اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی سطح سوالات مطرح شده در بخش AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی سطح سوالات مطرح شده در بخش AVR

ضمن ابراز احترام به کلیه کاربران وبسایت ECA
    این اولین مطلب ارسالی من در این انجمن است. در مطالعه ای که در سوالات ارسالی به بخش AVR و پاسخ های آنها داشتم (با عرض پوزش) نوعی سطحی بودن و ضعف کلی در مطالب این بخش به چشم می خورد که کمتر مطلب قابل اعتنایی از نظر علمی و کاربردی در آنها قابل مشاهده است . سوال این است که آیا سقف پروژه های AVR و کاربرد های آن در همین حدی است که اینجا مطرح می شود و اصولا چه کاری می توان انجام داد که ضمن پاسخگویی به سوالات عادی، مطالب جدی تر و با ارزش علمی بالاتر برای استفاده همه دوستان مطرح شود؟
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

پاسخ : بررسی سطح سوالات مطرح شده در بخش AVR

سلام.
    من موافقم. نه تنها در این بخش در همه بخشها به نظرم نیاز به مطالب جدی تر و باارزش تر هست.
    اما اینکه چه کار می شه کرد. شاید باید از افراد بیشتری کمک گرفته بشه و این البته نیاز به مدیران بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتری داره. و همینطور لازمه که در افراد ایجاد انگیزه بشه. مثلا تعیین امتیاز برای هر فرد، امتیاز دهی به پست ها با رای دیگران و تعداد تشکرها و ... و درضمن با فعالیت های تیمی جدی و پیگیر افراد بیشتری جذب می شن و فقط نمیان اینجا سوال خودشونو بپرسند و برن!
    البته همین جا اعلام کنم که من وارد مباحث مدیریتی ECA نمیشم. یک بار این کارو کردم و تا پای اخراجی پیش رفتم. دیگه آدم شدم :mrgreen:
    شاید به مرور که ECA وضعش بهتر بشه درست بشه.
    بهرحال اگه کاری از دست من بربیاد من درحد توانم کمک می کنم.
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

بهترین کار اینه که کمی در مطرح کردن سوال هامون بیشتر دقت کنیم

- اغلب سوال ها یا به وفور تکرار شده و کاربر دقتی در سرچ زدن مطلب نمیکنه یا حداقل سوالش رو در همون تاپیک مطرح نمیکنه و سریع یک تاپیک جدید باز میکنه.

- دومین علت و مهمترین اونها اینه که اکثر مباحث مطرح شده که به جواب هم نرسیدن بیشتر از اینکه ناشی از بررسی و تحقیق و خلق یک سوال باشن منظوری جز یک مدار حاضر و آماده ندارن.
      یعنی اینکه افراد به جای اینکه برن و حداقل یک کتاب رو در زمینه مورد نیاز مطالعه کنن و چندو چون کار دستشون بیاد و بعد برن دنبال تجربه کردن و ببینن واقعا کجا به کمک نیاز دارن درخواست یک وسیله ساخته شده یا مدار آماده میدن

