اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال و دریافت امن wirless

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال و دریافت امن wirless

سلام من یک پروژه دانشجویی دارم که باید تمام خانه های یک شهرک را با هم شبکه کنم!!!
    فقط هزینه ای که برای هر خانه(هر ماژول)باید بشه بیشتر از 10000 تومان نباید بشه...امنیت مهمه در این شبکه و نباید برای ارسال های همزمان تداخل ایجاد بشه...کسی مدار یا مازولی می تونه پیشنهاد بده؟!
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم....

پاسخ : ارسال و دریافت امن wirless

زیگبی

دیدگاه

یعنی ماژول zigbee این قدر ارزونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
        سلام من یک پروژه دانشجویی دارم که باید تمام خانه های یک شهرک را با هم شبکه کنم!!!
        فقط هزینه ای که برای هر خانه(هر ماژول)باید بشه بیشتر از 10000 تومان نباید بشه...امنیت مهمه در این شبکه و نباید برای ارسال های همزمان تداخل ایجاد بشه...کسی مدار یا مازولی می تونه پیشنهاد بده؟!
        کی این پروژه دانشجویی رو بشما پیشنهاد کرده ؟ :surprised:
        این شهرک چندتا خونه داره ؟ نرخ ارسال چقدره ؟
        از همه مهمتر اینکه حداکثر شعاع تحت پوشش فرستنده چقدر است ؟

احتمالا قرار نیست بسازی . فکر کم باید شبیه سازی کنی چون این 10 هزار تومن
        فقط هزینه شبیه سازی میشه نه ساخت :-/
        باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
          کی این پروژه دانشجویی رو بشما پیشنهاد کرده ؟ :surprised:
          این شهرک چندتا خونه داره ؟ نرخ ارسال چقدره ؟
          از همه مهمتر اینکه حداکثر شعاع تحت پوشش فرستنده چقدر است ؟

احتمالا قرار نیست بسازی . فکر کم باید شبیه سازی کنی چون این 10 هزار تومن
          فقط هزینه شبیه سازی میشه نه ساخت :-/
          یک استاد!! دوسش دارم خیلی! :applause:
          فرض کنید 1000 خونه!و نرخ ارسال خیلی کم در طول روز یک بار حداکثر40 بایت داده ارسال میکنه همین
          من فرستنده ای مشخص نکردم باید یه جوری یک راهی پیدا کرد در اصل فرستنده و گیرنده را ما می سازیم
          من یک سخت افزاری هستم این تخصص بچه های مخابراته واسه همین اینجا مطرح کردم....ممنون میشم اگر کمکم کنید :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fakheri
            زیگبی
            دوست من شما توی همه ی انجمن ها داری در مورد زیگبی می پرسی.. ایا واقعا کار کردی باهاش؟
            راستش من خودم هم دارم روی زیگبی کار میکنم ولی به این نتیجه رسیدم که ظاهرا خیلی بیشتر از این مقدار باید برای هر کدوم هزینه کنم بعد به این فکر افتادم که یک مخابراتیه تووووپپ یعنی از اون مخابراتیای واقعی!! پیدا کنم قطعا میتونیم راهی بهتر از زیگبی و کم هزینه تر پیدا کنیم...
            شمام اگر با زیگبی کار کردی بگو که کلی سوال دارم !!!! :applause: :applause:ممنون

دیدگاه

اینکه نرخ ارسال دیتای شما و همچنین تایم های ارسال کمه خودش یه مزیت بزرگیه . چون
              میتونید از هر فرکانسی استفاده کنید بدون اینکه تداخلی بوجود بیاد .
              برای اینکه بدونی چه فرستنده با چه توانی استفاده کنی حتما باید ماکزیمم مسافت رو بدونی
              یعنی دورترین فرستنده تا مرکز چند متر یا کیلومتر هستش .
              و همچنین آیا همه فرستنده ها یکجا قراره اطلاعات رو ارسال کنند یا اینکه میشه تک به تک
              دیتا های خودشون رو ارسال کنند ؟؟؟
              اگه تک به تک فراخوان بشوند و اطلاعاتشون ارسال شود مسلما تداخلی پیش نمیاد حتی
              در تایمی کمتر از 1 ثانیه هم میشه اطلاعات هر خونه را دریافت کرد . در این مدل میتونه
              فرکانس همه فرستنده ها یکی باشه و نیازی هم به کدینگ نیست .

