اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در حل سوال مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک در حل سوال مدار

کلید بالایی باز باشه یا بسته , فرقی نداره
    تا زمانیکه کلید پایین بسته هست , ولتاژ دوسر خازن ها ثابت و برابر با E میشه
    و اون 30 ولت هم طبق تقسیم امپدانس , بین دو خازن بالا تقسیم میشه , سهم C1 هم 10 ولت میشه

مگه تو مدار1 نخوندید که هر المانی با منبع ولتاژ موازی بشه , اثری توی مدار نداره و قابل حذفه ؟
    خازن C3 در هر صورت با منبع ولتاژ موازیه و اثری در مدار نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط radical_baby
      مگه تو مدار1 نخوندید که هر المانی با منبع ولتاژ موازی بشه , اثری توی مدار نداره و قابل حذفه ؟
      به پروفایل دوستمون نگاه کنی، واضح هست که مدار1 نخوندن!! شاید شاید این مورد رو به عنوان نکته ی کنکوری بهشون یاد بدن....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
        به پروفایل دوستمون نگاه کنی، واضح هست که مدار1 نخوندن!! شاید شاید این مورد رو به عنوان نکته ی کنکوری بهشون یاد بدن....
        صحبت شما درسته , من دقت نکرده بودم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
          سلام.
          محاسبات خانم sky_star درست هست.اون خازن C3 چه باشه، چه نباشه، در هر صورت ولتاژ روی شاخه ی اون دوتا خازن که با هم سری هستن؛ یکسان هست.
          اگر اون خازن با یکی از خازن های شاخه ی بالایی موازی میشد و با کلید قطع و وصل هم میشد؛ اون موقع دیگه این اتفاق نمی افتاد.
          با موازی شدن خازن ها؛ فقط بار کل تغییر میکنه.فرض کنین این مدار 5 شاخه ی موازی هست با ظرفیت های 4میکرو فاراد. بار کل چی میشه؟
          اول ظرفیت کل : 5×4میکرو = 20 میکرو
          Q=C.V
          بار کل=20میکرو×30ولت
          600 میکرو کولن
          بار هر شاخه:
          30×4میکرو=120 میکروکولن
          بار تو خازن های سری یکسان هست، پس ولتاژ اون خازن 12 میکرو کولن برابر خواهد بود با:
          V=Q/C
          ولتاژ=120/12میکرو = 10 ولت

حله؟ :nerd: مطمئن شدین؟
          آره ،من دنبال محاسبش نیستم :mrgreen:
          این سوالو به یکی از دوستام نشون دادم گفت اتصال کوتاهه!!!اصلا نفهمیدم چه جوری؟؟؟؟؟؟الان هم نمی دونم بالاخره اتصال کوتاهه یا نه !!!!!!!
          ا زمحاسبات بدم میاد
          اونا خازن نیستن!!اشتباهی کشیدم :mrgreen:مقاومتن!!

نوشته اصلی توسط radical_baby

خازن C3 در هر صورت با منبع ولتاژ موازیه و اثری در مدار نداره
          من قوانین رو نمی دونم !!(خدا رو شکر ی چیزی یاد گرفتم )
          خب مگه کل مدار با منبع انرژی موازی نیست؟؟؟؟ oo:
          .................................................. ...................................گگگگگگگگگگگگگگگ گگگگگگگگگ......................................... ......
          میشه کلا از نظر الکترونا توضیح بدین!!؟؟چه اتفاقی برای اونا میفته!!!!

من قوانین رو دوست ندارم بدون دلیل :cry2:خب یادم میره :nerd:
          دل بستن و اميد به داشته هاي ديگران، قفسي است زرين ، که ارزو پرواز را به تو خواهد اموخت نه پرواز کردن را.ضعيفيم چون رابطه مان با خدا درست نيست ، چون ارامش درون نداريم ، داشته هارا بيشتر کنيم تا پريشاني ذوب شود
          http://www.mahak-charity.org/main/fa
          دانش +جو...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سائحات
            آره ،من دنبال محاسبش نیستم :mrgreen:
            این سوالو به یکی از دوستام نشون دادم گفت اتصال کوتاهه!!!اصلا نفهمیدم چه جوری؟؟؟؟؟؟الان هم نمی دونم بالاخره اتصال کوتاهه یا نه !!!!!!!
            ا زمحاسبات بدم میاد
            اونا خازن نیستن!!اشتباهی کشیدم :mrgreen:مقاومتن!!

