اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قوانین انجمن

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • Show
Clear All
new posts

  قوانین انجمن

  انجمن تخصصی برق و الکترونیک ECA، یک فروم تخصصی با محوریت برق و الکترونیک برای فراهم نمودن بستری برای بحث و تبادل نظر، و انتقال تجربیات علمی و فنی صاحبنظران و صنعتگران، و نیز تقارب فعالین صنعت با دانشگاهیان و علاقمندان به حوزه برق و الکترونیک می باشد.عضویت در انجمن و استفاده از مطالب عمومی انجمن رایگان بوده و استفاده از مطالب و مقالات سایر کاربران تنها با ذکر منبع آن و نام نویسنده مجاز خواهد بود. برای انسجام و نظام مندی رفتار کاربران انجمن، قوانینی برای فعالیت در آن وضع گردیده که شما با مطالعه آن مسئولیت رفتار و ارسالهای خود را در سایت به عهده خواهید گرفت. در صورت عدم رعایت این قوانین، پس از اخطارهای لازم امکان حذف حساب شما از سایت وجود خواهد داشت.

  قوانین ثبت نام و فعالیت در انجمن های تخصصی برق و الکترونیک ECA:
  • 1) استفاده از کلمات مناسب در ایجاد نام کاربری ضروری است. در صورت مشاهده کلمات نامناسب، شماره تلفن و یا نام تجاری در قسمت نام کاربری که به منزله تبلیغ و اسپم تلقی شود، حساب آن کاربر در اولین فرصت حذف شده و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد. حتی المقدور نام کاربری را با حروف فارسی ایجاد نموده و برای یکدست شدن فضای انجمن و کسب شان علمی از نام اصلی خود استفاده کنید. در هر زمان پس از عضویت می توانید با مراجعه به مدیر انجمن درخواست تغییر نام کاربری خود را داشته باشید.
  • 2) هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک فرد با چند حساب کاربری، تمامی حسابهای آن کابر محدود یا حذف خواهند شد.
  • 3) بحث و تبادل نظر پیرامون دین، سیاست، مذهب، مقدسات و سایر مسایل مربوطه در هر نوع و روش (چه موافق و چه مخالف)، و نیز بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعاتی که مغایر با قوانین حکومتی جمهوری اسلامی ایران باشد، خلاف مقررات بوده و علاوه بر حذف پست مربوطه، حساب کاربری کاربران شرکت کننده در بحث نیز مسدود خواهد شد.
  • 4) قبل از ایجاد تاپیک جدید، موضوع مورد نظر را در انجمن جستجو نموده و از عدم وجود موضوع مشابه مطمئن گردید. تاپیک های تکراری بدون نیاز به اطلاع کاربر حذف می گردند.
  • 5) برای شروع بحث، بخش مناسب و مرتبط با موضوع بحث را مشخص نموده و در انجمن تخصصی مربوط به موضوع، پست جدید خود را ایجاد نمایید. در غیر این صورت امکان انتقال موضوع شما به بخش مربوطه بدون اطلاع قبلی وجود خواهد داشت. همچنین از مطرح نمودن یک موضوع در چند انجمن (به منظور رسیدن سریعتر به پاسخ) خودداری فرمایید.
  • 6) برای بحث ها و تاپیک ها، عناوین مناسب و مرتبط انتخاب نموده و از ایجاد تاپیک هایی با عنوان "کمک کنید"، "خواهش می کنم..."، "فوری.."و نظایر آن اجتناب نمایید. می توانید از کلمات کلیدی موضوع خود برای بهتر شدن عنوان کمک بگیرید.
  • 7) در هنگام ارسال پست در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمایید. استفاده از کلمات نامناسب و یا پرخاشگری، اخطار لازم از طرف مدیران انجمن را به همراه داشته و در صورت تکرار، دسترسی شما به انجمنها قطع شده و حساب کاربریتان مسدود خواهد شد.
  • 8) دقت داشته باشید که تمامی مطالب و پست ها می بایست به زبان فارسی باشد و تنها استفاده از مطالب علمی به زبان اصلی در میان پست ها مجاز می باشد. در غیر این صورت پست شما حذف خواهد شد.
  • 9) از ایجاد تاپیک های تجاری و تبلیغاتی و همچنین نوشتن هرگونه شماره تلفن و آدرس ایمیل برای جواب گویی به سوالات سایر کاربران جداً خودداری فرمایید. این کار می تواند منجر به حذف حساب کاربری شما شود.
  • 10) در صورت نقل قول از سایت های دیگر حتماً لینک مرجع را نیز درج نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع، نوشته شده توسط شخص خاصی بود، حتماً نام وی را ذکر نمایید.
  • 11) هنگام طرح سوالات خود، آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. یعنی در صورتی که سوال هایی با موضوعات مختلف دارید، آنها را در چندین ارسال و در انجمن های مربوطه مطرح نموده و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک پست خودداری فرمایید.
