اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد رشته برق

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد رشته برق

سلام دوستان من میخواستم بدونم که برای کارشناسی ارشد رشته برق چه دانشگاه هایی تو ایران خوب هستند (به ترتیب اولویت)؟ و رتبه های تک رقمی در ارشد برق چه مزایاهایی دارند؟ و چه رتبه هایی کدوم یک از دانشگاههای نامبرده را میارند؟ ممنون میشم کامل بگید.

پاسخ : بهترین دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد رشته برق

اگه بخوای بین افزایش بار علمی و اعتبار دانشگاهت تعادل برقرار کنی قید شریف رو بزن که اصلاً ارزش ادامه تحصیل رو نداره ( از لحاض کاربردی و یادگیری واقعی علم منظورمه وگرنه تئوری مسلماً پر میشی)

اول علم و صنعت

دانشگاه تهران

امیرکبیر

صنعتی اصفهان

شیراز (البته الکترونیک)

رتبه های برتر کنکور هم عضو بنیاد ملی نخبگان میشن (میای پیش ما) و از امریه خدمت سربازی هم میتونن استفاده کنن
    خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

پاسخ : بهترین دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد رشته برق

دوست عزیز ، توی خود رشته برق هر گرایشی تو هر دانشگاه با با دانشگاه دیگه خیلی فرق داره .
      من خودم تو علم و صنعت درس خوندم و دوستانم هم توی دانشکاه های دیگه تهران بودند و ازشون یه چیزایی شنیدم، به همین دلیل می تونم بگم که به طور کلی ، از لحاظ مهندسی برق ، دانشگاه علم صنعت توی رده های 4-5 هست نه اول !
      تو گرایش قدرت ، دانشگاه علم و صنعت و امیر کبیر جزو بهترین ها هستند.
      تو گرایش الکترونیک ، دانشگاه شریف و تهران جزو بهترین ها هستند.
      تو گرایش مخابرات ، دانشگاه شریف و تهران جزو بهترین ها هستند.
      تو گرایش کنترل ، دانشگاه تهران و خواجه نصیر (و امیر کبیر) جزو بهترین ها هستند.
      تو گرایش مهندسی پزشکی ، دانشگاه امیر کبیر و شریف (به خاطر الکترونیک) جزو بهترین ها هستند.
      تو گرایش مکاترونیک ، دانشگاه تهران و امیر کبیر (و خواجه نصیر) جزو بهترین ها هستند .
      من 2 تا دانشگاه اول هر گرایش رو گفتم ولی باز تو زیر مجموعه این گرایشها ، ممکنه یه دانشگاه تو یکی خوب باشه و تو یکی نه (بیشتر به ارشد و دکترا مربوطه) . مثل مخابرات سیستم و میدان و امواج . یا قدرت سیستم و ماشین الکتریکی .
      در ضمن در مورد علم و صنعت این رو اضافه کنم که گرایش کنترلش قبلا بدک نبود (جزو 4 تای اول بود) ولی الان داغون شده . الکترونیک هم در زیر گرایش آنالوگ بدک نیست (جزو 3 تای اول هست) ولی توی دیجیتال نسبتا داغونه .مثلا تو کلاسها 8051 , z80 درس میدن و تو آزمایشگاههاشون هم باید مدارات اینا رو با رم و رام خارجی رو برد بورد ببندن !!!!! یعنی کل ترم باید یه مدار راه اندازی lcd graphic رو روی برد بورد ببندن ! در صورتی که اکثر دانشگاه های دیگه میکرو های avr و حتی arm رو آموزش میدن .
      این ربته بندی دانشگاه هایی رو هم که گفتم بر اساس اساتید و شیوه آموزش دانشگاه هست ولی شما اگر خودتون علاقه داشته باشید تو هر دانشگاهی میتونید با استفاده از اینترنت تو زمینه مورد علاقه تون بیشتر تحقیق کنید و به سطح بالایی برسید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X