دیدگاه

بهترین کار اینه که کمی در مطرح کردن سوال هامون بیشتر دقت کنیم

- اغلب سوال ها یا به وفور تکرار شده و کاربر دقتی در سرچ زدن مطلب نمیکنه یا حداقل سوالش رو در همون تاپیک مطرح نمیکنه و سریع یک تاپیک جدید باز میکنه.
        خب راستش من خیلی با این موافق نیستم. کاربران جدید هم اینجا حق و حقوقی برای خودشون دارن. و با سرزنش کردنشون از اینکه چرا سوال تکراری می کنید یا چرا چنین سوالی می کنید انگیزه شون گرفته می شه. اتفاقی که برای خود من افتاد وقتی تازه وارد بودم. یک سری سوالاتم که خیلی خاص بود هیچ کی جواب نداد. یک سری سوالاتم که کلی بود یا تکراری بود و یا تلقی این شد که تحقیق و بررسی نکردم.... توی سرچ هم که می زدم مثلا 1200 جواب می آورد و واقعا نمی شد در همه اونها بگردم و ببینم کدوم جواب من هست.
        به نظر من بهتره یک بخشی باشه که هرکسی سوالی داره و شک داره که آیا تکراریه یا نه اون رو در اون بخش مطرح کنه و چند نفر هم مسئول این باشه که به سوالات اون بخش پاسخ بدن. اگر تکراریه لینک بدن و اگر نیست منتقل کنند به بخش مناسبش...
        - دومین علت و مهمترین اونها اینه که اکثر مباحث مطرح شده که به جواب هم نرسیدن بیشتر از اینکه ناشی از بررسی و تحقیق و خلق یک سوال باشن منظوری جز یک مدار حاضر و آماده ندارن.
        یعنی اینکه افراد به جای اینکه برن و حداقل یک کتاب رو در زمینه مورد نیاز مطالعه کنن و چندو چون کار دستشون بیاد و بعد برن دنبال تجربه کردن و ببینن واقعا کجا به کمک نیاز دارن درخواست یک وسیله ساخته شده یا مدار آماده مید
        این حرف شما درسته. در واقع اکثر سوالات همینطوره که یک سوال مربوط به کار خودشونه و جواب حاضر و آماده هم می خوان و وقتی گرفتن والسلام. می رن دیگه پیداشون نمی شه.
        اما اینم اگر فعالیت های تیمی، نوآوری، ایجاد انگیزه در فروم وجود داشته باشه:
        فرد وقتی با اینجا آشنا شد دیگه به راحتی نمی ره، اگه حتی یک جواب حاضر و آماده بگیره، تشویق می شه و شاید دفعات بعدی یاد بگیره چه طور جواب حاضر و آماده نخواد. فقط لازمه یککم محیط اینجا حالت دوستانه تر داشته باشه و فعالیتهای واقعا مفید و کاربردی به صورت تیمی و جدی شکل بگیره.

این نظر منه که چند سال پیش هم دادم و همه مقابل من قرار گرفتند:redface: :redface:

حالا دوباره برگشتم و بازم دلم ... :mrgreen:
        It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

با سلام .
          در ابتدا بگم که قصد بی احترامی به کس یا چیزی را ندارم و فقط نظر خودم را مطرح می کنم .
          نظر بنده : شاید اگه به بخش WIKI سایت توجه بیشتری میشد دیگه اینهمه سوال تکراری یا مشابه در انجمن مطرح نمی شد و هر وقت کاربری نیاز به مطلب خاصی داشت به ویکی رفته و صحیح ترین و بهترین روش و پاسخ رو مشاهده می کرد .
          بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
          موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
          نلسون ماندلا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrh
            با سلام .
            در ابتدا بگم که قصد بی احترامی به کس یا چیزی را ندارم و فقط نظر خودم را مطرح می کنم .
            نظر بنده : شاید اگه به بخش WIKI سایت توجه بیشتری میشد دیگه اینهمه سوال تکراری یا مشابه در انجمن مطرح نمی شد و هر وقت کاربری نیاز به مطلب خاصی داشت به ویکی رفته و صحیح ترین و بهترین روش و پاسخ رو مشاهده می کرد .
            سلام. یعنی مطالب رو در wiki دسته بندی کنیم؟
            مثلا تمام اطلاعات مربوط به میکرو در ویکی قرار داده بشن؟

دیدگاه

راستی این سوال شاید مربوط نباشه ولی نمی دونم کجا بگم.
              به نظر شما ادبیات ویکی ادبیات خوبیه؟ مثلا:
              "جُستید" یا "پیرامون پروژه چه ها توانید کرد و کجا توانید یافت"
              بعضی از عبارات هم در ویکی اصلا معنی اشو نمی فهمم. من یک مدتی سعی کردم با ویکی فارسی(از سایت اصلی ویکیپدیا) کار کنم. ولی واقعا نمی فهمیدم معنی جملاتشو. دیگه رفتم سراغ انگلیسی و خیلی برام راحته فهمیدنش!!
              مثلا: "درون مایه"، "رده های صفحه"، "نمایش مبدا" ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشته اعلمی فر (beheshtaein سابق)

سلام. یعنی مطالب رو در wiki دسته بندی کنیم؟
                مثلا تمام اطلاعات مربوط به میکرو در ویکی قرار داده بشن؟
                با تشکر.

