامه کاهش اعتبارو بنویسم؟یا همین یه پالس بدم و این برنامه رو بنویسم یکی کم میکنه از اعتبار؟
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X