اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر رشته در کاردانی به کارشناسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر رشته در کاردانی به کارشناسی

با سلام و ارادت خدمت همه دوستان و اظهار عذرخواهی به دلیل فعالیت کمتر نسبت به قبل.

من تازه خدمتم تموم شده و کاردانی الکترونیک دارم و میخواستم برا کارشناسی شرکت کنم.

اما حقیقتش یه مشکلی هست و یه خورده هم می ترسم تو این محفل که همه الکترونیک بازن بگم!

نمیدونم چند نفر مثل من این حس رو داشتن یا دارن، حقیقت من از الکترونیک یه خورده که چه عرض کنم خیلی زیاد! زده شدم! واقعا دیگه حوصله تحلیل الکترونیک و مسئله های پیچیده تحلیل ترانزیستوری، مخابرات و فرمول های عجیب و غریب و... که تو کارشناسی هم وحشتناک تر میشه ندارم، حس خیلی بدی نسبت به رشتم پیدا کردم، اتفاقا از اون ها هم بودم که با علاقه تو هنرستان الکترونیک رو انتخاب کردم نه رو حساب شانس و جا داشتن و.. چون بابام هم تکنسین برق بود و منو از بچگی آشنا کرده بود.

اما حالا واقعا دیگه به الکترونیک علاقه ندارم، شاید تو تصورات بچگیم الکترونیک رو همش رقص نور و تفریح می دیدم و وقتی اومدم اینجا و دنیای پر از مسائل پیچیده و گنگش رو دیدم نظرم عوض شده، شاید هم انقدر این رشته به ما سخت و گنگ آموزش داده شده که ازش متنفر شدم! نمیدونم! که البته دوستام تو کارشناسی میگن خیلی خیلی بدتر هم میشه! و اکیدا سفارش میکنن اگه علاقه نداری به هیچ وجه نیا!

حالا من موندم و انتخاب رشته جدید! به کامپیوتر علاقه زیادی دارم یعنی فکر کنم همون موقع های هنرستان اگر می رفتم کامپیوتر موفق تر بودم. حالا موندم بین سخت فزار و نرم افزار و IT و از اون طرف سراسری و ازاد و علمی کاربردی! حسابی گیج شدم.

- نمیدونم سخت افزار رو بیشتر دوست دارم یا نرم افزار رو!
    - آیا میشه خودمو تا کنکور 92 براش آماده کنم یعنی میشه همه دروسی که بچه های کامپیوتر از هنرستان تا آخر کاردانی یاد گرفتن رو من در عرض این 7-8 ماه یاد بگیرم؟
    - چرا تو کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری (و غیر انتفاعی) و آزاد اسم رشته IT (فناوری اطلاعات) نیست؟! و فقط ICT هست که اونم همش مخابراته!
    - آیا درسته که میگن مدرک علمی کاربردی ارزشش پایینه؟

در کل نظر شما چیه؟ چه رشته ای برم؟ چه دانشگاهی؟

>> از اونجایی که حسابی چند روزه ذهنم درگیر این موضوعه و از اون جهت که مشاورهای تحصیلی صرفا برای کنکور سراسری و برنامه ریزی هستند و راجع به تغییر رشته کمک چندانی تمی تونند به من بکنند، تنها جایی که میدونستم میتونن تا حدودی کمکم کنند همین انجمن خودمون بود که پر از بچه های الکترونیک و کامپیوتر و IT یه.

لذا با اینکه میدونم سوال هام رو در هم و بر هم پرسیدم اما حقیقتش تو ذهنم هم همینجوریه! واقعا قاطی کردم احتیاج به یه مشورت اساسی دارم! :cry2: :angry: لطفا هر کسی هر جوری میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم. :redface:

پاسخ : تغییر رشته در کاردانی به کارشناسی

سلام.

