اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه ولتاژ و جریان مناسب برای pcb ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه ولتاژ و جریان مناسب برای pcb ال ای دی

سلام وقت بخیر
    دوستان من یه پی سی بی 30 وات دارم.
    30 تا هم ال ای دی 1 وات با ولتاژ مصرفی 3 ولت و جریان مصرفی 300 میلی آمپر دارم.
    فرمول محاسبه ولتاژ و جریان برای این پی سی بی ها چطور هست؟

درود
    ابتدا باید ببنید آرایش قرار گرفتن LED ها چگونه است معمولا 30 تا را با هم سری نمیکنند بلکه از آرایش سری-موازی استفاده میشود مثلا 5 تا را با هم سری میکنند که میشود 15 ولت و 300 میلی آمپر بعد 6 دسته 5 تایی را با هم موازی میکنند که میشود 15 ولت 1.8 آمپر البته این یک مثال بود شما باید آرایش PCB خودتان راببینید که چگونه است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Projpc نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      سلام
      معمولا در PCB های آلمینیومی آماده در بازار همه LED ها با هم سری هستند و جریان کلی همان 300 میلی آمپر هست ولی ولتاژ حدود 85 الی 100 ولت. (30×3)
      برای اطمینان از نحوه آرایش LED ها با یک مولتی متر می توانید PCB را چک کنید.
      برای اطمینان از جریان و ولتاژ مناسب نیز می توانید مشخصات درایور های جریان ثابت که در بازار موجود هست را مشاهده کنید.
      جدیدترین ویرایش توسط Quantum.; ۱۳:۵۰ ۱۴۰۲/۰۸/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Projpc نمایش پست ها
        سلام وقت بخیر
        نوع برد خطی هستش یا سویچینگ ؟
        عکس از برد دارید ؟
        اگر 30 تا ال ای دی باشه 30 وات واقعی نمیده و برد با کیفیتی نیستش
        محاسبه ولتاژ و جریان چی رو دقیقا میخوای ؟
        اگر 3 ولت 1 وات باشه که جریان مصرفی ال ای دی میشه 300 میلی آمپر
        حالا نحوه چینش ال ای دی ها ( سری یا موازی ) که خیلی راحت با چشم غیر مسلح هم میشه فهمید ...
        اگه میخوای برد جدید طراحی کنی که بحث دیگه هستش :

اگر طراحی برد خطی بدون خازن فیلتر میخوای :
        شما 216 ولت بعد از دیود پل رو داری . در نتیجه باید به هر شکلی شده این 216 ولت رو بین ال ای دی هات تقسیم کنی .
        خب فرضا 216V/3V = 72 pcs عدد ال ای دی ... شما فقط 30 تا ال ای دی داری ... در نتیجه انتخاب ولتاژ ال ای دی اشتباهه
        حالا اگر از ال ای دی 18 ولت استفاده کنی >>>>> 216V/18V=12pcs در نتیجه 12 ال ای دی برای پوشش 216 ولت ورودی کافیه اما باید 3 ردیف 12 تایی باهم موازی کنی . یعنی مجموعا 36 تا ال ای دی 18 ولتی نیاز داری ....
        که جریان مصرفی کل مدارت هم میشه 3*60ma
        یعنی 180 میلی آمپر

این صرفا یک نمونه طراحی بود

طراحی های مختلفی وجود داره متناسب با تولید و بحث های دیگه

موفق باشید ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X