اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه خواندن مقدار خاذن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نحوه خواندن مقدار خاذن

سلام دوست عزیز
    اولا "تعمیرات" درسته.
    تو لامپهای کم مصرف من خازن سرامیکی(همون عدسی) ندیدم و بیشتر پلی استر هست.به هر حال از پلی استر هم ولتاژ و هم ظرفیت بجای عدسی میشه استفاده کرد.
    در بعضی جاها میشه از مقادیر نزدیک به مقدار اصلی استفاده کرد ولی بهتره با مثل خودش تعویض بشه.
    اون دیود که میگی خط نداره دیاک هست و واسه تست با اهم متر یا تست دیود نباید از هیچ طرف راه بده.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

داداش خیلی خیلی ممنون.تامیرات که نوشتم اشتباه تایپی بود.ناسلامتی لیسانسیم دیگه اینو میدونیم.درسته سواد تخصصی نداریم ولی دیگه املامون اونقدرام ضعیف نی.
      اگه اشکالی نداره یه سوال بی سوادانه دیگه ای هم داشتم.من مقاومت های خراب رو عوض کردم کل قطعات رو تست کردم ولی باز جواب نگرفتم.و قسمتی از مدار ترکید.سوالم اینه که ایا مقاومت هایی که از نظر فیزیکی هم اندازه نیستن به جای هم به کار نمیرن؟اخه مقاومت های مدار وقتی تست میکنم میترکن.

دیدگاه

داداش خیلی خیلی ممنون.تامیرات که نوشتم اشتباه تایپی بود.ناسلامتی لیسانسیم دیگه اینو میدونیم.درسته سواد تخصصی نداریم ولی دیگه املامون اونقدرام ضعیف نی.
        اگه اشکالی نداره یه سوال بی سوادانه دیگه ای هم داشتم.من مقاومت های خراب رو عوض کردم کل قطعات رو تست کردم ولی باز جواب نگرفتم.و قسمتی از مدار ترکید.سوالم اینه که ایا مقاومت هایی که از نظر فیزیکی هم اندازه نیستن به جای هم به کار نمیرن؟اخه مقاومت های مدار وقتی تست میکنم میترکن.
        خیلی ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliasghar88
          اختیار داری دوست عزیز قصد توهین و تحقیر نبود :icon_razz:
          خب اون گزینه ویرایش را واسه همین چیزا گذاشتند دیگه :mrgreen:
          واما جواب سوال
          خیر.مقاومت ها در صورت تعویض باید هم سایز باشند چون هرچی سایز بزرگتر باشه توان مقاومت هم بیشتره و اگه مقاومت کوچکتر بذاری میسوزه.البته مقاومت بزرگ را اگه جاش بشه میشه بجای مقاومت کوچیکتر زد.
          در مورد لامپ کم مصرف ممکنه فیلامان لامپ قطع شده باشه که جریان زیادی از ترانزیستورها و مدار میگذره و میسوزه.دیودها و ترانزیستورها هم باید چک بشن.
          البته مهمترین ایراد تو اونها خازن تغذیشون هست که نشتیش زیاد میشه و باعث ترکیدن مدار میشه و باید با نوع مرغوب تعویض بشه.ضمنا تاپیک هم در مورد تعمیر لامپ کم مصرف داریم.کافیه یه سرچی تو انجمن بکنید.
          ایناهاش:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18967.0
          الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط samiyaa
            دستت درد نکنه
            اون 92A چیه منظورش؟

درود بر شما،

تولیدکننده ها اطلاعات زیادی را روی خازن هاشان می نویسند. از جمله «سری محصول». سری محصول تعیین کننده ی ویژگی های اضافی محصول است. مثلاً خازنی که تا 200 درجه ی سانتی گراد قابل استفاده است یا در ویبراسیون و لرزش شدیدتر از معمول کاریرد دارد یا تا دو برابر ولتاژ مجاز کاری اش برای مثلاً 30 ثانیه بدون خراب شدن تحمل دارد ووو ممکن است که 92A در بر دارنده ی چنین معانی باشد.

همچنین ممکن است این نشانه رمز حاوی اطلاعاتی مانند کشور محل تولید، شهری که واحد تولیدی در آن قرار دارد و شماره ی خط تولید در آن واحد تولیدی باشد. از این اطلاعات برای ردگیری درازمدت خطاهایی که در محصولات در طول عمر کاری شان بروز می کند، استفاده می شود.

همچنین، برخی از تولیدکنندگان انبوه وسایل الکترونیکی، به سازندگان این افزاره ها سفارش می دهند که کد داخلی آنها را هم روی قطعه درج کنند که ممکن است این شماره بدان معنا باشد.

توصیه می کنم «داده برگ» یک خازن دلخواه را از نت پیاده کرده و آن را با دقت مطالعه کنید. به ویژه در برگه های آخر، روش سفارش و سامانه ی نامگذاری افزاره تشریح شده است.

پیروز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X