  • 12) هنگام جواب دادن به سوالات سایر کاربران، از به کار گیری الفاظ و جملات تحقیر آمیز خودداری فرمایید. انجمن محل یادگیری افراد بوده و کاربران با تمامی سطوح معلومات در آن حضور دارند؛ از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود، دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.
  • 13) در صورتی که جواب یک سوال را نمی دانید، از ارسال مطالبی که باعث شلوغ شدن آن بحث شود خودداری نمایید.
  • 14) برای تشکر از کاربران، حتما از دکمه تشکر زیر پست مربوطه استفاده کرده و از ارسال شکلک و یا جملات تشکرآمیز در پست مجزا خود داری نمایید.
  • 15) مسئولیت تمامی فایل ها، تصاویر، لینک ها و سایر مطالبی که از طریق انجمن رد و بدل می شوند بر عهده کاربر فرستنده می باشد و ECA هرگونه مسئولیتی را در خصوص محتوای این داده ها از خود سلب می نماید. پیشنهاد می شود قبل از استفاده از هرگونه فایل دانلود شده، از سلامت آن مطمئن شوید. همچنین در بخش راهنمایی های انجمن، راهکارهای آپلود و دانلود صحیح و راحت فایل ها قرار داده شده است.
  • 16) برای امنیت بیشتر و جهت گرفتن پاسخ سوال های خود، از انجمن ها و یا بستر پیغام خصوصی انجمن استفاده نمایید. در صورتی که مستقیماً با یک کاربر از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی و یا هر روش دیگری خارج از سایت ارتباط داشته باشید، انجمن هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشکالات احتمالی نخواهد داشت.
  • 17) شما تنها یک ماه برای ویرایش هر یک از پست های خود فرصت خواهید داشت و پس از این بازه امکان ویرایش آن پست وجود نخواهد داشت. در صورت لزوم بر تغییر مطلبی، می توانید آن را با مدیر انجمن در میان بگذارید.
  • 18) در صورت نیاز می توانید با هریک از مدیران انجمن ها به وسیله پیغام خصوصی* در ارتباط باشید. چنانچه انتقاد و یا اعتراضی نسبت به عملکرد یا رفتار مدیری دارید، آن را تنها از طریق پیغام خصوصی* برای مدیریت سایت ارسال نمائید تا رسیدگی* های لازم انجام شود.
  • 19) تاپیک های غیر فنی انجمن، به منظور افزایش روحیه دوستی و صمیمیت بین کاربران و همچنین بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث غیر فنی و عمومی در نظر گرفته شده است. بحث های عمومی خود را می توانید در این بخش ها مطرح نمایید.
  • 20) هر کاربر در انجمن می تواند امضای شخصی خود را در زیر پستهایش داشته باشد. دقت داشته باشید این امضا برای معرفی بیشتر شما بوده و استفاده از آن به عنوان ابزار تبلیغاتی و یا تجاری مجاز نمی باشد. برای اطلاع از نحوه قرار دادن امضا و قوانین مربوط به آن به بخش راهنمایی های انجمن مراجعه فرمایید.
  • 21) قسمت پروفایل کاربری، چکیده ای از اطلاعات شماست که برخی قسمتهای آن برای سایر کاربران نمایش داده شده و بخشی دیگر تنها در اختیار مدیریت سایت بوده و برای گسترش ارتباطات و اطلاع رسانی ها استفاده خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر از کارایی فیلدهای پروفایل کاربری، به بخش راهنمایی های انجمن مراجعه فرمایید.
  • 22) حق حذف یا انتقال یک نوشته یا تاپیک بر اساس قوانین انجمن و بدون اخطار قبلی، برای مدیران محفوظ بوده و اطلاعیه حذف یا انتقال به همراه دلیل آن برای کاربر ارسال خواهد شد.
  • 23) قرار دادن غیر قانونی نرم افزارها و مواردی که شامل قانون کپی رایت ایران می باشند، ممنوع است.
  • 24) کاربران موظف اند در صورت مشاهده نقض هر یک از قوانین انجمن، موضوع را با مدیران سایت با استفاده از کلید "گزارش پست" در میان بگذارند.
  • 25) تمامی مطالب ارسالی در انجمن صرفاً بیانگر نظر و عقیده ی نویسنده ی آن بوده و الزاما بیانگر نظر و دیدگاه مدیران انجمن نمی باشد. بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب و نوشته ها بر عهده شخص نویسنده آنهاست.
  • 26) دقت داشته باشید انجمن تخصصی برق و الکترونیک ECA یک مجموعه غیر تجاری و تنها با اهداف علمی و برای ارتقاء سطح دانش اعضای آن می باشد. فروشگاه تخصصی ECA مجموعه ای مجزا از انجمن بوده و تمامی مسائل مربوط به آن باید از طریق خود فروشگاه پیگیری شود.


  با مطالعه این قوانین، شما مسئولیت فعالیت و نوشته های خود را در انجمن بر عهده می گیرید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با امکانات انجمن و استفاده راحت تر از آن، حتماً بخش راهنمای انجمن را مطالعه فرمایید.

  #2
  پاسخ : قوانین انجمن

  با سلام
  دوستان عزیز، قوانین انجمن بروزرسانی شدند.
  خواهشمندیم تا تمامی موارد به دقت مطالعه شوند.

  دیدگاه

  لطفا صبر کنید...
  X