اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دانشکده یا اموزشکده یا دانشگاه ازاد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : دانشکده یا اموزشکده یا دانشگاه ازاد؟

نوشته اصلی توسط saeedbordbar
    لزومی نداره کسی که راهنمایی میخاد چشم بسته به مطلب من عمل کنه ، من فقط راهو نشون دادم طرف باید تحقیق کنه که این مطلب چقدر صحت داره... من خودم یک ماه پیش حضوری رفتم آموزشکده منتظری دقیقا برای همین سوال- خوابگاه با ظرفیت محدود دارن ولی نهایت یک ترم تعلق میگیره و ممکنه باشرط معدل بیشتر تعلق بگیره ، همین هم اغلب به دانشجویان کاردانی تعلق میگیره! باز هم کسی اگه شک داره گوشی رو برداره ابتدا کد 051 مشهد بگیره بعد 38785503 بگیره-معاونت دانشجویی آموزشکده- و در مورد خابگاه برا دوره کارشناسی سوال کنه(حتما بگید ببینید چی جواب میدن )
    بنده دوره کاردنی هم آموزشکده فنی امام خمینی سبزوار بودم اون زمان یک ترم به همه میدادن ولی الان اوضاع بهتر شده چون ساختمان جدید ساختند و از ساختمان قدیم هم به عنوان خابگاه استفاده میکنند..اتفاقا دانشجوی کارشناسی برا قدرت و الکترونیک هم میگیره
    خب و اما مسئله اعتبار موسسات غیر انتفاعی و آزاد که برای همه روشنه و اصرار شما برای واکاوی این موضوع عجیبه......اما آموزشکده های فنی در مقایسه با دانشگاهها نه تاپ هستن و نه آش دهن سوزی!
    این که گفتم آزاد شهر خودت بهتر از راهه دوره ، خب یک نظر کاملا شخصیه و آدم عاقل بعد از مشورت باید تحقیق بکنه .... شما هم میتونی نظر خودتو بگی.دلیل من همان طور که گفتم اینکه در هرحال عنوان این دوره کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژِی هستش و اعتبار دوره های مهندسی و پیوسته رو نداره! حتی اگه توی شهر بزرگ بری برای مثلا پیشرفت و رشد بازم همینه....خب شما میتونی توی یک محیط نزدیک به خونه و امن و آرام درسات رو خوب بخونی و برای ارشد آمادگی پیدا کنی که بری یه دانشگاه روزانه دولتی ....

ببین داداش گلم من خوبی شما رو میخام..من این راهو رفتم و نمیخام شما مثه من سختی بکشید..شما الان خیلی انرژی دارید و اگه توی یه محیطی باشید که بچه هاش بی انگیزه هستن و هدف ندارن مثه بجه های دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی..اون وقت محیط روس شما اثر میذاره..درسته آموزشکده ها آش دهن سوزی نیستن ولی حداقل یکم رقابت داخلش هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hasegava نمایش پست ها
      پاسخ : دانشکده یا اموزشکده یا دانشگاه ازاد؟

