اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوچکترین فرستنده-گیرنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کوچکترین فرستنده-گیرنده

سلام
    لطفا اگه میشه درمورد کوچکترین فرستنده و گیرنده موجود در بازار راهنمایی کنید. بردش حدود 10-15 متر
    ممنون

پاسخ : کوچکترین فرستنده-گیرنده

نوشته اصلی توسط maryamss
    لطفا اگه میشه درمورد کوچکترین فرستنده و گیرنده موجود در بازار راهنمایی کنید. بردش حدود 10-15 متر
    چی میخواهید منتقل کنید ؟صوت - دیتا - تصویر ؟؟
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

فقط دیتا- که تو یه گیرنده دیگه بشه مسافت تا فرستنده رو تشخیص داد

دیدگاه

ببین اینجا کوچیک یا بزرگ بودن مدارات مهم نیست . شما باید از قطعاتی استفاده کنید که بشما
        این قابلیت رو بده . مثلا در گیرنده باید از قطعاتی استفاده کنید که RSSI Output داشته باشه .
        ولتاژ خروجی این پایه نسبت به دوری و نزدیکی به منبع ارسال امواج کم و زیاد میشه . بعد
        میتونید با یکسری اعداد و ارقام مسافت رو بسنجید و یا اینکه روی بارگراف نشون بدید .
        مثلا دیتاشیت این قطعه رو ببینید :
        اینجا

محصولات شرکت http://www.hoperf.com رو هم ببینید شاید این قابلیت رو داشته باشند .

دیدگاه

میشه یکم بیشتر توضیح بدین. این یه آی سی هستش که باید تو گیرنده ازش استفاده بشه، اما بقیه مدار چطور باید باشه؟
          درضمن کاربرد جوریه که ابعاد خیلی مهمه. البته فقط در فرستنده

دیدگاه

خب فرستنده اصلا لزومی نداره بزرگ باشه . یه مدار FM یا FSK چند میلی واتی برای شما کافیه .
            ولی تو گیرنده باید از دمدولاتور یا آشکار سازی استفاده کنید که RSSI داشته باشه . این آی سی
            که براتون گذاشتم فقط آشکار ساز اف ام هستش . و مدارات جانبی هم داره که مفصله .

نمیدونم اهل ساخت هستید یا نه . اگه تا حالا کار فنی نکردید بهتره دنبال ماژول های آماده ای
            بگردید که پین خروجی برای RSSI داشته باشه .

دیدگاه

سلام.

RFM22 و RFM23. اینها یه رجیستر داخلی دارن که RSSI رو میده. ارزونن و کوچیک. من تست کردم؛ RSSIش خوب جواب میده.
              خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                خب فرستنده اصلا لزومی نداره بزرگ باشه . یه مدار FM یا FSK چند میلی واتی برای شما کافیه .
                ولی تو گیرنده باید از دمدولاتور یا آشکار سازی استفاده کنید که RSSI داشته باشه . این آی سی
                که براتون گذاشتم فقط آشکار ساز اف ام هستش . و مدارات جانبی هم داره که مفصله .

نمیدونم اهل ساخت هستید یا نه . اگه تا حالا کار فنی نکردید بهتره دنبال ماژول های آماده ای
                بگردید که پین خروجی برای RSSI داشته باشه .
                مرسی از راهنماییتون
                توو ساختش که مشکلی ندارم اگه مدارش تقریبا برام مشخص باشه، فقط چون زیاد تو زمینه های مخابراتی کار نکردم این RSSI و اینارو باید یکم مطالعه کنم ببینم قضیش چیه :smile:

دیدگاه

سلام
                  اگر اندازه حدود 2 سانت در 3 سانت (حدودا ) براتون مناسبه من میتونم براتون بسازم
                  اگر قرار دادن این نقشه معزورم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ep5ara علی رضا امینی
                    سلام
                    اگر اندازه حدود 2 سانت در 3 سانت (حدودا ) براتون مناسبه من میتونم براتون بسازم
                    اگر قرار دادن این نقشه معزورم
                    نه 2*3 خیلی زیاده. من یه چیزی در حدود 1*1 میخوام :redface:

دیدگاه

سلام
                      در جواب (من حدود یک سانت در یک سانت) باید بگم به اگر میخواهی فرکانس ثابتی داشته باشی هم در گیرنده هم در فرستنده باید از یک سری چیپ استفاده کنی و برای راه اندازیشون باید از میکرو smd استفاده کنی
                      در هر صورت اگر بخوام تو همون یک سانتم میتونم هم گیرنده بسازم هم فرستنده
                      :NO: :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ep5ara علی رضا امینی
                        سلام
                        در جواب (من حدود یک سانت در یک سانت) باید بگم به اگر میخواهی فرکانس ثابتی داشته باشی هم در گیرنده هم در فرستنده باید از یک سری چیپ استفاده کنی و برای راه اندازیشون باید از میکرو smd استفاده کنی
                        در هر صورت اگر بخوام تو همون یک سانتم میتونم هم گیرنده بسازم هم فرستنده
                        :NO: :nice:
                        ممنون ولی من میخوام خودم بتونم بسازمش که یه چیزیم یاد گرفته باشم :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maryamss
                          من میخوام خودم بتونم بسازمش که یه چیزیم یاد گرفته باشم :rolleyes:
                          ساخت همچین مداری در طول و عرض 1 سانت برای هرکسی مقدور نیست . علاوه بر استفاده
                          از قطعات SMD خاص (کوچک تر از سایز معمول) باید بتونید در این مساحت لحیم کاری هم بکنید
                          من فکر نکنم کار راحتی باشه .
                          بنظرم برای ابتدای کار از قطعات معمولی با فیبر بزرگ تر استفاده کنید و کم کم قطعات کوچکتری
                          بکار ببرید . برای ابتدای کار اندازه طول و عرض 10 سانت فکر کنم خوب باشه :agree:

دیدگاه

درسته... میشه بگین از کجا شروع کنم؟ مثلا اگه یه مدار نمونه باشه از همچین فرستنده-گیرنده ای یا جایی که اینارو توضیح داده باشه بهم معرفی کنید

دیدگاه

سلام.

به نظر من اگه در مورد RF اطلاعات درست و درمون نداری، این کار (که بخوای فرستنده و گیرنده بسازی) خیلی وقت گیره.

یه مدلی که همینجا گفته بودم رو میتونی استفاده کنی. سایزش هم 16*16 میلی متره.

البته چیپ RFش هم موجوده که سایزش خلی کوچیکه (نمیدونم دقیقا سایزش چیه، ولی فکر کنم زیر 5*5 باشه).
                              خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X