.................................................. ...................................گگگگگگگگگگگگگگگ گگگگگگگگگ......................................... ......
            میشه کلا از نظر الکترونا توضیح بدین!!؟؟چه اتفاقی برای اونا میفته!!!!

من قوانین رو دوست ندارم بدون دلیل :cry2:خب یادم میره :nerd:
            اتصال کوتاه اینجور میشه که در دوسر اون قطعه (در حد معلومات کتب دبیرستانی فعلا مقاومت-خازن-سلف یا همون سیم لوله-منبع انرژی یا همون باطری) سیم وصل شده باشه. یعنی یه مقاومت با دو سر به اسمهای A و B ، با سیم به هم وصل باشن.اینطوری اون مقاومت حذف میشه و ازش جریانی رد نمیشه.
            فرض کنین بالای پشت بام دوتا خروجی شیروانی هست که یکیش گرفته شده(معادل مسیر دارای مقاومت الکتریکی) و یکیش هم کاملا بازه(معادل سیم ). آب از کدومش رد میشه؟ :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سائحات
              این سوالو به یکی از دوستام نشون دادم گفت اتصال کوتاهه!!!

اون دوستتون که گفته اتصال کوتاهه , احتمالا از بابت خازن ها گفته

خازن (وقتیکه با ولتاژ DC تغذیه میشه) در لحظه ی اول کلید زنی ولتاژش "صفره" و بعد شروع میکنه به شارژ شدن و ولتاژ گرفتن
              وقتیکه ولتاژش هم صفر باشه , میتونی در همون یه لحظه ی اول فکر کنی که به جای خازن یه تیکه سیم عادی داری
              و این میشه مفهوم اتصال کوتاه بودن خازن (دو نقطه زمانی اتصال کوتاه هستند که با یه سیم به هم وصل شده باشند )

من به مقطع تحصیلی شما دقت نکرده بودم
              اگر شما رشته ات برق نیست و نمیخوای در این رشته ادامه بدی , اصلا لازم نیست این قواعد رو بدونی
              ولی ازجهت تکمیل مطلب میگم
              وقتیکه یه مدار با یه منبع موازی باشه , چون ولتاژ دوسرش ثابت میشه , همه چیزش "به صورت مستقل" معلومه , نه از بقیه ی مدار تاثیری میگیره و نه روی بقیه ی مدار تاثیر میزاره
              به همین خاطر میتونیم جایی که مدار خیلی بزرگ و پیچیده میشه , از تحلیل این قسمت ها صرف نظر کنیم یا بهتر بگم , این قسمت های مدار رو به صورت بلوک های جدا از هم تحلیل میکنیم

اگر اونا به جای خازن مقاومت باشند باز جواب مسله همونه
              تغییر ولتاژ دو سر مقاومت صفره
              و ولتاژ دو سر مقاومت ثابت و 20 ولته

دیدگاه

سلام
                چندتا سوال !!!
                اصلا نفهمیدم چه جوری حل میشن
                لطفا کمکم کنید جمعه امتحان دارم

اینکه چه جوری میدان صفر میشه !!تو کتاب رفته اثبات کرده با فرمول :cry: :cry: :cry:ولی هر چی فکر می کنم نمیشه که میدان برایند صفر بشه :-??

سوال 30خب اون دوتا میله هر دوتاشون دارن به هم نیرو وارد می کنن

من فکر می کنم آخرش باید نیرو ها همدیگر رو خنثی کنن و در نتیجه ثابت بمونن!!!جواب کتاب گزینه 3هستش :mrgreen:

.......................

جواب سوال 42خب این سیم لوله فقط باید یک میدان داشته باشه ،اون وسطش که خم شده ،چی کار کرده که جواب میشه گزینه 2 :angry: :angry: :angry:

بین گزینه 2و3هردوتاشونو با دست چپ و راست میرم درست در میاننننننن گزینه کتاب3

لطفا ،لطفا جواب بدین ،یاد شب امتحانتون بیفتین :cry: :cry: :cry: :cry:

سوال 56ضرب بردار ها چه جوریه
                من ضرب کردم فقط موئلفه های i*jمی مونه و i*iو ووj*jحذف میشه ،تازه چرا اولش علامت منفی گذاشتن(تو پاسخ نامه )

@-) @-)
                دل بستن و اميد به داشته هاي ديگران، قفسي است زرين ، که ارزو پرواز را به تو خواهد اموخت نه پرواز کردن را.ضعيفيم چون رابطه مان با خدا درست نيست ، چون ارامش درون نداريم ، داشته هارا بيشتر کنيم تا پريشاني ذوب شود
                http://www.mahak-charity.org/main/fa
                دانش +جو...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X