اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید فرکانس 80-150 مگاهرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید فرکانس 80-150 مگاهرتز

غیر از این موضوع که مقدار سمپل ها تاثیر به سزایی در شکل موج خروجی داره و معمولا هم 4 کیلو سمپل هست ولی یک مشکل دیگر dds اینه که دارای هارمونیک نیز است که اگر پهنای باند فیلتر خروجی ما زیاد باشه باعث می شه که کیفیت سیگنال خروجی بیاد پایین و فکر می کنم که اقای dxing نیز از این مورد بدشون میاد و عیب میدونند . البته dds مزایای خوبی داره که باعث می شود که ازش استفاده کنیم و این عیب رو هم بر طرف کنیم . یکی از مهمترین مزایای dds اینه که فرکانس خروجیش وابسته به حرارت نیست و اینکه به صورت مستقیم می توان با استفاده از میکرو فرکانسش رو تغییر داد .

در ضمن شکل موج خروجی dds می تونه هر شکل موجی باشه .

دیدگاه

آقایون سلام
      اگر من بخوام از PLL استفاده کنم نهایتشو چند برابر کننده است؟مثلا من با رنج کمتر از 16 مگاهرتز می تونم به رنج های 100 یا بیشتر برسم؟چند نمونه اش هم معرفی کنید عالی می شه
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
        اگر من بخوام از PLL استفاده کنم نهایتشو چند برابر کننده است؟مثلا من با رنج کمتر از 16 مگاهرتز میتونم
        به رنج های 100 یا بیشتر برسم؟چند نمونه اش هم معرفی کنید عالی می شه .
        محدودیت نداره . مثلا برای آی سی TSA5511 شما میتونید با کریستال 3.2 مگاهرتز اسیلاتوری
        به بزرگی 1.3 گیگاهرتز رو کنترل کنید .
        شما باید مشخص کنید که در فرکانس 80 تا 150 مگاهرتز با چه استپ سایز (فاصله بین کانال ها)
        میخواهید تفکیک داشته باشید ؟ بعضی از قطعات از قبل توسط سازنده معین شده اند . همین آی سی
        بالایی حداقل استپ آن 50 کیلوهرتزه . البته مدل هایی هم هست که 1 کیلوهرتز به بالا داره !!!
        باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

سلام و خیلی ممنونم از جوابتون
          حالا از کجاها می شه مثلا یه تراشه PLL را با دقت مد نظرمون بدست بیاریم؟ مثلا جایی هست که فرکانس و استپ رو مشخص کنیم و تراشه رو بدست بیاریم
          آخه تو سایت PLL.ir مشخصات رو نزده و برای تکتکشون باید دیتاشیتشونو گرفت
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

:-/
            نمیدونم چی میخواهید . ولی اطلاعات این قطعات رو فقط میشه از فایل دیتاشیت PDF اونها که
            توسط سازنده ارائه شده بدست آورد . باید دانلود کرده و قطعه مورد نظر رو پیدا کنید .
            تو دیتاشیت هم محدوده فرکانسی ذکر شده - هم کریستال رفرنس - هم استپ سایز و...
            باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X