با توجه به این همه سوالات تکراری مثلا در مورد کار با رم های MMC , ... اگه یک مرجع و یا حداقل یک کتاب خانه مرجع مناسب در این زمینه تهیه می شد دیگه کسی برای کار با رم ها دست به ایجاد کردن تاپیک نمی زد و از مطلب WIKI استفاده می کرد .
                بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
                موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
                نلسون ماندلا

دیدگاه

ضمن تشکر از توجه دوستان
                  هرچند مطرح شدن پرسش های گوناگون و در سطوح مختلف امری اجتناب ناپذیر است و جزء طبیعت چنین سایتی است. اما اگر یک بخش خاص ایجاد شود که عضویت در آن شامل شرایط ویژه ای باشد و کسانی بتوانند در آن مطلب ارسال کنند که مراحلی را طی کرده باشند و مثلا مقالات یا پروژه های کاربردی را ارائه کرده باشند تا امتیاز لازم را برای عضویت کسب کنند و بعد از رسیدن به این مرحله هم توسط دیگران ارزیابی شوند. در اینصورت شاید شرایط متفاوتی را بتوان تجربه کرد. برای تجربه چنین روشی به قوانین سایت پر بیننده ای مانند بالاترین توجه کنید که هرکس نمی تواند "هر چیزی" را مطرح کند. وگرنه به مراتب پائین تر نزول خواهد کرد و امتیاز منفی خواهد گرفت.
                  البته ساز و کار چنین روشی باید متناسب با کاربرهای این سایت(eca) باشد. اما سزاوار نیست که سایتی با بیش از 67000 عضو تنها در حد یک اتاق گفتگوی دانشجویان سال اول که به دنبال جزوه فلان استاد می گردند باقی بماند و کسانی هم که حرفی برای گفتن دارند، روی این فضاها حسابی باز نکنند و فعالیت در آن را نوعی وقت تلف کردن محسوب کنند.
                  وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                  اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

آره من هم موافقم اگه این سایت قانون داشت تو نمیومدی توی بخش avr این تاپیک رو بزنی
                    قانون داره تو اگه یک بار قوانین انجمن رو می خوندی این کار رو نمی کردی
                    واقعا من از این رفتار شرم سارم

می گید سوالها سطحی است ، یکی از افتخارات این سایت اینه که بقیه اعظع به بقیه کمک می کنند
                    امید وارم تاپیک قفل شه یا به جای مناسبش منتقل بشه
                    اما خانم فرشته اعلمی فر که دکمه تشکر زده اند
                    ....(توسط مدیریت ویرایش شد!)
                    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

با سلام به همگی
                      خوب در ابتدای کار باید بگم که به هیچ عنوان با نظر دوستان موافق نیستم.

1.با avr نمیشه هواپیما ساخت نهایت فشاری که میشه بهش اورد پخش یه فایل صوتی و یا کنترل یه lcd رنگی موبایل در حد 240*320 پیکسل هست و تو کارهای صنعتی هم بهترینش کنترل یه ماژول مثل gsm و یا کارهای کنترلی رباتیک هست
                      خوب حالا در تمامه این موارد بحث شده
                      2.قرار نیست دوست من کسی بشینه کلی به خودش فشار بیاره و یه سری تجربیات به دست بیاره و شما بیای بگی مطالب سطحش پایینه کاش یه نمونه هم داشت
                      این نیاز داره یه کم هم خودت دل بسوزونی و بری دنبالش و بعد بیای مشکلت رو بگی و دوستان کمکت کنن

خوب با این تفاسیر حالا اگه نا حق میگم بفرمایین

در ضمن دوستان خواهش میکنم همدیگه رو به سخره مسخره نگیرین.خواهش میکنم این بحث رو تمام کنید
                      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

بزرگترین مشکل .... فقط و فقط ایجاد وسالات تکراری هست....اگر این مشکل فرهنگی حل بشه فرصت برای مطرح کردن سوالات سطح بالاتری ایجاد میشه.
                        یکی از بهترین راهکار ها همون بخش ویکی هست ولی دوستان چطور باید توجه بیشتر کنیم ؟ مگر نه اینکه همه دوستان باید باهم تو این بخش کمک کنند ؟

دیدگاه

1- در رابطه با مطلب منتشر شده شخصا مغایرتی با قوانین سایت مشاهده نکردم زیرا موضوع مطرح شده به طور خاص در مورد AVR و ظرفیت های بالقوه آن و آن چیزی است که در عمل وجود دارد. بله اگر مثلا در بخش "جزوات دانشگاهی" یا نظیر آن چنین صحبتی مطرح می شد شاید اشکال وارد بود.