آقا چرا اطلاعات غلط میدی به ملت؟؟؟؟؟ آموزشکده ها همه دولتی هستن و موظف هستن به دانشجوهای روزانه خوابگاه بدن تازه بعضی از اونا به شبانه ها هم میدن
      من خودم آموزشکده شهرستان بودم..آموزشکده درس بخونی سگش شرف داره به غیرانتفاعی..
      توی این موسسات غیر انتفاعی و دانشکاه آزاد افرادی هستن که انگیزه و انرژی ندارن فقط اومدن با پول مدرکی بگیرن و برن بدون اینکه هدفی داشته باشن..دوستان این رو بدونید که اگه تاثیر ناپذیرترین ادم روی زمین هم باشید محیط خواه ناخواه روی شما اثر میذاره.. پس اول به محیطی که میرید فکر کنید..خودتون قضاوت کنید...وقتی که توی یه مجموعه ای مثل دانشکده برق شریف باشید بهتره یا اینکه توی یه مجموعه از دانشکاه آزاد؟؟؟ مطمئنا توی مجموعه اول انرژی و نشاط بیشتری همراه با رقابت وجود داره و شما رو مجبور میکنه رقابت کنید تا پیروز بشید..ولی توی آزاد و غیر انتفاعی چنین محیطی نیست..یه مشتی آدم بی انگیزه و بی هدف هستن و شما هم در کنار اونا رشد میکنید..به نظرتون آیا خوب رشد میکنید؟؟ شرایط اموزشکده ها درسته به شریف نمیرسه ولی بازم اون آموزشکده های تاپ دارای محیط شاداب تر و رقابتی تر هستن..من اینا رو خودم تجربه کردم که بهتون میگم..شما اگر هم بالفرض از غیرانتفاعی یا آزاد بری ارشد یه دانشکاه خوب اونجا به مشکل بر میخوری..چون اونجا دانشجوهایی هستن مثلا از صنعتی اصفهان، علم و صنعت و غیره..اونا از لحاظ تئوری خیلی قویتر از کسانی هستن که از آزاد یا غیرانتفاعی میان و اونجا پایه مهمه میشه..من به دوستانی که در شهرهای کوچیک زندگی میکنن توصیه میکنم آموزشکده شهرهای بزرگ رو بزنن و نرن غیرانتفاعی و آزاد شهر خودشون..چون توی شهر بزرگ هم رشد میکنن و هم چشم و گوششون باز میشه و هم میتونن کاری دست و پا کنن..اهل ریسک باشید...
      سر صحبت من با اونایی که با انگیزه هستن و پتانسیل دارن..خواهش میکنم به محیطی برید که آدم بی انگیزه داخلش نباشه چرا که اون ادم تمایل داره شما رو به باطلاق بی هدف خودش بکشونه..سعی کنید برید توی محیطی که بتونید یاد بگیرید نه اینکه راکد بمونید
      سلام دوست من، واقعا حرفایی که زدی حرف دلم بود و احساس کردم خودم اینارو نوشتم
      من الان ۱۷ سالمه کلاس ۱۱ رشته شبکه و نرم افزارم همون کامپیوتر قدیم. واقعا از محیط بدون رقابت هنرستان خسته شدم و هستم فکر فرار. توی این دوسال که اومدم اینجا معدلم زیر ۱۹ نبوده درسم عالیه مخصوصا تخصصیها، از کلاس نهم تا الان برنامه نویسم و عاششششششق کامپیوترم کلا دوست دارم چیزای جدیدتر یاد بگیرم، الانم خونمون هست تو یکی از شهرستان های کرمانشاه.
      می خوام بعد کارشناسی ارشد اپلای کنم، تحقیقم کردم فهمیدم اعتبار مدرک مهندسی نرم افزار از رشته من که از هنرستان میام بالاتره.
      بنظرد من همین رشتمو ادامه بدم و بعد کنکور برم دانشکده های مخصوص خودم یا برم دانشگاه آزاد واسه مهندسی نرم افزار؟
      واقعا ممنون میشم راهنماییم کنی????

دیدگاه

هیچ کدوم مدرک شون به اندازه یک دست سبزی ارزش نداره
        هر کاری کنی و هر جایی بری برای کار حقوق کارگر هم اول بهت نمیدن بعدش هم اگر کارت خیلی خوب باشه براشون مثل خر کار کنی برده باشی حقوق کارگر رو بهت میدن
        خودت هم دست بکار بشی با این مدارک هیچ کاری نمی تونی برای خودت کنی هیچ کدوم بدرد کارت نمیخورن
        همه شون یک کرباسند...
        وقتی شروع به کار که کنی تازه متوجه میشی تازه به عمق فاجعه پی میبری چه وقت و زمان و عمری رو بد هدر دادی
        هیچ کدوم برات آینده نداره ...هیچ کدوم بدرد نمیخورند...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X