اگه به سئوالات جواب بدی میشه بحث رو ادامه داد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                برای اینکه بدونی چه فرستنده با چه توانی استفاده کنی حتما باید ماکزیمم مسافت رو بدونی
                و همچنین آیا همه فرستنده ها یکجا قراره اطلاعات رو ارسال کنند یا اینکه میشه تک به تک
                در تایمی کمتر از 1 ثانیه هم میشه اطلاعات هر خونه را دریافت کرد . در این مدل میتونه

نظر من اینه ما برای هر کوچه یک سرور قرار بدیم که فرستنده های هر خونه برای اون سرور کوچه خودشون بفرستن بعد این سرورها اطاعاتشون را دست به دست کنند!! تا برسه به سرور اصلی و مرکزی....
                فقط چند مشکل اینجا بوجود میاد..
                1-اگر یکی از سرورها قطع بشه کل شبکه می خوابه((اگر راه حلی دارید لطفا بگین))
                2-امکان تداخل وجود داره مگر اینکه بشه ماژولی طراحی کرد که بشه مثلا برای هر کوچه از یک فرکانس خاص استفاده کنه که تداخل نکنه
                3-باید مراقب قیمت ماژول هم باشیم هر خانه بین 10-15 هزار تومان نباید بشه!
                اینا بزرگترین مشکلات من هستند واقعا از اینکه به سوالاتم جواب میدین ممنونم و امیدوارم به یک نتیجه خوب برسیم :wow:

دیدگاه

شما هنوز به سئوالات من جواب ندادید :-/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing

جواب سوالاتتون توی توضیحم تابلو!! بود دیگه ولی میگم باز:
                    1-هیچ اجباری در اینکه همزمان ارسال بشه نیست میشه تک تک ارسال بشه!
                    2-فراخوانی تک به تک هم ایده ی خوبیه ولی فکر کنم خیلی زمان میبره این طور نیست؟!ولی خوبی که داره تداخل پیش نمیاد
                    این تایم 1 ثانیه را شما از کجا تخمین زدی دوست من؟
                    ایول الان تازه متوجه شدم چی گفتی و این روش خوبی میتونه باشه! فقط این ماإ¾ژولا همونطور که گفتم اگر بخوان دست به دست اطلاعات را انتقال بدن اون مشکل به وجود میاد oo:

دیدگاه

تورو خدا اذیت نکن . ده بار تا حالا پرسیدم برد فرستنده چقدر باید باشه ؟
                      لطفا یک بار دیگه نوشته های منو از اول بخون .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                        تورو خدا اذیت نکن . ده بار تا حالا پرسیدم برد فرستنده چقدر باید باشه ؟
                        لطفا یک بار دیگه نوشته های منو از اول بخون .
                        فاصله تا فرستنده می تونه خیلی زیاد باشه من که نمیدونم مسافتا ولی کم کم 4-5 کیلومتر فاصله دارن...برای اینکه فاصله زیاده می گم باید دست به دست باشه دیگه شما روشه مستقیم سراغ داری؟!!یعنی میشه ساخت همچین چیزیا با توجه به اون هزینه؟! oo:
                        البته از موبایل و خط تلفن هم نمیشه استفاده کرد.... :cry2:

دیدگاه

بابا شعاع 4 یا 5 کیلومتر خودش یه شهره :biggrin:حتما موانع هم سر راهش هست !
                          خب انگار روش خودت عملی تره . باید خونه های هر خیابون رو به یک سرور وصل کنی و
                          هر چندتا خیابون رو هم به یک سرور و هر چندتا محله رو هم به یک سرور و الی آخر...

