اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر رشته از الکترونیک به سخت افزار در ارشد آزاد

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر رشته از الکترونیک به سخت افزار در ارشد آزاد

من علاقه زیادی به درس دیجیتال ، میکروکنترلرها ، پروسسورها و کلا سخت افزار دارم.ولی تو رشته الکترونیک چیزی که بهش اهمیت نمیدن الکترونیک دیجیتاله.برا همین میخواستم اگه صلاح باشه برم رو خط سخت افزار.ولی نمیدونم کاری که میکنم درسته یا غلط؟ دانشگاه آزاد هم ثبت نام ارشد رو تا روز چهارشنبه 20 fبهمن تمدید کرده.
    میخواستم بدونم کسی تا حالا تجربه این کار رو داشته؟
    از کاری که کردن راضی بودن یا بعدا پشیمان شدن ؟
    چند واحد جبرانی میدن و بازار کار سخت افزار چه طوره ؟

پاسخ : تغییر رشته از الکترونیک به سخت افزار در ارشد آزاد

در بحث با اساتید به این نتیجه رسیدم که سخت افزار بازار بدی داره و اهمیتی در ایران نداره و تحقیقی نمیشه براش.اینکارو نکن و خودت برو دنبال این چیزها.دانشگاه یک راهی به ما نشون میده و این ما هستیم که باید در شاخه دلخواه متخصص بشیم و نیاز بازار رو فراهم کنیم.
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام
      با تمام احترام با نظر دوستم آقای پاشایی (وهمچنین استادشون!!) کاملا مخالفم!!
      دوست عزیز شما در هر ضمینه ای که علاقه داری ادامه تحصیل بده باور کن این چیزایی که در مورد بازار کار فلان رشته و بسان رشته میگن همش حرفه. الان شرکت ها با توجه به گسترش خصوصی سازی و رقابت دنبال نیروی متخصص میگردن. الان کسی رو میشناسم که با حدود ۷ سال سابقه کار ساعتی ۴۰ تومان میگیره. همه جا هم التماسش میکنن جالبه وقتی بهش میگم تو خیلی خوب میگیری میگه ما کسی رو داریم که به صورت فردی پروژهآ‌های چند ده ملیونی میگیره!!
      منظورم اینه که شما اگر دنبال علاقه ات بری به یه نیروی متخصص تبدیل میشی و اونوقت ....
      اما همه اینا به خودت هم بستگی داره که چقدر کار کنی.
      امیدوارم هر تصمیمی که میگیری همون بهترین باشه
      Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

پاسخ : تغییر رشته از الکترونیک به سخت افزار د

سلام
        من اول از همه با نظر دوستمنون موافقم. در این مورد که هر چی که دوست داری رو برو بخوان و به فکر بازار کار نباش چون اگر با علاقه وارد یک رشته بشوید در درس خواندن هم لذت می بری و تو اون رشته حتما موفق خواهی شد.
        فکر کنم اصلا رشته سخت افزار در ارشد وجود ندارد و کامپیوتر گرایش نرم افزار و هوش مصنوعی و معماری سیستمهای کامپیوتری دارد.
        من خودم کاردانی سخت افزار بودم و در آنجا بیشتر بحث نرم افزاری بود و در زمینه برنامه نویسی قوی شدم ولی با سخت افزار خیلی کار نمی کردیم و به خاطر همین کارشناسی رو الکترونیک خوندم و در الکترونیک هم فقط بحث بیشتر سخت افزاری اونم از نوع آنالوگ بود که من اصلا خوشم نمی اید. ولی در کل در الکترونیک بیشتر سخت افزارم قوی شد و چون برنامه نویسی هم خوب یاد گرفته بودم در زمینه دیجیتال و برنامه نویسی و میکرو میشه گفت خوب راه افتادم اما ارشد دیدم اگه بخوام برم الکترونیک دیگه فایده نداره و بیشتر همین آنالوگ شاید باشد بخاطر همین با تحقیقاتی که انجام داده بودم دیدم مکاترونیک یک رشته میان رشته ای می باشد که من دوست دارم که تو زمینه دیجیتال و برنامه نویسی و ربات و این حرف ها است البته من هنوز نرفتم سر کلاساش من مهر قبول شده بودم ولی به دلیل سربازی نرفتم . این ترم رفتم ثبت نام کردم. اما 9 واحد پیش خوردم (آخه از کاردانی سخت افزارم که اومدم الکترونیک 17 واحد پیش خوردم :sad اونم 3 تا درس مکانیکی 1- استاتیک و مقاومت مصالح 2- دینامیک 3- طراحی اجزا1 که غیر از این سه درس که اصلا چیزی در موردشون نمی دونم بقیه واحدها خیلی خوبه و من ازشون خوشم میاد.
        شرمنده خیلی پر حرفی کردم.

دیدگاه

درسته من اشتباه نوشتم.
          منظورم معماری کامپیوتر بود.
          مکاترونیک هم رشته خوبیه و اوایل مدنظرم بود ولی به بحث های مکانیکی اصلا علاقه ای ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رامین جعفرپور
            درسته من اشتباه نوشتم.
            منظورم معماری کامپیوتر بود.
            مکاترونیک هم رشته خوبیه و اوایل مدنظرم بود ولی به بحث های مکانیکی اصلا علاقه ای ندارم.
            من که نظرم تغییر نکرده ولی در مورد مکاترونیک میگم رشته جدید و توپیه که با ارشدش هم خیلی جاها میشه هیات علمی شد.در ضمن برقی ها از هیچی نمیترسن.من در کاردانی سر کلاس استاتیک و مقاومت مصالح و اصول شکل دادن فلزات و علم مواد و هیدرولیک نیوماتیک و جوشکاری و... بچه های طراحی صنعتی و مکانیک می رفتم و تنها کسی بودم که امتحان میان ترم و پایان ترم رو با اینکه برقی بودم 20 شدم(البته سوالای پایان ترم رو استادش داد بعدا) :wow:و به نظرم از برق کاملا آسون تر هستن.برق جداً سخت ترین رشته دانشگاهیه و اینو همه دنیا میگن.نترس دوست من.مکاترونیک خوب و جذابه و به کنترل هم خیلی نزدیکه نسبت به گرایشهای دیگه
            فکر کنم که الان در ایران phd نمیدن :mrgreen:
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X