نوشته اصلی توسط محمد منفرد
    نمیدونم چند نفر مثل من این حس رو داشتن یا دارن، حقیقت من از الکترونیک یه خورده که چه عرض کنم خیلی زیاد! زده شدم!

اما حالا واقعا دیگه به الکترونیک علاقه ندارم، شاید تو تصورات بچگیم الکترونیک رو همش رقص نور و تفریح می دیدم و وقتی اومدم اینجا و دنیای پر از مسائل پیچیده و گنگش رو دیدم نظرم عوض شده ...
    شاید تصورت درباره رشته کامپیوتر هم الان چیز دیگه ای باشه و بعداً بفهمی تصور اشتباهی داشته، پس درباره این رشته هم اول تحقیق کن ببین چه درسایی میخونن و بچه های کارشناسی درباره اش چی میگن؟ خودم دوره کارشناسی چند تا هم اتاقی کامپیوتری داشتم و اون موقع فهمیدم که تصورم از این رشته خیلی درست نبوده.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام محمد جان
      این حرف هایی که میزنم نه تنها به شما بلکه به دیگر دوستان عزیز هم میتونه کمک خوبی بکنه

رشته خودمم الکترونیک هست
      از دوران هنرستان و درس حرفه و فن متوجه شدم به الکترونیک خیلی علاقه دارم
      به قول خودت الکترونیک رو توی رقص نور و دستگاه و کیت های الکترونیکی میدیدم
      زمان انتخاب رشته هم رفتم شاخه الکترونیک صنعتی
      به لطف دبیرهام خیلی از نظر عملی در بخش الکترونیک پیشرفت کردم
      برای کنکور هم فقط یک رشته انتخاب کردم :
      الکترونیک !

وارد دانشگاه که شدم به قول خودت کلی فرمول و تحلیل و اثبات کنید و درس های جور و واجور ریخت سرمون
      ولی اینطوری هم نیست که همه درس ها سنگین باشن
      شاید توی هر ترمی از 12تا درس 3-4تاش سخت بود اما به صورت نردبانی...ترم های آخر سخت تر هم میشد ولی چون درس های پیش نیازش رو گذرونده بودیم اون درس های خیلی سنگین هم بازم قابل پاس شدن بودن.

خواستم بگم درسته که :
      درسهاش خیلی سنگینه
      درس هاش خیلی بدردنخوره
      دروسش زیاد قابل درک یا فهم نیست
      بیشترشون کاربرد زیادی برای آینده کاریمون نداره
      ولی
      ولی اینها چیز هایی هستند که مدرک الکترونیک رو نسبت به مدرک بقیه رشته ها در سطح خیلی بالاتری قرار داده.
      از نظر سطح مدرک به نظرم پس از رشته پزشکی و رشته مخابرات ؛ الکترونیک رتبه سوم رو داره
      اگر خوب به دروس عملیت برسی و اطلاعاتت رو در بخش عملی زیاد کنی و این اطلاعات رو در بخش درستی متمرکز کنی بهت قول میدم آینده کاری بزرگی خواهی داشت.

تنها یک چیز هم هست که من رو برای ادامه تحصیل تو این رشته نگه داشته:
      مدرک الکترونیک

چون افراد کمی هستن که سمت رشته الکترونیک میرن و به همین دلیل در بازار رقیب کمتری داری

و البته دوستان زیادی هم دور و برم بودن که از رشته الکترونیک رفتن :
      کامپیوتر
      طراحی پوشاک
      برق مترو
      برق قدرت
      و...
      ولی کار اشتباهی کردن

یک کلام و خطم کلام:
      3سال سختی بکش مدرک خوب بگیر
      50سال به مدرکت افتخار کن و توی پولت قلت بزن

الکترونیک رشته فصلی ای نیست...هر فصلی از سال میشه پول دراورد

به خورده کاری نچسب. برو دنبال طراحی و تولید دستگاه های کمیاب و گرون قیمت که اکثرا هم چند ماه وقت بزاری میشه راحت بسازی و ملیون ها تومن سود کنی (چه دستگاهی بسازی ؟! فقط به نیازهات فکر کن )

