اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب گرایش کارشناسی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب گرایش کارشناسی

سلام

ما تو دانشگاهمون باید ترم 5 انتخاب گرایش کنیم.
    خود من خیلی سردرگم شدم. فکر می کنم در مورد جنبه های مختلف گرایش ها هنوز اطلاعاتم کمه :angry:
    و نمی دونم از کجا می تونم اطلاعات کسب کنم :rolleyes:
    مثلا بعضی ها می گن کار الکترونیک تو ایران کمه و بعضی دیگه می گن اینطوری نیست
    می گن الکترونیک از کنترل برای اپلای کردن بهتره
    همه قبول دارن که کار قدرت از همه بهتره
    هیچکی از مخابرات تعریف نمی کنه
    می گن کنترل کارش تو ایران خوبه ولی همش ریاضیه و برق نیست
    می گن درسی که تو الکترونیک می خونی به دردت نمی خوره چون تو ایران ساخت قطعه نداریم
    ولی فک نمی کنم در مورد الکترونیک دیجیتال درست باشه

خلاصه اینکه خدا خیرتون بده بیاین یه مشورتی به امثال من بدین
    مرسی

پاسخ : انتخاب گرایش کارشناسی

سلام. این چیزیایی که مینویسم برداشت شخصی منه امیدوارم بدردت بخوره
    1- اون چیزایی که توی دانشگاه میخونی در 99 درصد مواقع در بازار کار بدردت نمیخوره مثلا بعیده که شما تا آخر عمر کاریت یه دونه ترانزیستور دستت بگیری و یه تقویت کننده باهاش بسازی
    2- تمام کارهایی که یه مهندس الکترونیک انجام میده بچه های مخابرات و کنترل و حتی قدرت هم انجام میدن
    3- حداقل بچه های مخابرات و کنترل با یه چیزایی تو دانشگاه آشنا شدن که شما چیزی ازش نمیدونی وقتی الکترونیک میخونی
    4- کار برای بچه هایی که کار با میکرو و برنامه نویسی (حداقل) و یا PLC رو میدونن زیاده و این ربطی به گرایششون نداره . (در مورد کیفیت و نحوه کارت این خودتی که باید تصمیم بگیری. میخوای استخدام بشی یا واسه خودت کار کنی!)

دیدگاه

1-الکترونیک کار یا درس؟اگه واسه درس می خوای که بعد بری فوق و دکترا گرایش ادوات نیمه هادی است که کار نداره کسی هم واسه کار نمی خونه می خونن که برن استاد دانشگاه بشن.گرایش دیچیتالش هم دکترا تو ایران فقط امیر کبیر داره اونم کسی که دکترا بگیره دیگه نمی ره جایی واسه کسی کار کنه.اگه می خوای کار کنی با مدرک لیسانس برق کنترل و قدرت کار زیاده واسه الک و مخابرات هم زیاده ولی هرکسی بیشتر بارش باشه موفق تره(پارتی هم که جای خود) دو تا اولی الان خیلی ها دنبال اونان پس دست زیاده دو تای بعدی دست همین الان زیاده ولی این کارهای روتین مثل AVR و ......همه بلدن پیدا کردن کارش سخت تره.
      تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

من علاقم الکترونیکه
        ولی چون چند ساله رباتیک کار می کنم می خواستم برم کنترل
        اما واقعا نمی دونم کنترل چطوریه
        ار دوستای سال بالاییم هم که می پرسم می گن تا کنترل غیر خطی و صنعتی و این جور چیزا رو نخونی نمی فهمی کنترل یعنی چی
        خلاصه اینکه دو به شک موندم
        این ترم هم باید درس تخصصی بردارم
        ولی احتمالن برم همون الکترونیک
        ممنون از راهنمایی هاتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X