در آخر همه رو سریال کنی و توسط یک فرستنده توان بالا ارسال کنی به مرکز .
                          ولی به برنامه نویسی مفصلی نیاز داری و همچنین ذخیره سازی اطلاعات .
                          اول باید هر خونه در یک خیابان رو فراخوانی کنی و بعد سیو کنی و براش یک
                          اسم بزاری و یک پکیج براش بسازی . بعد همه خیابان های محله رو همین
                          مدل بسته بندی کنی و بعد یک محله رو ...

حالا جواب مشکلاتتون :
                          1) باید برنامه نویسی طوری باشه که اگه یکی از سرورها قطع شد دستگاهی
                          که توی هر خونه هستش بدونه که اطلاعات فرستاده نشده و بعد از رفع عیب
                          اطلاعات خودشو ارسال کنه . این فقط هنر برنامه نویسه .
                          2) با فراخوانی تک به تک خونه ها هیچ وقت تداخلی بوجود نمیاد . پس فرکانس ها
                          میتونه یکی باشه . فقط طبق برنامه نویسی باید هر خونه با اسم خودش فراخوان بشه.
                          3) بنظرم اینجا مشکل هزینه ماژول ها خیلی کمتر از مشکلات برنامه نویسیه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                            بابا شعاع 4 یا 5 کیلومتر خودش یه شهره :biggrin:حتما موانع هم سر راهش هست !
                            خب انگار روش خودت عملی تره . باید خونه های هر خیابون رو به یک سرور وصل کنی و
                            هر چندتا خیابون رو هم به یک سرور و هر چندتا محله رو هم به یک سرور و الی آخر...

در آخر همه رو سریال کنی و توسط یک فرستنده توان بالا ارسال کنی به مرکز .
                            ولی به برنامه نویسی مفصلی نیاز داری و همچنین ذخیره سازی اطلاعات .
                            اول باید هر خونه در یک خیابان رو فراخوانی کنی و بعد سیو کنی و براش یک
                            اسم بزاری و یک پکیج براش بسازی . بعد همه خیابان های محله رو همین
                            مدل بسته بندی کنی و بعد یک محله رو ...

حالا جواب مشکلاتتون :
                            1) باید برنامه نویسی طوری باشه که اگه یکی از سرورها قطع شد دستگاهی
                            که توی هر خونه هستش بدونه که اطلاعات فرستاده نشده و بعد از رفع عیب
                            اطلاعات خودشو ارسال کنه . این فقط هنر برنامه نویسه .
                            2) با فراخوانی تک به تک خونه ها هیچ وقت تداخلی بوجود نمیاد . پس فرکانس ها
                            میتونه یکی باشه . فقط طبق برنامه نویسی باید هر خونه با اسم خودش فراخوان بشه.
                            3) بنظرم اینجا مشکل هزینه ماژول ها خیلی کمتر از مشکلات برنامه نویسیه .
                            ممنون از توضیحاتت دوست من..
                            با این اوصاف شما میتونی ماژول فرستنده گیرنده ی خوبی طراحی کنی یا اگر ماژول اماده که به این درد!! بخوره هست را معرفی کنی؟
                            چون از لحاظ برنامه نویسیش مشکل خاصی ندارم می تونم خوب مدیریتش کنم.....

دیدگاه

متاسفانه اصلا نمیتونی از ماژول های ارزون قیمت چینی تو بازار استفاده کنی . چون اینکار
                              تقریبا صنعتی محسوب میشه و امنیت ارسال و دریافت اطلاعات مهمه . اگه مدارات رادیویی
                              با کیفیت نباشند و در شرایط آب و هوایی کاملا متغیر شهرها و محیط های نویز آلود بسرعت
                              قاطی میکنند کار شما مختل میشه .

ماژول های چینی توی بازار صنعتی نیستند و به هیچ عنوان نمیشه بهشون اطمینان کرد .
                              این ماژول ها یا باید متناسب با کار شما طراحی بشن یا مدل و انواع صنعتی اونرو
                              استفاده کنی که معمولا دست ساز هستند و گرانقیمت .
                              من کمی سرچ میکنم و اگه چیز مناسب و آماده ای پیدا کردم خبر میدم . در غیر اینصورت
                              باید طراحی و ساخته شوند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X