2-اما بخشی از مشکل این است که از نظر برخی دوستان، میکروکنترلری مانند AVR در همین حدی که در این سوال و جواب ها مطرح می شود کاربرد دارد و به غیر از تکراری بودن سوالات ، چندان ایرادی در روال فعلی مشاهده نمی شود. یک بخش از منظور این تاپیک ناظر به این مسئله است که پتانسیل AVR بسیار بالاتر از این سطحی است که مطرح می شود و سوال در مورد راهکارهایی است که برای گذار از موقعیت فعلی به سطوح بالاتر لازم است.

3- به نظر می رسد رعایت صبر و ادب و روحیه دوستانه برای بهتر کردن شرایط بسیار مفیدتر از اظهار نظر های پرخاشگرانه و عجولانه باشد. همانگونه که در ابتدا عرض کردم این اولین مطلبی است که در این سایت مطرح کرده ام(و شاید آخرین باشد) و هدف از آن پیشنهادی در جهت بهبود وضعیت جاری بخش AVR ( و احتمالا) سایر بخش هاست. خدمت دوست عزیزی که با لحن پرخاشگرانه ای در این مورد موضعگیری کرده اند و عبارت "شرمساری" را مطرح کرده اند، عرض می کنم که فرض کنید نویسنده این سطور فردی باشد که صاحب تجربیاتی باشد که بسیار فراتر از سطح دانش فنی مطرح شده در تاپیکهای معمول باشد. آیا شما تصور می کنید با چنین برخوردی آیا این فرد یا امثال او حاضر می شوند ثانیه ای از وقت خود را در چنین فضاهایی برای انتقال تجربیات خود، صرف کنند؟ به هرصورت من متوجه دلیل این نوع برخورد و موضعگیری نشدم و از مدیریت سایت تقاضا می کنم نظر صریح خود را در این موارد اعلام کنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                            بزرگترین مشکل .... فقط و فقط ایجاد وسالات تکراری هست....اگر این مشکل فرهنگی حل بشه فرصت برای مطرح کردن سوالات سطح بالاتری ایجاد میشه.
                            سلام
                            به این مشکل فرهنگی نیست، این مشکل سرچ ضعیف سایت هست.
                            مثلاً من بی سواد می خوام بدونم ct چیه، 200 صفحه نمایش داده می شه :eek:
                            در صورتی که اگه در یک بخشی زمانی که کسی تاپیک ایجاد می کنه، همون موقع کلمات کلیدی تاپیک از ایجاد کننده سوال شود، تا حدود زیادی این مشکل برطرف می شه. اون وقت فقط در بخش کلمات کلیدی سرچ می کنیم و به جای 4000 تا ده - بیست تا بیشتر نمایش داده نمی شه.
                            کاشکی مشکل به همین جا ختم می شد، این بخش سرچ پر از باگ هست ... یه سری تاپیک رو سرچ نمی کنه، بعضی از تاپیک ها معلوم نیست چه بلایی سرشون می آد :cry:
                            برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                            http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بررسی سطح سوالات مطرح شده در بخش AVR

نوشته اصلی توسط john lock
                              آره من هم موافقم اگه این سایت قانون داشت تو نمیومدی توی بخش avr این تاپیک رو بزنی
                              قانون داره تو اگه یک بار قوانین انجمن رو می خوندی این کار رو نمی کردی
                              واقعا من از این رفتار شرم سارم

می گید سوالها سطحی است ، یکی از افتخارات این سایت اینه که بقیه اعظع به بقیه کمک می کنند
                              امید وارم تاپیک قفل شه یا به جای مناسبش منتقل بشه
                              اما خانم فرشته اعلمی فر که دکمه تشکر زده اند
                              ....(توسط مدیریت ویرایش شد!)
                              :surprised: :question:
                              من که نمی دونم احتمالا چه بدوبیراهی به من گفتین :mrgreen: :redface:
                              مدیریت قبل از اینکه من ببینم ویرایش کردند، اما من ضمن اینکه معذرت می خوام باعث ناراحتی شما شدم ولی فکر می کنم حداقل این حق رو دارم که تشکر کنم!!!!!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X