و حداقل کارت رو بزار توی صنعت و کارخانه جات....مثلا راه اندازی یک خط تولید یا برنامه نویسی یک بخش برای دستگاه ها

بعدش یه پارو بخر ......پول هات رو پارو کن

خیلی ها که مدک مهندسی میگیرن و بیکارن....فقط دنبال کار دولتی و پشت میز و حقوق خوب و 800تومنی و این چیزان که به راحتی گیرشون نمیاد
      ولی من اگه باشم خودم یه کسب و کار راه میندازم و کم کم بقیه رو میارم سر کار...

خوب....
      حرف آخر
      الکترونیک درس های سنگینی داره....درست.....ولی مدرک مهندسی الکترونیکت رو به مدرک های ساده تر نفروش
      فقط 5ترم فشار بیار

موفق و پیروز باشید
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

صد سال هم درس بخونی اگه هدفت مشخص نباشه باز هیچ خوشبختی در کار نیست همیشه از زندگیت ناراضی خواهی بود

فقط این تغییر رشته ای که می خواهی انجام بدی باید ببینی پشت پرده چه خبره

نمیدونم سخت افزار رو بیشتر دوست دارم یا نرم افزار رو!
        به قول یکی از دوستان دنبال نون باش که خربزه آبه .
        ولی به خودت بستگی داره خودت باید دو دوتا کنی ببینی کدوم برات بهتره به چی علاقه داری
        هر رشته به قدری شاخه داره که باید یکیش رو انتخاب کنی ولی بیشتر به جای این که با مدرکت بتونی کار کنی با علم و دانشی که داری موفقتر هستی

من تازه خدمتم تموم شده و کاردانی الکترونیک دارم و میخواستم برا کارشناسی شرکت کنم.
        به نظر من بهتره اول بری دنبال کار که سخترین قسمتش می دونی کجاست این که ندونی می خواهی چه کاره بشی و این هم کلا به جو خانواده و سطح فکری خودت بستگی داره

شاید تو تصورات بچگیم الکترونیک رو همش رقص نور و تفریح می دیدم و وقتی اومدم اینجا و دنیای پر از مسائل پیچیده و گنگش رو دیدم نظرم عوض شده
        ببین انتخاب نوع فعالیت برای تامین هزینه های زندگی یه قضیه دیگه هستش که واقعا باید در جا و مکان مناسب باشی تا بتونی انتخاب درست و حسابی داشته باشی

اینو از یکی از تایپیک ها برداشتم خیلی جالب بود
        کاری که همه میتونن رو بهش نمیگن شغل بهش میگن سرگرمی و اگر ادامه داشته باشه میشه الافی

یه سوال ازت می پرسم اگه خواستی جوابش رو می تونی اینجا هم بزاری
        می خواهی هزینه های زندگیت رو از چه کاری تامین کنی ؟ (کدوم کارها به نظرت بهت می خوره ؟ )
        یا بیشتر دوست داری چه سبکی کاری کنی ؟ پشت میز نشستن و کد زدن یا عملی آستین بالا زدن و فنی کار کردن ؟

اگه تونستی به این سوال جواب بدی می مونه راه و روش رسیدن به اون شغل که اونها رو هم یه جورایی می شه حل کرد فقط سختی سوال اینه که ماها زیاد آینده نگر خوبی نیستیم و کمتر کسی رو می شه پیدا کرد که از شغلش راضی باشه هر شغلی یه سری مشکلات خواص خودش رو داره ولی خوب من کمتر کسی رو دیدم که با این که شغل مناسبی داشتن ولی بیشترشون حاضر نبودن بچشون هم توی اون زمینه فعالیت کنه

این که بخواهی چه شغلی داشته باشی مهمه هدفت رو درست انتخاب کن
        ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
        غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X