اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در کاهش ولتاژ با دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در کاهش ولتاژ با دیود

سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
    بنده یک ساعت ایستاده دارم که پاندول اون با دوتا باتری 1.5 ولت فعال میشه (3 ولت نیاز داره)
    من میخوام به جای باتری با هزینه کم از اداپتور برای فعال کردنش استفاده کنم
    به همین دلیل امدم سه عدد ( دیود 1n4007 ) رو به هم به صورت سری متصل کردم و جلوی قطب مثبت اداپتور 5 ولتی خودم قرار دادم / نیروی خروجی 2.9 ولت شد که مناسب هست اما یه مشکلی وجود داره وقتی من برق خروجی از دیود ها رو به موتور پاندول ساعت متصل میکنم موتور خوب کار نمیکنه.
    بنده اطلاعات زیادی در این حوزه ندارم و نمیدونم که مشکل از کجاست ؟ لطفا راهنمایی کنید (موتور با باتری به خوبی کار میکنه)

مقاومت اهمی در دیود از تقسیم ولتاژ دو سر دیود بر جریان عبوری از آن به دست می‌آید. مقاومت دیود در مقابل عبور جریان مستقیم و جریان متناوب فرق می‌کند. مقاومت دیود در مقابل عبور جریان مستقیم را مقاومت استاتیکی می‌نامند​
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mx340 نمایش پست ها
      بنده یک ساعت ایستاده دارم که پاندول اون با دوتا باتری 1.5 ولت فعال میشه (3 ولت نیاز داره)
      به همین دلیل امدم سه عدد ( دیود 1n4007 ) رو به هم به صورت سری متصل کردم و جلوی قطب مثبت اداپتور 5 ولتی خودم قرار دادم / نیروی خروجی 2.9 ولت شد که مناسب هست اما یه مشکلی وجود داره وقتی من برق خروجی از دیود ها رو به موتور پاندول ساعت متصل میکنم موتور خوب کار نمیکنه.
      بنده اطلاعات زیادی در این حوزه ندارم و نمیدونم که مشکل از کجاست ؟ لطفا راهنمایی کنید (موتور با باتری به خوبی کار میکنه)
      سلام
      از رگولاتور ۳ ولت استفاده کنید ی ولتاژ و جریان ثابت بهت بده که ساعت درست کار کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mx340 نمایش پست ها
        سلام و درود،
        بعد از دیود ها خازن صافی با ظرفیت بالاتر از ۱۰۰ میکروفاراد قرار بدید.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X