اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاهی برای تشخیص پارازیت ماهواره ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاهی برای تشخیص پارازیت ماهواره ای

درود به همه
    کسی از دوستان مداری سراغ نداره که میزان پارازیت که روی ماهواره ها هست به ما نشان بده
    این دستگاه برای کسائی خوبه که مریضند یا باردار هستند که وقتی پارازیت میافته براشون خیلی بده
    اگه دستگاهی باشه که با زیاد شدن فرکانسی که ماهواره ها باهاش کار میکنند اخطار بده خیلی عالیه
    بعد یکم تغییرش میدیم
    من قبلا یک نقشه پیدا کرده بودم که برای موبایل بود و وقتی موبایل روشن میکردی توی بلنگوی اون صدا میداد
    مدار ساده ای هم داشت
    ولی من برای پارازیت ماهواره میخام کسی میتونه کمک کنه ؟؟

پاسخ : ساخت دستگاهی برای تشخیص پارازیت ماهواره ای

جالبه .. با فایندر نمیشه؟؟
    یا اگه خودمون بخایم بسازیم خب تو فرکانس 12 گیگا هرتز میشه با امکانات موجود میشه کار کرد؟ :|

دیدگاه

ببین این یک مدار هستش که تستش کردم و در موقعی که موبایل روشن باشه یک صدای بوق توی بلندگو میده

چیز سختی نیست . خود منم ساختمش خیلی قشنگ جواب میده . ولی من برای اون فرکانس میخام

دیدگاه

چقد شبیه دمدولاتور AM هست!!

دیدگاه

پاسخ : ساخت دستگاهی برای تشخیص پارازیت ماهو&#

اول باید نوع پارازیت مشخص کرد !! چون پارازیت ها دو نوع هستند یک نوع ان پارازیتی هست که خود دیش فرستنده مستقر در فضا رو بوسیله ایستگاهای زمینی هدف قرار میدهند و باعث اتلاف سیگنال در کل محدوده پوشش (beam) ماهواره میشن . این نوع پارازیت هیچ ضرری نمیتواند داشته باشد .چون در این حالت امکان دارد مرکز ایستگاه پارازیت در اروپا باشد ولی باعث اشکال در سیگنال دریافتی در اسیا بشود.
          نوع دیگر پارازیت از نوع محلی میباشد .که میتوان یک محدوده خاص با برد محدود رو هدف قرار داد و باعث اشکال در سیگنال دریافتی شد .این نوع پارازیت بشدت زیان بار میباشد .
          پیشنهاد میکنم یک پارازیت ساز ساده بسازید و روی سیگنال دریافتی و راههای حذف ان بیشتر تحقیق کنید.

دیدگاه

فکر کنم ساخت پارازیت ساز هم خیلی سخت باشه و هم قطعاتش توی ایران کم باشه . اگه دستگاهی باشه که میزان سیگنال در محدوده ماهواره
            نشان بده خیلی بهتره و ساده تره . مثلا به صورت عقربه ای یا با صدای بوق ....

دیدگاه

البته یه کم دانش کارکردن در فرکانسهای بالا رو داشته باشی با قطعات موجود هم میشه یه پارازیت ساز ساده ساخت .
              قبلا یادم هست با یکی بچه ها همچین چیزی درست کرده بودیم و کلی فرکانسهای هاتبرد و ..عربست .در کل FEC بالاتر 1/2 برای دیشهای همسایه از ته قیچی میشد . این رفیق نامرد ما پول خوبی از همسایه ها به جیب میزد :-))

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X