اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کد کردن فرستندهای fm انالوگ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کد کردن فرستندهای fm انالوگ؟

ممنون از همراهیتون

با توجه به از مبتدی بالاتر نرفتن بنده در الکترونیک درخواستم اینه که :

به شکلی خیلی ساده میخوام باشه که هزینه اشم کمترین باشه .

سوال :
    فرستنده ، گیرنده FM دیجیتالی که بشه فرکانسش رو دیجیتال و توسط میکرو تغییر داد وجود داره ؟
    به این شکل که فرکانس فرستنده رو هر 1 ثانیه 5 دهم مگا هرتز تغییر داد و در گیرنده هم همین کار رو کرد ؟؟

با تشکر
    تخیل مهمتر از دانش است
    علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
    آلبرت انیشتین

دیدگاه

با سلام به سیم گرامی

به تصویر زیر توجه کن

اگر اسیلاتور با فرکانس بالا مثلا 100 کیلوهرتز نوسان کنه

و اون کلیدهای الکترونیکی با دریافت هر پالس به ترتیب تغییر وضعیت بدن

چی میشه

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

فک کنم منظور شما سرعت سویچ کردنه درسته استاد؟؟
        اما اگه با سرعت پایینتری سویچ شن چی ؟؟

البته به نظر من که سرعت بالای الکترونیک رو نمیتونم تصور کنم غیر ممکنه که این کار رو انجام داد تا نظر استاد چی باشه !!

مثلا" در فرستنده کانال 88Mhz یک پانیه و 93Mhz یک ثانیه و ......
        و در گیرنده به همچنین

البته الان که فک میکنم هماهنگ کردن گیرنده و فرستنده ای که همزمان روشن نمیشن خیلی سخته

در آخر به این روش نشه رو موج SW یا AM میشه کار کرد ؟؟
        تخیل مهمتر از دانش است
        آلبرت انیشتین

دیدگاه

با سلام به سیم گرامی لطفا هندوانه زیر بغلم قرار نده !!

این مدار فقط روی موج صوتی عمل میکنه و به فرکانس خود فرستنده و گیرنده کاری نداره

فرستنده و گیرنده مثل همیشه کار طبیعی خودشونا انجام میدن

نحوه عملکرد : در تصویر هر کدوم از اون کلید ها 6 تا پایه داره که این 6 تا میتونن به پایه اصلی متصل بشن

حالا این عملکرد توسط ای سی انجام میشه به این صورت که هر پالسی که ای سی دریافت میکنه به ترتیب مثلا از پایه اولی قطع و به پایه دومی وصل میشه در این شکلی که کشیدم هر دو طرف دقیقا مثل هم پایه ها را وصل میکنن و مثلا اگر در طرف راست پایه سومی به خط اصلی متصل شده در طرف چپ هم پایه سومی متصل هست

با این حساب پایه سوم هر دو طرف به خط اصلی متصل میشن و میشه سیگنالی را انتقال داد

ولی مشکل اینکه این خط مثلا در یک ثانیه یک دهم وصل میشه و باقی کانال ها هم شرایط مشابهی دارن

و مثلا صدا بریده بریده منتقل میشه

حالا بیام فرکانس تغییر وضعیت را بالا ببریم و مثلا یه کانال در یه ثانیه 10 هزار بار وصل بشه با این حساب گوش ما این بریده بریده بودن صدا را درک نمیکنه نهایتا شاید یه نویز 10 هزار هرتزی روی اون کانال باشه که میشه با یه فیلتر حذفش کرد

با این حساب 6 تا کانال میتونن هم زمان و بدون تداخل با هم ارتباط داشته باشن و تمام این ارتباطات در نهایت توسط یه رشته سیم منتقل میشه

و همچنین اون سیم قابل شنود نیست چون صدا ها قاطی پاتی هست

اگر نیاز به توضیح بیشتری هست در خدمتم

دیدگاه

ممنون

همیشه زحمتتون میدم ببخشید
            اگه شد در مورد فرستنده موج SW - AM یه چیزایی مثل هزینه ، سادگی و .... برام بگین !!

سپاسگذارم
            تخیل مهمتر از دانش است
            آلبرت انیشتین

دیدگاه

متوجه نشدم درباره چیچیش توضیح بدم ؟

ولی به طور کلی در این فرکانس ساختش راحتره و ترانزیستورهای بیشتری را میشه بکار گرفت

دارای پهنای باند باریک و قابلیت حمل اطلاعات کمتری داره ولی به صورت عملیاتی مشکلات ذاتی داره مثله طول انتن که همین باعث میشه عملا کسی دنبالش نره

ولی اگر بتونید انتن مناسب براش قرار بدید و توان بالاتر از 100 وات برسونید میتونید در شب هزاران کیلومتر برد داشته باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezasat1
                با سلام فکر کنم بشه ابتدا صدا رو با مبدل انالوگ به دیجیجتال تبدیل کرد بعد با فرستنده ارسالش کرد در گیرنده نیز سیگنالهای دریافتی رو با مبدل دیجیتال به انالوگ اشکار کرد :icon_razz:
                بله میشه انجام دادم یکم تئاخیر داره با AVR و کریستال 16 مگاهرتز پورت سریال با سرعت 4000 بیت بر ثانیه انجام شده

دیدگاه

my best friend is aswhu600
                  این یک حقیقت محض است که اقای aswh600 به گردن همه ما حق دارن ایشون تجربیات باارزشون رو در اختیار همه قرار میدن البته میدونم ایشون از این حرف بدشون میاد ولی نظر شخصی ام بود
                  [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
                  -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کد کردن فرستندهای fm انالوگ؟

نوشته اصلی توسط Milad Rasuli
                    my best friend is aswhu600
                    این یک حقیقت محض است که اقای aswh600 به گردن همه ما حق دارن ایشون تجربیات باارزشون رو در اختیار همه قرار میدن البته میدونم ایشون از این حرف بدشون میاد ولی نظر شخصی ام بود
                    با سلام شما لطف داری ولی واقعا این گونه نیست

اطلاعاتی که ممکنه این جا بگم بخش قابل توجهش را از همین انجمن و از دیگران دریافت کردم که باید در حقیقت از اونا تشکر کرد

و در نتیجه من به گردن کسی حقی ندارم در واقع بخشی از اطلاعات را از کسانی میگیرم و در وقت دیگری به کسانی انتقال میدم و این یه روند معمولی برای همه کاربران هست

البته در این بین دوستی های داخل انجمنی هم شکل میگره که همیشه به من لطف دارن و منا شرمنده خودشون میکنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X